דלג לתפריט עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר דלג לפוטר
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4

שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4

GREEN FILMS ECO FILM WEEK הסביבה שלנו משתנה ללא הרף. היא מרגשת, עוצמתית, מסעירה, פוליטית ומשפיעה על החיים של כולנו, ואין כמו הקולנוע כדי לספר את סיפורה הדרמטי. כחלק מאירועי פתיחת "חודש הקיימות" של עיריית תל-אביב יפו נקיים שבוע של סרטים העוסקים בסביבה ובקיימות וחושפים את ההשלכות של אורח חיינו והחלטות יומיומיות שלנו לשינויים גלובליים רחבי היקף.

הסביבה שלנו משתנה ללא הרף. היא מרגשת, עוצמתית, מסעירה, פוליטית ומשפיעה על החיים של כולנו, ואין כמו הקולנוע כדי לספר את סיפורה הדרמטי. כחלק מאירועי פתיחת "חודש הקיימות" של עיריית תל-אביב יפו נקיים שבוע של סרטים העוסקים בסביבה ובקיימות וחושפים את ההשלכות של אורח חיינו והחלטות יומיומיות שלנו לשינויים גלובליים רחבי היקף. הסרטים משולבים בהרצאות תוכן ממיטב המומחים בתחום. מהחולות הנעלמים של אפריקה ועד הררי הפלסטיק בים התיכון, מזיהום האוויר במזרח אסיה ועד לצריכת היתר בעולם המערבי – פעילות האדם מובילה לנזקים אדירים של מרחב המחיה שלנו והדבר מצריך מכולנו חשיבה מחודשת ופעולה. שבוע הסרטים הירוקים מספק הזדמנות לצפות ביצירות בלתי מתפשרות, החודרות לעומקי מערכת היחסים בין האדם לסביבת המגורים שלו, לבחירות הצרכניות שהוא עושה ולשינויים העוברים על העולם בעשורים האחרונים.

לצד מציאות מעוררת מחשבה ודאגה, מספקים הסרטים מידע פשוט ויעיל על איך ניתן לעשות דברים אחרת – כיצד בצעדים פשוטים יכולים כל אחת ואחד מאתנו להביא לשינויים גדולים, על כך שהכדור בידיים שלנו ובכוחנו לעצבו אחרת, למען הווה ועתיד טובים יותר.
אנו מקווים כי חשיפה למידע חשוב זה, תביא להבנה משופרת של מערכת היחסים בין ההחלטות האישיות שלנו לבין השלכות סביבתיות חובקות עולם, ותגדיל את ההכרה בכוחו של הקולנוע לסחוף את הציבור להבנה של תהליכים מרתקים ומורכבים.
שבוע סרטים ירוקים בסינמטק הוא חלק מאירועי חודש הקיימות, שמובילה הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל אביב-יפו, במסגרתו יתקיימו עשרות אירועים ופעילויות ייחודיות ברחבי העיר כמו מצעד האקלים, אירועי אופנה מקיימת, סיורי טבע עירוני, אירועים בגינות הקהילתיות ועוד. מידע נוסף ניתן למצוא באתר העירייה ובעמוד הפייסבוק "תל אביב יפו הירוקה"

המחיר האמיתי + הרצאה

22-04-2018 | ראשון
21:00
אולם 3
כשמציצים אל מאחורי הזוהר והעושר, מתברר שטביעות הרגליים הגסות של עולם האופנה אינן נעצרות בסדנאות היזע. נהרות בפונג'ב, שדות כותנה בטקסס ואפילו תעשיית חומרי הנפץ - מושפעים כולם מהעובדה שכולנו רוצים הרבה בגדים ובזול, ומתעלמים מהמחיר האמיתי.
לדף הסרט

הלורקס

23-04-2018 | שני
17:00
אולם 1
הלורקס | THE LORAX סרט אנימציה לכל המשפחה, המבוסס על ספרו עתיר המסרים האקולוגיים של ד"ר סוס.<br> הלורקס הוא יצור אגדי, פרי דמיונו של ד"ר סוס, המנסה להגן על הסביבה. <br> ילד בן 12 יוצא לחפש אחריו כיוון שהוא מאמין כי רק כך יוכל לכבוש את יקירת לבו.<br> המפגש עם הלורקס מלמד אותו לא רק על אהבה לבני אדם, אלא גם על אהבה לסביבה שמקיפה אותנו.<br> לפני ההקרנה תתקיים סדנא למחזיקי כרטיס דיגיתל בלובי הסינמטק
לדף הסרט

