לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
חופשי למנויים

חופשי למנויים

מועדון הסרט המופרע | מל ברוקס

21-09-2019 | שבת
14:30
אולם 1
מועדון הסרט המופרע מס' 124: מל ברוקס אם יש אירוע שאתם לא רוצים לפספס, הרי זו הרצאה פרועה ומצחיקה במיוחד אודות הבמאי-תסריטאי-מלחין-מפיק-קומיקאי שגם אוהב לצפות בסרטים של עצמו כשהם מוכנים: מל ברוקס! הוא זכה באוסקר הראשון שלו על סרט אנימציה שלועג לקולנוע אירופאי אומנותי, האוסקר השני הוענק על "המפיקים" שמציג מחזמר על היטלר, ו"אוכפים לוהטים" (3 מועמדויות) שחיסל את ז'אנר המערבונים בהוליווד עם אינדיאני דובר יידיש. איך יצר את "שגעון בחלל", "ההיסטוריה המטורפת של העולם" ו"רובין הוד גברים בגטקס". לא לפספס. בהנחיית הבמאי אלון גור אריה יוקרן הסרט: מל ברוקס – באמצע החיים | MEL BROOKS: UNWRAPPED מל ברוקס הוא צעיר בן 92, עם אנרגיות בלתי אפשריות, עיתוי קומי מדויק, חשיבות עצמית טובלת בהומור אינסופי וקריירה מדהימה שבמהלכה נכנס למועדון היוקרתי של אלה שזכו בארבעת הפרסים החשובים ביותר בתעשיית הבידור האמריקאי – אוסקר, טוני, גראמי ואמי. אלן ינטוב שמתמחה ביצירת דיוקנאות של אמנים בעולם, כבר פגש את ברוקס בעבר, והמפגש המחודש הוא לרגל ההצלחה המסחררת של מחזמר על פי "פרנקנשטיין הצעיר", כך שברוקס נפגש עם ינטוב לא כדי לסכם את חייו, אלא כיוצר חי ובועט שממשיך להצליח ולהשפיע.
לדף הסרט

תמונת חייו

21-09-2019 | שבת
15:00
אולם 2
תמונת חייו | PICTURE OF HIS LIFE בגיל 65, בשלהי קריירה מפוארת, יוצא צלם הטבע הנודע עמוס נחום למסע אל עבר התמונה היחידה שחסרה לו. אחרי שצילם את כל ענקי האוקיינוס הוא מתכוון לצלם הפעם, במישורים האינסופיים של קנדה הארקטית, דוב קוטב צולל, פנים אל פנים וללא אמצעי הגנה. בעבר ניסה לצלם את התמונה הזו וכמעט נטרף, אבל משהו דוחף אותו לנסות לעשות זאת שוב.    
לדף הסרט

המרכיב הסודי

21-09-2019 | שבת
15:00
אולם 5
המרכיב הסודי | The Secret Ingerdient אורי ונטע, בעלי המסעדה ההודית "24 רופי" בת"א, מחליטים לחזור להודו למסע של אמצע החיים לחיפוש אחר "המרכיב הסודי" באוכל ההודי וכדי לחזור לקסם של הודו. הם מצרפים למסע את לילך, צלמת סטילס, ואת דרור, שיתעד את המסע בווידאו. הארבעה נותנים להודו ולשאלת המרכיב הסודי להוביל אותם למפגשים וחוויות שרק הודו יודעת לספק כמו מפגשים עם גדולי המורים הרוחניים של הודו ועוד. סרט מסע שמתחיל כחיפוש אחר המרכיב הסודי באוכל ההודי, והופך לחיפוש אחר המרכיב הסודי בחיי כולנו ועוקב אחר שלוש דמויות שיוצאות להרפתקה המפתיעה של חייהם.
לדף הסרט

להאיר את יוסי

21-09-2019 | שבת
17:00
אולם 4
להאיר את יוסי | SPOTTING YOSSI 13 שנים אחרי מותו חוזר אלינו יוסי בנאי להדרן אחרון. ממואר קולנועי של אחד מגדולי הבמה הישראלית, שמורכב מאינספור קטעי ארכיון מתוך סרטים, הצגות, מופעי בידור ושירה ותוכניות רדיו שהגיש. מילדותו ועד מותו, את היומן האישי מוביל בנאי בקולו העמוק והמוכר. הוא היה שחקן, זמר, כותב, במאי, בדרן וקריין, ובכך הפך לתמצית הישראליות — חילוני שבא מן המסורת, ירושלמי שהתעקש לייבא תרבות אירופית, איש קונצנזוס שלא פחד להביע את דעותיו הפוליטיות. צילום: נינו הרמן בסוף ההקרנה הבאות תהייה שיחה עם: 9/9 שאולי מלמד 10/9 שאולי מלמד 11/9 שאולי מלמד 14/9 שאולי מלמד 17/9 קובי פרג׳ 18/9 קובי פרג׳ ומוריס בן-מיור הקרנה חד פעמית עם כתוביות אנגלית 18/9 18:00 19/9 שאולי מלמד 20/9 קובי פרג׳ 21/9 שאולי מלמד 24/9 שאולי מלמד 27/9 קובי פרג׳ ומוריס בן-מיור 28/9 קובי פרג׳
לדף הסרט

