דלג לתפריט עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר דלג לפוטר
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
70 שנה לקולנוע הישראלי

70 שנה לקולנוע הישראלי

סינמטק תל אביב חוגג 70 שנות קולנוע ישראלי בסוף שבוע של הקרנות הסרטים הגדולים מכל החל ממוצאי יום העצמאות ולאורך סוף השבוע שלאחריו. בסוף השבוע 19-21.4.18, יוקרנו בסינמטק תל אביב מבחר עשיר של סרטים ישראליים אהובים מכל הזמנים, בכורות סרטים חדשים, מרתון סרטים קצרים וסדרות טלוויזיה נבחרות. לצד הקרנות הסרטים יתקיימו מפגשים מיוחדים והרצאות.

בסופשבוע שמתחיל במוצאי יום העצמאות נקרין מבחר עשיר של סרטים ישראלים קלאסיים ועכשוויים, מרתונים של סרטים קצרים ושתי סדרות טלוויזיה. ובנוסף הרצאות, מהדורה מיוחדת של מועדון הסרט המופרע, חידון טריוויה ופנל על נשים צלמות.

ניתן לרכוש כרטיסיה מיוחדת המאפשרת כניסה לכל ההקרנות ב 70 ₪ בלבד במוקד השירות 6876* או בקופות הסינמטק

הסרטים נבחרו על פי מספר פרמטרים. הסרטים הטובים ביותר בתולדות הקולנוע הישראלי עפ"י משאל שערכנו בין 16 מבקרי הקולנוע המובילים בארץ , סרטים על תל אביב על פני חמישים שנה, הסרטים התיעודיים המצליחים ביותר בסינמטק בשני העשורים האחרונים, ולבסוף סרטי הפולחן האהובים של כל הזמנים. *מחוסר מקום לא כל הסרטים שנבחרו ע"י המבקרים יוקרנו בסופשבוע ונמשיך בהקרנתם בהמשך השנה.

זוהר ארגוב סוף עצוב וידוע מראש – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
11:00
אולם 4
זוהר ארגוב סוף עצוב וידוע מראש / THE SAD AND FORTOLD END OF ZOHAR ARGOV הסדרה חושפת באופן אינטימי, דרך האנשים הקרובים ביותר לזוהר, את העוני הגזענות והאלימות שבהם גדל. את הכישרון העצום, את היחסים שלו עם האמא שסימנה אותו כ״אחד״, האהוב מבין עשרה אחים, את היחסים עם אבא האלכוהוליסט האלים, את התנגדות הממסד המוזיקלי לתת לו מקום, את המסע רווי הסמים אל ההצלחה הרגעית והמוות בגיל 32.
לדף הסרט

אריק אינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
11:00
אולם 1
אריק אינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי / ARIK EINSTEIN: A STANDARD LOVE SONG ביוגרפיה מוזיקאלית המספרת את סיפורו של איינשטיין שקולו היה עוגן משמעותי במקום הזה, וסיפורו הוא גם סיפורה של ישראל, העיר תל אביב ואנשיה, של המלחמות ושל ערימות של חברה על הדשא, שנוסעים לאט ומתפוררים בקלות, לוקחים ללב אבל גם כאלה שיש בהם הרבה אהבה. (סדרה בת 6 פרקים, 50 דקות פרק. עברית) הסדרה תוקרן בשני חלקים בני 150 דקות כל אחד עם הפסקה בת 30 דקות.
לדף הסרט

חידון הטריוויה של ספריית הסינמטק – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
12:00
אולם 5
חידון הטריוויה של ספריית הסינמטק / TRIVIA QUIZ "חידון האשליות" חוזר במהדורת יום העצמאות! החידון יוקדש הפעם כולו לקולנוע הישראלי. ננסה לסכם שבעים שנה של סרטים לשעה וחצי מצחיקות ומעניינות: מהחלוצים בשנים שלפני ואחרי קום המדינה עבור בלהיטים של שנות השישים והשבעים, הבורקס, הרגישות החדשה, סרטי מלחמה, מתיחות, קולנוע פוליטי משנות השמונים והתשעים ועד הפריחה של העשורים האחרונים. מנחה: נעמה רק מחיר 20 ש"ח
לדף הסרט