מלחמות החול + הרצאה

24-04-2018 | שלישי
11:00
אולם 2
האם חול הוא משאב שאינו מתכלה? האם החול הקיים יכול לעמוד בדרישות העצומות של תנופת הבנייה? מהן ההשלכות של כריית החול בחופי הים על הסביבה שלנו ועל האוכלוסייה המתגוררת במקום? הפרויקט בתמיכת האיחוד האירופי. לפני ההקרנה הרצאת מבוא קצרה בנושא "מלחמת החולות- מבט מקומי" מאת ניר פפאי, סמנכ"ל שימור סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע
לדף הסרט

גלים לבנים + הרצאה

25-04-2018 | רביעי
18:30
אולם 3
פסולת, מי שפכים, נוזלים תעשייתיים וכימיקלים – הכול זורם בסופו של דבר אל הים. לרוב הדבר מתרחש מבלי שאנו מודעים לכך. אולם יש כמה אנשים ששמים לב למה שקורה - הם חשים את הזיהום על בשרם מדי יום ביומו – אלה הם הגולשים. ברגע שיש גלים מספיק גבוהים הגולשים נכנסים לים עם הגלשנים שלהם בקיץ ובחורף. המים הם חייהם. הם נחושים להגן עליהם. הפרויקט בתמיכת האיחוד האירופי. לפני ההקרנה הרצאת מבוא קצרה בנושא "פסולת ימית וכלים חד פעמיים" מאת גליה פסטרנק, מומחית לפסולת ימית מאוניברסיטת חיפה ודוקטורנט טניה בירד מייסדת קמפיין "לא שמים קשים"
לדף הסרט

טעם את השאריות + הרצאה

26-04-2018 | חמישי
17:30
אולם 3
טעם את השאריות (גרמניה 2010) בימוי: ולנטין טורן TASTE THE WASTE Dir: Valentin Thurn יותר ממחצית ממוצרי המזון מגיעים לפח. הרוב נזרק כבר בדרך מהשדה אל החנויות לפני הגעתו אל שולחן האוכל שלנו. מדי שנה מושלכים במדינות הקהילייה האירופית 90 מיליון טון מוצרי מזון. אילו היו מעמיסים את מוצרי המזון המושלכים הייתה נוצרת שרשרת של משאיות המקיפה את כדור הארץ. מוצרי המזון המושלכים לפח באירופה ובצפון אמריקה היו יכולים להשביע את כל הרעבים עלי אדמות שלוש פעמים. הקרנה חד פעמית. (91 דקות, גרמנית, תרגום לעברית)((91 min., Ger., Heb. Sub. הסרט בתמיכת מכון גתה. לפני ההקרנה הרצאת מבוא קצרה בנושא "לשנות מהצלחת" מאת מיכל ביטרמן, מנכ"לית ומייסדת The Natural Stepישראל
לדף הסרט

המהפכה הרביעית + הרצאה

27-04-2018 | שישי
14:00
אולם 3
המהפכה הרביעית + הרצאה | THE 4TH REVOLUTION: ENERGY AUTONOMY לסרט התיעודי בבימויו של קרל א. פכנר יש חזון סוחף: עולם שבו מאה אחוז מהאנרגיה שלנו תופק ממקורות מתחדשים. מדובר באנרגיה נקייה, זולה ונגישה לכל אדם. הפרויקט בתמיכת האיחוד האירופי. הקרנה מיוחדת מיד לאחר מצעד האקלים 2018 שיתקיים בגן מאיר. לפני ההקרנה הרצאת מבוא קצרה בנושא "ויהי אור- ערים מובילות את מהפכת האנרגיה" מאת אוריאל בבצ'יק, מנהל בנייה ותכנון בר קיימא, מנהל הנדסה, עיריית תל אביב יפו
לדף הסרט

הצב האדום

28-04-2018 | שבת
11:00
אולם 1
הצב האדום | THE RED TURTLE סרט אנימציה יפהפה ונטול דיאלוגים, שמתאר את חייו של אדם הנקלע לאי טרופי בודד שיושביו הם צבים, עקרבים וציפורים. <br> שם הסרט רומז לסרט הילדים המופתי "הבלון האדום" של אלבר למוריס, אף הוא ללא דיאלוגים, ובדיוק כמו הסרט ההוא גם "הצב האדום" מציע לצופיו בני כל הגילים חוויה אסתטית מרוממת נפש, מעוררת מחשבה ומרגשת. <br> הפקה משותפת של ויילד באנץ' וסטודיו ג'יבלי (מייסודו של האנימטור הדגול הייאו מיאזקי). <br> הסרט זכה בפרס מיוחד במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן 2016.  
לדף הסרט