קולו של אחמד |

21-09-2019 | שבת
17:00
אולם 5
קולו של אחמד | THE VOICE OF AHMAD "אני אחמד" (1965) בבימויו של אבשלום כץ והפקתו של רם לוי העמיד לראשונה גיבור ערבי בקולנוע הישראלי התיעודי, וחשף את הגזענות כלפי הערבים אזרחי ישראל. עם צאתו, הסרט הקצר עורר סערה ציבורית ודיון ציבורי נוקב. 50 שנה עברו מאז. "קולו של אחמד", הוא סרט דוקומנטרי המורכב משישה סרטים קצרים של בוגרים ובוגרות של "סם שפיגל", יהודים וערבים, שבוחנים את מקומו של "אחמד" במציאות הישראלית העכשווית המורכבת. סרט המביט על גזענות היום ועל אוטופיה בהלסינקי.
לדף הסרט

סונג לאנג | TLVFest

21-09-2019 | שבת
18:00
אולם 1
סונג לאנג | song lang חוויה קולנועית מסחררת חושים אך גם סיפור אהבה רגיש מאופק ונוגע ללב בין שני אנשים שונים לחלוטין משתי קצוות החברה.
לדף הסרט

פגות תוקף |

21-09-2019 | שבת
19:00
אולם 5
פגות תוקף | Leftover Women המושג Leftover Women (בסינית Shengnu) מתאר נשים משכילות בערים הגדולות בסין בשנות ה-20 המאוחרות לחייהן שנשארו ברווקותן. הממשל הסיני מקדם באגרסיביות את המושג באמצעות מאמרים, סקרים, קריקטורות ודיווחים חדשותיים בהם מתויגות לשלילה נשים משכילות ורווקות כדרך להתמודד עם האיום על היציבות החברתית שנוצר עקב "מדיניות הילד היחיד" אשר הובילה למצב בו היום יש בסין כ-30 מיליון גברים יותר מנשים. הסרט עוקב אחר שלוש נשים המתמודדות עם הסטיגמה של Leftover Women, ומשקף את הדיכוי של נשים הנשען על ערכים סינים מסורתיים. מערכת תעמולה מתוזמרת זו, המאורגנת על ידי הממשלה, משקפת תפיסת עולם שוביניסטית ושמרנית – תחייה מחודשת של אי שויון מגדרי בסין הפוסט-סוציאליסטית. זוכה פרס הבימוי ובפרס העריכה בדוקאביב
לדף הסרט

צלם חובב

21-09-2019 | שבת
21:00
אולם 3
צלם חובב | CAMERA BUFF פיליפ, פועל מעיירה קטנה, רוכש מצלמת קולנוע כדי לתעד התינוקת החדשה שלו. עד מהרה הוא מתמנה למתעד הרשמי של המפעל בו הוא עובד. נוכח הגישה האובייקטיבית בסרטים שהוא מכין – תיעוד המציאות כמות שהיא – הופך פיליפ ליריב הממסד. הקרנה חד פעמית
לדף הסרט

לאה צמל עורכת דין

21-09-2019 | שבת
21:00
אולם 5
לאה צמל, עורכת דין | Advocate לאה צמל מגינה על פלסטינים. כעורכת דין ישראלית שמייצגת אסירים פוליטיים זה כבר חמישה עשורים, במאבקה הבלתי נלאה למען צדק, צמל לעולם לא עומדת מנגד ותמיד עומדת על שלה.
לדף הסרט

ולקחת לך אישה

22-09-2019 | ראשון
18:00
אולם 1
ולקחת לך אישה | AND YOU TOOK A WIFE סיפור המתרחש בערב יום שלישי של תחילת חודש יוני, בסוף שנות השבעים. משפחת אוחיון המורחבת מתכנסת במטרה לעשות שלום-בית בין ויויאן ואליהו. אחרי מסכת מריבות נשנית, שוב מגיעים שבעת אחיה של ויויאן ומנסים לתווך בין הבעל לאשתו, אשר המכנה המשותף היחיד ביניהם, הוא הרקע התרבותי - דתי מזרחי מחמיר וארבעת ילדיהם המשותפים. זוכה בפרס הקהל בפסטיבל ונציה.
לדף הסרט

בל(י)פ | במסגרת תמול שלשום

22-09-2019 | ראשון
19:00
אולם 3
הנושא: צורתם של השדים או איך נזהה שד כשנפגוש אותו? מרצה: ד"ר נעמה וילוז'ני יוקרן הסרט: בל(י)פ | WHAT THE #$*! DO WE (K)NOW? שילוב מבריק של דרמת מדע בדיוני, מחקר פילוסופי וסרט דוקומנטרי, שבמרכזו אמנדה, צלמת שנכנסת, כמו אליס בארץ הפלאות, לעולמות הנסתרים של הקיום האנושי. במטרה לגלות את הבסיס למציאות, מגלה הגיבורה, בלוויית צוות רחב של מדענים, שהמציאות ניתנת לשינוי בכל רגע נתון.
לדף הסרט

אדם בעקבות גורלו

22-09-2019 | ראשון
21:00
אולם 1
לזכרו של פיטר פונדה 1940-2019 אדם בעקבות גורלו | EASY RIDER הסרט פורץ הדרך ששינה את פני הקולנוע בארצות הברית, ומייצג עד היום את רוח הסיקסטיז באמריקה. שני רוכבי אופנוע היפים עורכים מסע לחציית ארה"ב, כשבדרך הם עושים הרבה סמים, מצטרפים לקומונה וגם פוגשים את ג'ורג' הנסן (ג'ק ניקולסון הצעיר בתפקיד שהעניק לו מועמדות לאוסקר). דניס הופר שביים את סרט הפולחן הזה, לקח את פרס השחקן בפסטיבל קאן. פיטר פונדה שמככב לצידו של הופר גם חתום איתו התסריט.
לדף הסרט