חולה אהבה בשיכון ג' – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
12:00
אולם 3
חולה אהבה בשיכון ג' / LOVE SICK בשכונה נידחת גר לו ויקטור עם אמו, ומנהל מתוך ביתו תחנת כבלים פירטית. כל תושבי השכונה מכירים אותו, הוא מעין שוטה כפר מלאנכולי, הבודה מדמיונו סיפורים על הרפתקאות מיניות סוערות. הכל משתנה כאשר הוא רואה בלונדינית מקסימה וזרה מסתובבת בשכונה. מרגע זה, הוא יודע שהיא האשה של חייו, גם אם היא דוחה אותו מעליה, הוא ממשיך לחזר אחריה בסגנונו החינני והיחודי...
לדף הסרט

תמונות מהקולנוע הישראלי החדש – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
12:00
אולם 2
תמונות מהקולנוע הישראלי החדש / SCENES FROM CONTEMPORARY ISRAELI CINEMA שיחה על הקולנוע הישראלי החדש עם כתריאל שחורי, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי, במהלך השיחה יוקרנו סצנות משמעותיות שנבחרו על ידו מתוך הסרטים: ביקור התזמורת, גט, אפס ביחסי אנוש, ואלס עם באשיר, חדר 514, אדמה משוגעת, עניינים אישיים, פוקסטרוט ועוד. משך ההרצאה 90 דקות
לדף הסרט

מצור – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
14:00
אולם 2
מצור / SIEGE תמר היא אישה צעירה ששכלה את בעלה במלחמת ששת הימים. בעוד משפחתו וחבריו מצפים ממנה להתמסר לדמות "האלמנה הנצחית" ולהקדיש את חייה לזיכרון מותו, בלבה עולה תקווה אחרת: להתרומם מתהומות הכאב ולאפשר לאהבה חדשה להתגנב לחייה. קלאסיקה ישראלית נשכחת שהעזה לחרוג מנוף הסרטים של תקופתה והציבה במרכזה את רגשות האבל והפחד המושתקים בימים של אופוריה וחגיגות ניצחון. עותק דיגיטלי משוחזר.
לדף הסרט

פוקסטרוט – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
14:00
אולם 3
פוקסטרוט / FOXTROT הסרט הזוכה בפרס אופיר לשנת 2017 ובפרס אריה הכסף בפסטיבל ונציה 2017. סיפורה של משפחה: האב והאם נמצאים בדירתם המרווחת ובנם, החייל, משרת הרחק מהם. אבל למרות המרחק והניתוק המוחלט ביניהם ─ הם משנים זה את גורלו של זה.
לדף הסרט

הנשים שמאחורי העדשה – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
14:30
אולם 4
הנשים שמאחורי העדשה / WOMEN BEHIND THE LENS מנחה: ליאור אלפנט איך זה להיות צלמת בתעשייה הישראלית? ארבע צלמות פעילות בקולנוע והטלוויזיה בישראל: טניה אייזיקוביץ', עמנואל מאייר, עמית חכמוב וזוהר מוטעין יקרינו כל אחת שתי סצנות שהן צילמו לאורך הקריירה שלהן ויספרו על עשייתן. לאחר מכן יתקיים פאנל בהנחייתה של ליאור אלפנט, יו"ר פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל, ובו ידובר על ׳פורום הצלמות׳ שהוקם לפני כשנה ואיגד את כל צלמות הקולנוע והטלוויזיה בישראל. איך זה להיות אישה בתחום כל כך גברי? מדוע יש כה מעט צלמות קולנוע וטלויזיה היום בעולם ובפרט בישראל? ואיך אפשר לנסות לשנות את המציאות הזו?  
לדף הסרט

גט – שנתיים למותה של רונית אלקבץ – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
21:30
אולם 1
גט / GETT הסרט החותם את הטרילוגיה של רונית ושלומי אלקבץ על ויויאן אמסלם (לאחר "ולקחת לך אישה" ו"שבעה"). זוכה פרס אופיר לסרט הטוב ביותר. ויויאן מסורבת גט. היא והטוען שלה זקוקים לעילה כדי לחייב את בעלה בגירושין וכשאין אחת כזאת, על ויויאן נגזר לחכות שנים. סדרת הדיונים בבית הדין הרבני הופכים למופע קפקאי, קומי, בו ה"נתבע" הוא המחליט היחידי על פסק דינו.
לדף הסרט

