לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
5.08.20 5.08.20 - רביעי
שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4
series

שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4

GREEN FILMS ECO FILM WEEK הסביבה שלנו משתנה ללא הרף. היא מרגשת, עוצמתית, מסעירה, פוליטית ומשפיעה על החיים של כולנו, ואין כמו הקולנוע כדי לספר את סיפורה הדרמטי. כחלק מאירועי פתיחת "חודש הקיימות" של עיריית תל-אביב יפו נקיים שבוע של סרטים העוסקים בסביבה ובקיימות וחושפים את ההשלכות של אורח חיינו והחלטות יומיומיות שלנו לשינויים גלובליים רחבי היקף.

הסביבה שלנו משתנה ללא הרף. היא מרגשת, עוצמתית, מסעירה, פוליטית ומשפיעה על החיים של כולנו, ואין כמו הקולנוע כדי לספר את סיפורה הדרמטי. כחלק מאירועי פתיחת "חודש הקיימות" של עיריית תל-אביב יפו נקיים שבוע של סרטים העוסקים בסביבה ובקיימות וחושפים את ההשלכות של אורח חיינו והחלטות יומיומיות שלנו לשינויים גלובליים רחבי היקף. הסרטים משולבים בהרצאות תוכן ממיטב המומחים בתחום. מהחולות הנעלמים של אפריקה ועד הררי הפלסטיק בים התיכון, מזיהום האוויר במזרח אסיה ועד לצריכת היתר בעולם המערבי – פעילות האדם מובילה לנזקים אדירים של מרחב המחיה שלנו והדבר מצריך מכולנו חשיבה מחודשת ופעולה. שבוע הסרטים הירוקים מספק הזדמנות לצפות ביצירות בלתי מתפשרות, החודרות לעומקי מערכת היחסים בין האדם לסביבת המגורים שלו, לבחירות הצרכניות שהוא עושה ולשינויים העוברים על העולם בעשורים האחרונים.

לצד מציאות מעוררת מחשבה ודאגה, מספקים הסרטים מידע פשוט ויעיל על איך ניתן לעשות דברים אחרת – כיצד בצעדים פשוטים יכולים כל אחת ואחד מאתנו להביא לשינויים גדולים, על כך שהכדור בידיים שלנו ובכוחנו לעצבו אחרת, למען הווה ועתיד טובים יותר.
אנו מקווים כי חשיפה למידע חשוב זה, תביא להבנה משופרת של מערכת היחסים בין ההחלטות האישיות שלנו לבין השלכות סביבתיות חובקות עולם, ותגדיל את ההכרה בכוחו של הקולנוע לסחוף את הציבור להבנה של תהליכים מרתקים ומורכבים.
שבוע סרטים ירוקים בסינמטק הוא חלק מאירועי חודש הקיימות, שמובילה הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל אביב-יפו, במסגרתו יתקיימו עשרות אירועים ופעילויות ייחודיות ברחבי העיר כמו מצעד האקלים, אירועי אופנה מקיימת, סיורי טבע עירוני, אירועים בגינות הקהילתיות ועוד. מידע נוסף ניתן למצוא באתר העירייה ובעמוד הפייסבוק "תל אביב יפו הירוקה"