בסקיאט אפוס

22-09-2019 | ראשון
21:15
אולם 3
בסקיאט | BASQUIAT: RAGE TO RICHES שחזור מקיף ומרגש של חייו הקצרים ופועלו היצירתי להדהים של ז'אן מישל בסקיאט, שהגיע לעולם, כמו שאומרת אחותו, עם אמנותו בתוכו, כולו בוער לבטא את עצמו. זהו גם סיפורה של ניו-יורק של שנות ה-70 וה-80, עם הגרפיטי ברחובות ואמנים המחפשים את דרכם ומסתכלים ביראה אל אנדי וורהול, בתקווה שיסתכל בחזרה. הסרט משובץ ראיונות עם כל האנשים המשמעותיים בחייו, קטעי ארכיון וקטעי ראיון עם בסקיאט. תמונה מורכבת של אמן מקורי ונפלא, שנקלע אל תוך עולם אמנות ששש להכתיר מלך חדש.
לדף הסרט

ימי האקורדיון

23-09-2019 | שני
19:00
אולם 2
ימי האקורדיון | ACCORDION DAYS הסרט מעלה את השאלה: האם משמיע האקורדיון את אקורד הסיום, או עדיין נושבת הרוח במפוחו? בעזרת חומרי ארכיון ומוסיקאים וותיקים, ביניהם כאלה שניגנו בלהקות הצבאיות בשנות השישים והשבעים, משוחזרים צלילי האקורדיון שליוו את החלוצים בגורן ובמעגלי ריקוד ההורה, את הצ'יזבטרון, התרנגולים והלהקות הצבאיות, והשירים שהתנגנו ברדיו בעשורים הראשונים של המדינה. ואילו כיום עולה התהייה: האם יש דור המשך שישמר את הנגינה באקורדיון? התשובה נמצאת אולי בבאר-שבע. הסרט מציג את המוסיקאים שעלו מברית המועצות, קשיי קליטתם ותרומתם לתרבות הישראלית כמורים וכנגנים נפלאים. הצד הטכני של כלי מיוחד זה נחשף בעזרת מתקן האקורדיונים המסורתי וגם אנשי ההיטק המשדרגים אותו כיום. הסרט מלווה בקטעי נגינה ווירטואוזיים של טובי נגני האקורדיון בישראל, המסבירים כיצד התפתח סגנון המוסיקה הישראלי, כקיבוץ גלויות וכיצד נוצר מוסד השירה בציבור. המשוררת אגי משעול מספרת על תחושותיה למשמע צלילי האקורדיון, כיצד חזרה ללימודי הנגינה, ומקריאה את שירה "אקורדיאון".
לדף הסרט

הבולשת חוקרת

23-09-2019 | שני
21:00
אולם 2
הבולשת חוקרת | INVESTIGATION סיפורם של קצין בולשת מסור מיכה שטיין והזמר לשעבר שלום שלום. לחוקר הנמרץ מגיע מידע כי שלום עומד מאחורי מקרה השוד האחרון והוא עוצר אותו לחקירה. שלום הוא איש גאה, אופטימי ללא תקנה. עד מהרה מתברר כי לא מדובר בחקירה ובנחקר רגיל. אישיותו הפרובוקטיבית של הזמר, עולמו, אורח חייו והקשר המיוחד שיש לו עם זוהר, אשתו, מערערים את שטיין הקשוח. במהלך החקירה נופל השוטר שבי בקסמיה של זוהר והתיק הקל הולך ומסתבך. לא רק השוטרים מחפשים אחר שלל השוד שנעלם. גם צמד עבריינים עושים הכל כדי להחזיר את האוצר לידיהם ומפעילים לחץ על זוהר. מבוי סתום בחקירה, התנגדות עיקשת של החשוד העיקרי, לחצים נפשיים גוברים והולכים על הקצין האמביציוזי - איך תיפתר התסבוכת? קש או חציר ישראל 1984 13 דקות עברית בימוי: מרק רוזנבאום משחק: יצחק חלוצי, רוברטו פולק, נחום שליט סרט מסע המבוסס על סיפור קצר מאת הסופר הפולני מארק חלסקו. מסע בלתי נגמר של שני פועלים ההולכים בדרכים בחיפוש אחר עבודה, גם כשנדמה כי הם מצאו נחלה, גורל הנדודים משטה בהם והם ממשיכים בדרך.
לדף הסרט

ואת הסמטה היא סיידה בתכלת

24-09-2019 | שלישי
15:00
אולם 5
ואת הסמטה היא סיידה בתכלת | AND THE ALLEY SHE WHITEWASHED IN LIGHT BLUE האדריכלית נילי פורטוגלי לוקחת אותנו בשפה קולנועית ייחודית למסע אינטימי עמוק בעיר הגלילית צפת. מסע המתפתח לגילוי תובנות אוניברסליות מנקודת מבטה ההוליסטית / בודהיסטית / מדעית: מהו סודם של כל אותם המקומות האל-זמניים, הערים, הכפרים, האוהלים והמקדשים שבהם האדם מרגיש' כבתוך ביתו ‘ ? ומהי אותה ' אומנות העשייה הטהורה ' המביאה להיווצרותם? בכל תרבות בכל מקום ובכל זמן. זאת, באמצעות שחזור זיכרונות ילדותה המוטבעים בכל אבניה של העיר הסמויה מן העין. סרט החוצה גבולות של צורה ותוכן - נע בין אומנות לקולנוע. הסרט היה בבכורה עולמית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי במומבאי , הודו 2018 לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית נילי פורטוגלי
לדף הסרט