הבן דוד | טרום בכורה | " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
22:00
אולם 3
הבן דוד / THE COUSIN בנוכחות הבמאי בוקר אחד בשעה מוקדמת אוסף נפתלי פועל ערבי בשם פאהד לשיפוץ הסטודיו שלו, צמוד לביתו בישוב כפרי במרכז הארץ. באותו בוקר מותקפת נערה בישוב וחשדם של אנשי הכפר נופל על פאהד. נפתלי יוצא להגנת הפועל ולהגנת השיפוץ שלו עליו הוא חולם מזה זמן רב, אלא שהמציאות גדולה על נפתלי והוא מתקשה להתמודד עם לחצי הסביבה. במהלך יממה אחת הולכים חייו ונפרמים. טרום בכורה באדיבות סרטי יונייטד קינג
לדף הסרט

אפס ביחסי אנוש – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
23:59
אולם 4
אפס ביחסי אנוש / ZERO MOTIVATION שובר הקופות הישראלי הגדול ביותר של השנים האחרונות. סרטה של טליה לביא זכה בפרס הגדול בפסטיבל טרייבקה ובשישה פרסי אופיר. בבסיס צבאי גדול בדרום הארץ, מיטב חיילנו עסוקים באימונים ובפעילות מבצעית, אך נדמה שהדרמה האמיתית מתרחשת דווקא במשרד השלישות. הביקורת השנתית אמורה להתרחש בעוד שבועות ספורים, אך בנות המשרד הצעירות והוותיקות תחת פיקודה של הקצינה רמה - עסוקות כל אחת בדרמה הפרטית שלה.
לדף הסרט

אנשים שהם לא אני – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
23:59
אולם 5
אנשים שהם לא אני / PEOPLE THAT ARE NOT ME סרטה הארוך הראשון של הדס בן ארויה, הוא דרמה קומית שמתרחשת בתל אביב. ג'וי לא מצליחה להשתחרר מהאקס שלה, אבל היא גם לא מצליחה באמת להתאהב בבחור החדש, ובינתיים היא לא מפסיקה לשכב עם בחורים שהיא לא מכירה. זה סיפור על צעירים תל אביביים שכמהים לאינטימיות ומתים מפחד מאינטימיות; שמדברים בלי סוף, אבל דבר שהם אומרים אינו אותנטי. הזוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל מאר דל פלאטה, ארגנטינה.
לדף הסרט

מופע היפופוטם והמוסד הסגור – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
23:59
אולם 1
מופע היפופוטם והמוסד הסגור! משבצת הפולחן שהחלה בהקרנה של הקומדיה "המוסד הסגור" ועם הזמן הפכה למופע מערכונים מטורף בהשתתפות חבורת "היפופוטם", חוזרת לערב אחד של איחוד. (הצוות מתפרק לילה קודם כדי להתאחד). קהל שיגיע עם תלבושות, אביזרים, או בטעות, יחזה במרתון מערכוני נונסנס של החבורה מתקופת הרדיו, הוידאו והברונזה. מתדריך לחיילים ועד חיילים שעוברים תדריך. בסיום המהומה תוקרן הפרודיה עטורת הפרסים "המוסד הסגור" שזכתה למעמד של פולחן עם קהל שחוזר מסיבותיו המשונות לצפות בו שוב ושוב. שימו לב - מידע בלעדי על סרט ההמשך יימסר לקהל ללא אחריות. מי שרושם אטנדינג לאירוע בפייסבוק ולא בא - תוקרן תמונתו על המסך וכולם יצחקו עליו. מחיר בקופה – 45 ש"ח. 20 ש"ח לחברי מועדון היפופוטם. מנויים ומי שמתפלח - חינם. אורך האירוע כשעתיים
לדף הסרט

המועדון לספרות יפה של גברת ינקלובה | טרום בכורה | " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
23:59
אולם 3
המועדון לספרות יפה של גברת ינקלובה / MADAM YANKELOVA’S FINE LITERATURE CLUB בנוכחות הבמאי אגדה אפלה. מה מתרחש מאחורי הדלתות הנעולות של המועדון הסודי המיועד לנשים בלבד? החוק הראשון: האהבה אסורה. כשסופי מתאהבת בגבר מסתורי עליה להחליט בין הסיכוי האחרון לאהבת אמת לבין נאמנותה למועדון.
לדף הסרט

הכוכב הכחול – " 70 לקולנוע הישראלי "

20-04-2018 | שישי
23:59
אולם 2
הכוכב הכחול / PLANET BLUE סיפור כמעט אמיתי על בנאדם כמעט נורמלי שכמעט והגיע לכוכב הכחול... סרט הפולחן האולטימטיבי "הכוכב הכחול" שהוקרן במשך 9 שנים בסינמטק חוזר להקרנה בלילה לבן.
לדף הסרט

עד קצה הזריחה – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
11:00
אולם 4
עד קצה הזריחה / TWILIGHT OF A LIFE אמו של הבמאי סילבן ביגלאייזן היא בת 95, אך בתוך ראשה היא עדיין בת עשרים – צוחקת, מעשנת, שרה ומנשקת. היא מרותקת למיטה, והוא מבלה לצדה שעות של קרבה, הנעות בין צלילות מוחלטת ודעתנית לבין רגעים של אובדן זיכרון, שבהם היא משתמשת בשפה אחרת: שפת הליטוף. סרט שופע הומור, שמחה ואופטימיות, גם כשהוא נוגע באפשרות הפרידה הקרובה. "אני תמיד נלחמת", אומרת האם. "תמיד יש משהו ששווה בעבורו להחזיק מעמד". הסרט הזוכה בפרס הסרט הטוב ובפרס הבמאי דוקאביב 2015. פרס הסרט הטוב ופרס העריכה - פורום היוצרים הדוקומנטריים.
לדף הסרט

אגדת המלך שלמה – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
11:00
אולם 1
אגדת המלך שלמה / THE LEGEND OF KING SOLOMON סרט האנימציה הישראלי הראשון שהופק בארץ לילדים. משולש אהבה תנ"כי נפרש בין המלך שלמה הצעיר, מלכת שבא והנסיכה הערבייה נעמה. השלושה מאחדים כוחות כדי להתגבר על השד הנורא אשמדאי, לעצור את ניסיון ההשתלטות שלו על ירושלים ולסכל את מזימתו למשול בעולם. לגילאי 6+
לדף הסרט

חסמב"ה ונערי ההפקר – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
11:30
אולם 2
חסמב"ה ונערי ההפקר / HASAMBA & THE BLACK HANDKERCHIEF GANG אלימלך זורקין הוא מראשי העולם התחתון, ולצורך ביצוע מזימותיו השפלות הוא מגייס לשורותיו את נערי כנופיית "המטפחת השחורה". מולם ניצבת חסמב"ה ובראשה ירון זהבי, שביחד עם תמר, אהוד השמן, מנשה התימני, עוזי הרזה ומשה ירחמיאל נחושים להצליח ולגבור על זורקין. הסרט, על פי סיפוריו המצליחים של יגאל מוסינזון, זכה בפסטיבל סרטי הילדים בספרד.
לדף הסרט

הצלמניה – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
12:30
אולם 4
הצלמניה / LIFE IN STILLS בגיל 96, מרים ויסנשטין לא חשבה שהיא עומדת מול פרק חדש בחייה. אבל כש"הצלמניה" — מפעל החיים שלה ושל רודי, בעלה המנוח — עומדת בפני סכנת הריסה, אפילו האישה הדעתנית וחסרת הפשרות הזו מבינה שהיא צריכה עזרה. בצל טרגדיה משפחתית משותפת, נרקמת מערכת יחסים מיוחדת בין מרים ובין נכדה, בן, אשר ביחד מנסים להציל את חנות הצילום שבתוכה כמיליון נגטיבים המתעדים את הרגעים המכוננים של המדינה. למרות פערי הדורות וקונפליקטים רבים, יוצאים בן ומרים למסע מטלטל שמורכב משלל רגעים מצחיקים ונוגעים ללב. זכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל דוקאביב 2011.
לדף הסרט