השמן והרזה

24-09-2019 | שלישי
16:00
אולם 3
השמן והרזה | STAN and OLLIE לורל והארדי – "השמן והרזה", הצמד הקומי האגדי האהוב והמפורסם בעולם, יוצאים לסיבוב הופעות בבריטניה של שנות ה-50. כשימי הזוהר כבר מאחוריהם והם מרגישים את סימני הגיל, הם עומדים בפני עתיד לא ידוע, ואכן, בתחילה נדמה כי הנוכחות באולמות מאכזבת. אבל מאז ומתמיד הם הצליחו להצחיק אחד את השני, והקסם, ההומור והכימיה המיוחדת שלהם הופכים את הסיור לסיפור הצלחה, מול מעריצים חדשים וישנים כאחד.
לדף הסרט

32 סרטים קצרים על גלן גולד

24-09-2019 | שלישי
18:30
אולם 3
32 סרטים קצרים על גלן גולד | THIRTY TWO SHORT FILMS ABOUT GLENN GOULD סרטו עטור הפרסים של הקנדי פרנסואה ג'ירארד, שצולל אל תוך עולמו המיוחד של גלן גולד, ב-32 פרקים קצרים. החל מילדותו ועד מותו הפתאומי בגיל 50, הסרט מביא פרגמנטים שמתגבשים לכדי יצירה מרגשת, המשחזרת תחנות חשובות בחייו של הפסנתרן, את ראיית העולם הייחודית שלו, את הקשר הכמעט מיסטי שלו לבאך, את שונותו והרגליו המוזרים (לבישת כפפות בזמן הנגינה, למשל), ובסופו של דבר – את גאוניותו.
לדף הסרט

יולי |

24-09-2019 | שלישי
18:30
אולם 1
יולי | YULI סיפורו האמיתי של קרלוס שגדל ברחובות של קובה, במשפחה חמה וענייה. אביו דוחף אותו ללמוד בלט בחו"ל ולמעשה קורע את הילד ממשפחתו. הילד גדל לאחד הרקדנים הגדולים בעולם אך נפשו נשארת כואבת על משפחתו הרחוקה שנותרה מאחור. דרמה צבעונית עשירה בריחות וצבעי קובה ובסצנות ריקוד מרגשות, המבוססת על ספרו הביוגרפי של הרקדן העולמי, שמשחק בסרט!
לדף הסרט

אור

24-09-2019 | שלישי
20:30
אולם 2
אור | OR אור בת ה - 17 עובדת במסעדה, אוספת בקבוקים, מנקה חדרי מדרגות ומטפלת באמא שלה, רותי, שעוסקת בזנות כבר עשרים שנה. כשרותי משתחררת מבית החולים, מחליטה אור שהפעם הכל יהיה אחרת. אחד הסרטים הישראליים הטובים של השנים האחרונות שזכה לשבחי הביקורת ולהצלחה מסחרית ראויה. דנה איבגי זכתה בפרס השחקנית הטובה בטקס פרסי אופיר האחרון. זוכה פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן 2004.
לדף הסרט

הפרידה | טרום בכורה

24-09-2019 | שלישי
21:00
אולם 1
הפרידה | THE FAREWELL על מנת לאחד את המשפחה המורחבת שהתפזרה ביפן ובארה"ב, משפחתה של בילי מפיקה חתונה פיקטיבית של אחד הנכדים בסין. כל המשפחה בסוד העניינים – למעט הסבתא, ממנה הם מסתירים אבחנה עגומה של רופא המשפחה. הוריה של בילי מנסים להניא אותה מלהצטרף לחגיגות מחשש שהנכדה האמוציונלית תחשוף את התוכנית – אבל זה לא ממש עוזר להם. באדיבות קולנוע חדש בע"מ
לדף הסרט

אדוני

26-09-2019 | חמישי
16:15
אולם 3
אדוני | SIR רטנה היא בחורה צעירה אשר חיה ועובדת כמנהלת משק בית בביתו של אשווין, בחור בגילה ממשפחה עשירה מאוד ממומביי. נדמה שלאשווין יש הכל, אבל רטנה חשה שהוא אבוד, שהוא ויתר על החלומות שלו. היא, לעומתו, שנדמה שאין לה דבר, מלאת תקווה ועובדת בנחישות לקראת החיים שהיא מדמיינת לעצמה. בהדרגה נוצר קשר בין השניים והעולמות שלהם מצטלבים, אך האם ייתכן עתיד משותף לשניהם?
לדף הסרט

מכתב לתיאו

26-09-2019 | חמישי
18:30
אולם 1
מכתב לתיאו | LETTER TO THEO תיאו הוא תיאו אנגלופולוס הגדול, הבמאי היווני שנפטר בינואר 2012, באמצע הצילומים של סרטו. אלודי ללו, קולגה קרובה, שנדמה שעדיין מתאבלת על מותו, מתבוננת על יוון של היום, ומספרת לו עליה. זו יוון ששרויה במשבר עמוק, ובעיקר – יוון של הפליטים, שמנסים למצוא בה את מקומם אחרי שנאלצו להגר, לעיתים קרובות תוך סיכון חייהם. אנגלופולוס היה במאי שחוויית הפליט והמהגר הייתה במרכז יצירתו, וללו אכן מתכתבת עם הנושאים העולים מסרטיו ועם תמונת העולם המורכבת והפסימית שיצר.
לדף הסרט