הדירה – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
14:00
אולם 4
הדירה / THE FLAT בדירה של בניין באוהאוס בתל אביב, גרו סבא וסבתא של ארנון גולדפינגר, גרדה וקורט טוכלר, מאז שהיגרו לפלשתינה. בגיל 98, סבתא נפטרה והתחיל פינוי הדירה. בין ערימות של חפצים, תמונות ומכתבים צצו בלי כל הכנה מוקדמת, עקבות של עבר מטריד, מורכב ובלתי יאמן. הסרט מתפתח לכדי עלילה מותחת, המערבת אינטרסים לאומיים בלתי צפויים, רגשות מודחקים היטב וסודות שיתכן והיה מוטב שלא לספר...
לדף הסרט

מועדון הסרט המופרע קומדיות פולחן ובורקס – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
14:00
אולם 3
מועדון הסרט המופרע מפגש מס' 107: קומדיות הפולחן והבורקס הישראליות הטובות מה קרה לגששים בצילומי "גבעת חלפון"? מה הסיפור האמיתי מאחורי "מבצע סבתא"? מהיכן הגיעה דמותו של פארוק (סגור ת'תריס) ל"אלכס חולה אהבה"? מדוע ה"ביטלס" אחראים להקמת חבורת "לול"? ואיך נראה הסרט האיראני שבגללו נולד "צ'רלי וחצי"? מועדון הסרט המופרע בהנחיית הבמאי אלון גור אריה, חוזר לסינמטק עם סיפורים שלא יאמנו, על קומדיות הפולחן הישראליות המצוטטות בכל הזמנים. לא לפספס. אורך האירוע שעה וחצי
לדף הסרט

אוונטי פופולו – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
14:30
אולם 1
אוונטי פופולו / AVANTI POPOLO יצירת המופת של רפי בוקאי מ-1986 מתעוררת לחיים שלושה עשורים לאחר שנוצרה בזכות עותק דיגיטלי חדש ומשוחזר. ביומה האחרון של מלחמת ששת הימים, שני חיילים מצרים משוטטים במדבריות סיני, מנסים להרוות את צמאונם ולשוב הביתה בשלום. המסע הסוריאליסטי עובר דרך רועה בדואי המסרב להשקותם, ג'יפ נטוש של האו"ם ובו בקבוק ויסקי, צוות טלוויזיה בריטי וחוליית חיילים ישראלית המסיירת בחולות.
לדף הסרט

ילדי השמש – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
16:00
אולם 4
ילדי השמש / CHILDREN OF THE SUN ילדי הקיבוצים הראשונים נולדו בארץ ישראל של תחילת המאה העשרים להורים צעירים ומלאי תקווה. "ילדי השמש" כינו אותם, ילדי מהפכת שמש העמים בארץ ישראל. מארג החומרים הנדיר ממנו עשוי הסרט מייצר סיפור אישי מאד כמו גם כללי ביותר, מעין סיפור-על של אחד המיתוסים המרתקים של התנועה הציונית בארץ ישראל.
לדף הסרט

הסרט הנבחר על תל אביב | מציצים

21-04-2018 | שבת
16:00
אולם 3
מציצים הסרט הנבחר על תל אביב במשאל תושבי תל אביב-יפו בחסות דיגיתל כניסה חינם
לדף הסרט

ואלס עם באשיר – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
16:30
אולם 1
ואלס עם באשיר / WALTZ WITH BASHIR סרט מסע מצויר בנבכי הזיכרון של הבמאי והתסריטאי ארי פולמן, בניסיון לפענח חתיכת זיכרון חסרה משלשת ימי הטבח בסברה ושתילה, ספטמבר 1982. מה שמתחיל בעשרים ושישה כלבים משוגעים שרצים בהתקף זעם ברחוב רוטשילד בתל אביב, נמשך במפגשים חטופים עם חברי ילדות בהולנד המושלגת, תופס תפנית פסיכדלית במועדונים של חיפה מתחילת שנות השמונים, והולך ומתביית בביירות הסוריאליסטית של ימי המלחמה. זוכה "גלובוס הזהב", מועמדות לאוסקר לסרט הזר ופרס "אופיר" הישראלי.
לדף הסרט

תומר והשרוטים – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
17:30
אולם 4
תומר והשרוטים / KINDA SCARES ME סיפורה של הדרך שעברו תומר - מדריך נוער ומנהל בית קפה תל אביבי בשנקין, וחבורת נערים מהעיירה אזור - "השרוטים". אחרי שנתיים של התקרבות וכנגד כל הסיכויים הם מחליטים להעלות הצגה מקורית במתנ"ס המקומי. הנושאים הטעונים של אלימות, זהות מינית מבולבלת ותחושת ניכור, שעולים במהלך המפגש, הופכים אותו לטעון וכמעט בלתי אפשרי. התהליך שמתפתח הוא רצוף משברים, והגבולות הולכים ומטשטשים. ככל שהנערים הולכים ונפתחים, כך הם רוצים לדעת ולגלות יותר. הם חושפים את עצמם, ומגלים שכל הזמן הזה תומר הסתיר מהם סוד.
לדף הסרט

גבר מהסרטים ושיחה – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
18:00
אולם 3
גבר מהסרטים / CUT TO THE CHASE פאזל קולנועי המורכב ממאות פיצ'רים ישראליים משנות השישים ועד היום. שברי שוטים, חלקי סצנות וקטעים מסרטים שונים חוברו יחד זה לצד זה, תוך מחיקת פערי השנים והסגנון, ושולבו מחדש לכדי סיפור אחד: סיפורו של הגבר הישראלי כפי שהוא נראה על המסך בחיפושו אחר אהבה, בין מלחמה למלחמה, מיום הגיוס ועד החתונה. "גבר מהסרטים" הוא שיר אהבה לקולנוע, ליוצרי הסרטים הישראלים לדורותיהם ולגיבורי וגיבורות האקרנים. בתום ההקרנה שיחה עם הבמאית נואית גבע והמפיק אריק ברנשטיין
לדף הסרט

פרינסס שואו – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
19:00
אולם 4
פרינסס שואו / PRESENTING PRINCESS SHAW סמנתה עובדת למחייתה כמטפלת סיעודית ומתגוררת לבדה בשכונת עוני קשה בניו-אורלינס. היא נוהגת לחשוף ברשת ביצועים לשירים שכתבה. הסרטונים זוכים למספר זעום של צפיות. היא לא מעלה על דעתה שבצד השני של העולם יש מישהו שמקשיב לה, שמאמין בה ושעומד להרחיב ללא היכר את מעגל האנשים שייחשפו לשיריה.אופיר קותיאל (קותימאן), מוזיקאי ישראלי המתגורר בקיבוץ בדרום, גילה את השירים של סמנתה בחיפושיו אחר זמרות אנונימיות שהעלו לרשת שירים שכתבו. זהו סרט על כישרון, התמדה, והקשר האקראי שלהם להצלחה, כפי שאנחנו מגדירים אותה.
לדף הסרט

שומרי הסף – " 70 לקולנוע הישראלי "

21-04-2018 | שבת
21:15
אולם 1
שומרי הסף / THE GATEKEEPERS ששת ראשי השב"כ מדברים על שנותיהם בשירות הביטחון הכללי. הם מתארים את הנעשה בחדרי החדרים של ההנהגה הביטחונית והמדינית של ישראל, מביטים לאחור, מנתחים את המדיניות, ובוחנים את עצמם ואת המנהיגים אשר תחתם שירתו. הסרט מספר את סיפורה של מדינת ישראל, מנקודת מבט ביטחונית, מאז מלחמת ששת הימים ועד היום. לאורכו עולה שוב ושוב הדילמה אותה הם חיים: האם ערכי יסוד וצדק אוניברסאליים, דמוקרטיים, יכולים להתקיים ולהישמר על-אף האיומים התכופים על מדינת ישראל ולמרות המציאות הביטחונית המורכבת. הסרט היה מועמד לפרס האוסקר האמריקאי.
לדף הסרט