חתונה מאוחרת

26-09-2019 | חמישי
19:00
אולם 2
חתונה מאוחרת | LATE MARRIAGE עוד מעט זאזא בן 32, והמשפחה הגרוזינית שלו רוצה לראות אותו נשוי לפי המסורת. זה אומר כלה שלא חצתה את גיל 18, יפהפייה, מבית מכובד עם הורים עשירים, וכמובן, שם טוב בקהילה. זאזא בעצמו "סחורה לוהטת" בשוק השידוכים של קהילת המהגרים מגרוזיה והוריו גוררים אותו כל לילה לבדוק כלות פוטנציאליות. זאזא משתף אתם פעולה. לא ברצון, אולי מחוסר ברירה, ואולי מהכניעה חסרת סיכוי לערכי המסורת. הוריו לא מודעים כי מאחורי גבם מנהל זאזא רומן עם יהודית: גרושה מרוקאית המבוגרת ממנו, ואמא לילדה בת שש. יהודית היא התגלמות כל מה שזאזא לא יוכל לעולם למצוא בתוך המסורת של משפחתו. ערב אחד מגלים הוריו אודות החיים הסודיים של בנם. על זאזא לבחור עתה בין כניעה למסורת להתמסרות טוטאלית לאהבה. הסרט גרף את מרבית פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע.
לדף הסרט

סולו#3 + היא

26-09-2019 | חמישי
20:00
אולם 1
סולו #3 אהבה וקשרים בעידן החדש הנושא: המדע של האהבה והזוגיות מרצה: ד"ר ליאת יקיר יוקרן הסרט: היא | HER חואקין פיניקס מגלם את תיאודור, סופר בודד הנמצא בתהליכי גירושים, המפתח מערכת יחסים מיוחדת עם מערכת ההפעלה של ביתו בעלת האינטילגנציה המלאכותית שנועדה לספק את כל צרכיו. את קולה של מערכת ההפעלה הנקראת "סמנתה" מספקת סקרלט ג'והנסון.
לדף הסרט

תשאלו את ד"ר רות |

27-09-2019 | שישי
12:00
אולם 1
תשאלו את ד"ר רות | ASK DR. RUTH ד"ר רות וסטהיימר, חלוצת הסקסולוגיה נמוכת הקומה עם קצב הדיבור המסחרר, המבטא הגרמני והצחוק המידבק, הפכה לשם דבר בשנות ה-80 וה-90 בארצות־הברית ובעולם כולו. גם כיום, לאחר שחצתה את גיל 90, היא לא מפסיקה לעבוד לרגע, והטיפים שלה לחדר המיטות רלבנטיים יותר מתמיד. זהו דיוקן של אשה מעוררת השראה שעלתה מתוך האפלה והפיצה אור בקרב בני אדם רבים מספור.
לדף הסרט

השקת ספר האיש שלא שרף את קפקא

27-09-2019 | שישי
13:00
אולם 4
קולנוע וספרות השקתו של הרומן החדש של הסופר ובמאי הקולנוע יצחק רובין "האיש שלא שרף את קפקא" -הוצאת הקיבוץ המאוחד פטר קליין, צעיר תל אביבי המזדהה עם קפקא, מגלה כי שכנו הוא הסופר הנשכח מקס ברוד חברו של קפקא ומי סירב לקיים את צוואת קפקא לשרוף את כתביו, הקדיש את חייו לפרסום קפקא האלמוני במחיר של תהילתו שלו-עצמו. פטר יוצא למסע לתקן את העוול שחוללה ההיסטוריה לברוד. בתכנית : הקרנת קטעי סרטים והקראה מהספר, משתתפים השחקן שרון אלכסנדר הסופר מוטי אוורבוך ויצחק רובין.
לדף הסרט

מחפשת את ברגמן

27-09-2019 | שישי
13:00
אולם 3
מחפשת את ברגמן | SEARCHING FOR INGMAR BERGMAN מרגרט פון טרוטה מתהלכת על החוף שבו מקס פון סידוב שיחק שחמט עם המוות ב"חותם השביעי" – "בשבילי הכל התחיל כאן", היא אומרת, ומכאן מתחיל המסע שלה בעקבות ברגמן. פון טרוטה היא במאית חשובה בזכות עצמה, והתבוננותה ביצירתו היא אישית מאוד וגם מלאה תובנות של יוצרת שמבינה לעומק את המהפיכה הקולנועית של ברגמן. מאה שנה חלפו מאז נולד, אך הוא ממשיך להיות אניגמה המחכה לפיצוח.
לדף הסרט

המוסד

27-09-2019 | שישי
22:00
אולם 3
המוסד! | MOSSAD! קומדיית אקשן, פרודיה על המוסד הישראלי. סוכן מוסד מתחרה בסוכנת CIA על הצלת העולם מארגון טרור. כשמיליונר אמריקני נחטף בירושלים, מחליט ה-CIA שלא לסמוך עוד על ישראל ושולח סוכנת משלו. היחסים בינה לסוכן המוסד מקבילים ליחסי ישראל-ארה"ב; היא מגיעה עם תקציב ופועלת לפי הספר, והוא מחפש קיצורי דרך ולוקח את כל הקרדיט לעצמו. אם ייכשלו במשימה, לא יוכל ראש המוסד להדליק משואה ביום העצמאות בשידור חי בטלוויזיה, דבר שאסור שיקרה! הסרט כולל הומור מטורף, פעלולים, שחקנים, דיאלוגים, ובסוף כתוב מי עשה אותו.
לדף הסרט

בגרות | חופשי למנויים

28-09-2019 | שבת
11:00
אולם 5
בגרות | UNSEEN מהיוצרים של "פיגומים" המורה הצעיר מתן מדבר על מצוקה, שינוי, תובנה, אבל התלמידים לא אתו. הם מתלוננים שהיצירות משעממות, הכתב על הלוח לא ברור ובכלל למה אין סיפורים שמחים, למה תמיד כולם מתים בסוף? מתן לא חשב שכך תהיה ההוראה. הוא היה רוצה שהשיעורים יהיו אחרת, אבל הוא לא מוצא את הדרך. הוא מתעקש להכין את התלמידים לחיים, ולפתור פרק לא פתור מעברו אל מול אביו ומול המשפחה שפעם הייתה לו.
לדף הסרט

אורהאן פאמוק – איסטנבול, זכרונות והעיר

28-09-2019 | שבת
18:30
אולם 1
אורהאן פאמוק – איסטנבול, זכרונות והעיר | ORHAN PAMUK – A STRANGE MIND הסופר התורכי אורהאן פאמוק, זוכה פרס נובל לשנת 2006, מארח את אלן ינטוב מהבי.בי.סי, בעירו האהובה איסטנבול. למרות שהצליח להרגיז את המשטר והיה קרוב מאוד לגירוש, פאמוק ממשיך לגור בעירו האהובה, שהיא הרקע לרומנים שלו, וההשראה הגדולה של חייו. פאמוק, שעושה רושם אדם פתוח מאוד, שחי עם עצמו בשלום, מראה לינטוב מחברות על גבי מחברות שהוא כותב, מעין יומנים שאותם הוא גם מעטר ברישומים קטנים ויפהפיים פרי עטו, ובתוך כך נזכר בילדותו, במשפחה המיוחדת שגידלה אותו ובעיר שבלעדיה לא היה הופך לסופר החשוב שהוא.
לדף הסרט

מותו וחייו של ג'ון פ' דונובן

30-09-2019 | שני
18:30
אולם 1
מותו וחייו של ג'ון פ' דונובן | THE DEATH & LIFE OF JOHN F. DONOVAN עשור לאחר מותו של כוכב הטלוויזיה הנערץ ג'ון פ' דונובן, שחקן צעיר נזכר בחליפת המכתבים שנרקמה ביניהם בילדותו ומחליט לחשוף את התכתובת. סרטו הראשון של קסבייה דולן בשפה האנגלית הוא מלודרמה מסוגננת, עוצמתית ומרגשת המאופיינת בחתימתו הייחודית של הבמאי – יחסי אמהות ובנים, להיטים מוסיקליים, צילום מרהיב של אנדרה טורפן.
לדף הסרט

טיפול בהלם+מופע הקולנוע של רוקי

30-09-2019 | שני
20:30
אולם 3
טיפול בהלם | SHOCK TREATMENT בימוי: ג'ים שרמן משחק: ג'סיקה הרפר, קליף דה-יאנג, ריצ'ארד אובריין סרט ההמשך הלא-רשמי ל"מופע הקולנוע של רוקי". מחזמר סאטירי המבקר את תרבות הטלוויזיה האמריקאית, ואשר חזה את ז'אנר ה"ריאליטי" 20 שנה לפני שהוא פרץ. בראד וג'נט כבר זוג נשוי ולא באושר, נאלצים לשנות את חייהם לחלוטין כחלק מתוכנית טלוויזיה. פסקול נפלא וסרט רלוונטי יותר מתמיד. הקרנת בכורה דיגיטלית בישראל. מופע הקולנוע של רוקי | ROCKY HORROR PICTURE SHOW בימוי: ג'ים שרמן משחק: טים קארי, סוזן סרנדון, ריצ'רד או'בריאן סרט הפולחן הגדול של כל הזמנים. מחזמר רוק המצדיע לסרטי האימה ומד"ב של שנות החמישים והשישים. זוג צעיר נקלע בליל סערה לטירה של הפרופסור המטורף פרנקפורטר מכוכב הלכת טרנסילבניה. סרט המנסה, בדרך קלילה, לשבור כמה שיותר טאבואים של החברה המערבית. הקרנת עותק דיגיטלי חדש כולל מופע על הבמה לכל אורך הסרט. מחיר לשני הסרטים יחד בקופה 60 ₪, למנויים שמורים 30 מקומות.
לדף הסרט

חיים רגילים

1-10-2019 | שלישי
11:30
אולם 2
חיים רגילים | AN ORDINARY LIFE הלן ופדומו נמלטו מהאימה באפריקה ומבקשות מקלט בגרמניה ובישראל. שתיהן מתמודדות עם האפליה, הזרות והניתוק של החיים ללא בית. הן הופכות לחברות טובות ולפעילות חברתיות. על הציר שעובר מברלין לתל אביב מתגלים סיפורי חיים של פליטות בצל הגחמות השלטוניות. השתיים מגלות שהן חולקות גורל משותף של חיים רעועים, ותקווה שלמרות הכל, לחלומות שלהן יש תוקף.
לדף הסרט

היה היה ילד

1-10-2019 | שלישי
15:00
אולם 5
היה היה ילד | ONCE UPON A BOY רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית, לגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי נסבלים ביניהם. זוכה פרס חביב הקהל ופרס חבר השופטים בפסטיבל דוקאביב. בהקרנה ב 24/8 תתקים שיחה עם הבמאי
לדף הסרט

גולדה

1-10-2019 | שלישי
16:45
אולם 1
גולדה | Golda חודשים ספורים לפני מותה העניקה גולדה מאיר ראיון לטלוויזיה הישראלית. בתום צילומי הריאיון המשיך צוות האולפן להקליט, ותיעד שיחה אישית וכנה שמעולם לא שודרה. כשהיא מדליקה סיגריה אחרי סיגריה, דיברה גולדה בפתיחות על האירועים שעיצבו את כהונתה כראש ממשלה – מלחמת ההתשה, מחאת הפנתרים השחורים, ימי הכיבוש הראשונים ומלחמת יום הכיפורים. בקטעי ארכיון נדירים ובעדויות של תומכיה ומתנגדיה, מגולל הסרט את סיפור כהונתה של האישה הראשונה והיחידה שהנהיגה את ישראל ובוחן כיצד הפכה מ"אם האומה" ל"אם כל חטאת". הקרנות בנוכחות הבמאי 6/10 +22/10
לדף הסרט

גחליליות

2-10-2019 | רביעי
19:00
אולם 2
גחליליות | FIREFLIES פעמיים בעבר, השתתף גילי מייזלר בחיפושים אחרי אחיו גיורא, נעדר מפורסם ממלחמת יום כיפור: חיפוש פיסי עם משפחתו בסיני ובישראל בזמן המלחמה, וכעבור עשר שנים במזרח הרחוק במסע אישי מתעתע. כעת הוא יוצא למסע השלישי כדי להיזכר, לסכם ולהירפא משני המסעות הטראומטיים הקודמים. בליווי מצלמה הוא חוזר אל מסע החיפושים הראשון שלו ומנסה להבין מה באמת קרה לו שָם, עשרים שנים קודם. (82 דקות, עברית ואנגלית, תרגום לעברית) (82 min., Eng. & Heb., Heb. sub)
לדף הסרט

גוסט דוג – דרכו של הסמוראי

2-10-2019 | רביעי
19:00
אולם 1
גוסט דוג – דרכו של הסמוראי | GHOST DOG: THE WAY OF THE SAMURAI לאחר שניצל ממות בסיועו של מאפיוזו סוג ב' מאמץ צעיר שחור את קוד הסמוראים והופך לרוצח שכיר בשירות מצילו. אך כאשר אחת מפעולותיו נכשלת, הוא הופך למטרת אדוניו... סרט פשע שנון ואחר המלווה בפסקול היפ-הופ מעולה, מחווה של ג'רמוש לסרטו של מלוויל "הסמוראי".
לדף הסרט

מחר כבר עבר

4-10-2019 | שישי
22:00
אולם 2
מחר כבר עבר | TOMORROW'S GONE בשנת 2000 החל העיתונאי והמוזיקאי בועז גולדברג לתעד את חברו גבי אבודרהם – צעיר חולמני מבית שאן עם אובססיה לאלביס, עם משיכה לתורות מיסטיות ועם יכולות נגינה וירטואוזיות. אבודרהם הביישן בורא דמות אקסצנטרית בשם צ'רלי מגירה, יוצא למסע מוזיקלי סוער ומגיע אפילו עד לבמות הגדולות בארצות הברית. יחד עם מאבקו להכרה אמנותית עולמית נאלץ אבודרהם להתמודד כל העת עם השדים הפנימיים אותם ניסה להשתיק בעזרת הדמות הגדולה מהחיים אותה יצר.
לדף הסרט

נשים על סף התמוטטות עצבים

6-10-2019 | ראשון
21:30
אולם 3
נשים על סף התמוטטות עצבים | MUJERES AL BORDE DE UN ATAQUE DE NERVIOS לפפה, גיבורת הסרט, יש הכל: מכשירי חשמל חדישים במטבח, מערכת סטריאו משוכללת, מזכירה אלקטרונית. כאשר היא מזמינה מונית, זו מגיעה מיד ויש בה אפילו שלט המזמין את הנושאים לעשן למרות הריפוד המפואר. הכל היה יכול להיות מושלם, אלמלא היו גברים נשואים עוזבים את מאהבותיהם ונשותיהם... סביב פפה מניע אלמודובר גלריה של דמויות שהתסריט הרענן מאגדן יחד בצורה מושלמת, תוך גילוי אהדה וסימפטיה, למרות העובדה שטרגדיות אישיות הן הן המפתח למצבים הקומיים.
לדף הסרט

רעש, מצלמים | מוזיקאים והמסך הגדול | דיוויד בואי

12-10-2019 | שבת
11:00
אולם 4
רעש, מצלמים - מוזיקאים והמסך הגדול סדרה ייחודית וראשונה מסוגה לילדים על מוזיקאים, קולנוע ומה שביניהם, עם ישיב כהן. והפעם: דיוויד בואי מי זה דייבי ג'ונס? ומי זה מייג'ור טום? וזיגי סטארדאסט? ואלאדין סיין? למה איש אחד, יחיד ומיוחד צריך כל כך הרבה זהויות? האם הוא אדם או חיזר? ולמה בכלל מתחפשים? סיפורו המופלא של דיוויד בואי - מהחלל ועד בכלל. מפגש חכם, מצחיק ומותאם לילדים, על הזיקית הכי מוכשרת שזחלה בינינו. אורך: 50 דקות לגילאי 6 +
לדף הסרט

זונה כמוני

13-10-2019 | ראשון
12:00
אולם 5
זונה כמוני | A WHORE LIKE ME כשצ'ילה היתה בת 22 היא נחטפה מפאב בהונגריה ונמכרה לחבורת ישראלים שסחרו בה למטרת זנות. היום, עשרים שנה אחר כך, צ'ילה היא אישה אחרת. היא מתנדבת במרפאת לוינסקי, הצליחה לצאת ממעגל הסמים וחוגגת עשר שנות ניקיון. אולם כשמשרד הפנים בישראל מסרב לתת לצ'ילה תעודת זהות ולהאמין לה שהיא קורבן סחר בנשים היא יוצאת למאבק. רגע לפני גירוש בחזרה להונגריה היא יוצאת למסע לאיתור החוטפים שלה. היא מבקשת למצוא מישהו שהיה עד לטראומה שחוותה ולהוכיח למדינת ישראל שהכל אמת, שלא ימחקו שוב את קיומה. לאט לאט מתגלים עקבות החוטפים שלה, אולם אחרי שחזרה אל הגיהינום האם היא תצליח לצאת ממנו שוב?
לדף הסרט

הרפתקאה בשחקים

15-10-2019 | שלישי
11:00
אולם 1
הרפתקה בשחקים | SKY RAIDERS בימוי: ליאור חפץ שחקנים: אמיר טסלר, הילה נתנזון, אריה צ'רנר SKY RAIDERS Dir: Lior Chefetz יותם ונועה, נער ונערה חובבי תעופה בני 13, מוצאים ב"בית קברות למטוסים" גרוטאה של מסרשמיט, מטוס הקרב הראשון של חיל האוויר. יחד עם מוריס, זקן מתבודד ומסתורי שהיה טייס קרב בשנות החמישים הם מחליטים לשפץ את המטוס ולהטיס אותו במפגן יום העצמאות כנגד כל הסיכויים. האם הם יצליחו לגעת איתו בשמיים? (104 דקות עברית) (104 min, Heb)
לדף הסרט

ספיידרמן מימד העכביש + מפגש מקומיקס לסרט

19-10-2019 | שבת
11:00
אולם 1
מקומיקס לסרט מיטב חוברות הקומיקס של מארוול ודי.סי הפכו לסרטים, חלקם סרטי לייב-אקשן (עם שחקנים) וחלקם באנימציה. ולא רק גיבורי-על הפכו מקומיקס לסרטים. הקרנת הסרט "ספיידרמן: ממד העכביש " תלווה במפגש לילדים ונוער בהנחיית עיתונאית התרבות דנה קסלר על חוברות קומיקס שעובדו לקולנוע. ספיידרמן: מימד העכביש (ארה"ב 2018) בימוי: בוב פרסיצ'טי, פיטר רמזי, רודני רותמן Spider-Man: Into the Spider-Verse Directed by: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman גרסת האנימציה של ספיידרמן שמציגה נער מברוקלין – מיילס מורלס, ואת אינספור האפשרויות של ממד העכביש, היכן שיותר מאחד יכולים לעטות על עצמם את המסכה של ספיידרמן. (117 דקות , מדובב לעברית) ((117 min, Heb. Dub. לגילאי 8 +
לדף הסרט

ענק הברזל

26-10-2019 | שבת
11:00
אולם 2
ענק הברזל | THE IRON GIANT בימוי: בראד בירד THE IRON GIANT Dir: Brad Bird סרט אנימציה של זוכה האוסקר בראד בירד ("משפחת סופר על") על ילד בן תשע המתחבר עם רובוט עצום מימדים שהגיע לכדור הארץ מהחלל החיצון. על החברות מאיים קצין צבא המשוכנע כי הרובוט מתכוון להשמיד את כדור הארץ. (86 דקות, מדובב לעברית)((86 min., Heb. Dub.
לדף הסרט

אודישן | מועדון הסרטים לבע"ח (בעלי עצבים חזקים)

30-10-2019 | רביעי
21:30
אולם 1
אודישן | AUDITION מפיק טלוויזיה אלמן משתכנע לחפש אישה חדשה ומחליט על צעד ערמומי לבחירת כלתו החדשה. הוא יזמן מבחן-בד לסרט פיקטיבי ויבחר את השחקנית השנייה בטיבה להיות לו לאשתו (הרי שחקנית טובה מדי לא יכולה להיות אישה טובה). את עיניו צדה נערה דקיקה וצנועה בשמלה לבנה, בלרינה לשעבר, שקטה וביישנית. הוא מתאהב בה עד מעל אוזניו, אלא שעד מהרה מתגלה הנערה הענוגה כסדיסטית בעלת כושר המצאה שטני. עשרים הדקות האחרונות של הסרט נועדו לבעלי עצבים חזקים במיוחד ויכולת לעכל הומור שחור משחור.
לדף הסרט

ילדי בית העץ

13-12-2019 | שישי
14:00
אולם 4