לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
רטרוספקטיבה לסרטי יוצר הקולנוע והמפיק מרק רוזנבאום

רטרוספקטיבה לסרטי יוצר הקולנוע והמפיק מרק רוזנבאום

MAREK ROZENBAUM RETROSPECTIVE 9-26/9

מפיקי קולנוע כנראה לעולם לא ייחשבו ככוח יצירתי שיש לעקוב אחריו כמו במאים או שחקנים, ובכל זאת מפיק הקולנוע מרק רוזנבאום, עם קריירה שנמשכת כבר למעלה מארבעה עשורים, הוא גורם משמעותי ויצירתי בקולנוע שלנו. רשימת הכותרים שהפיק לא רק ארוכה ומפוארת – למעלה מחמישים סרטי עלילה לצד סרטים תיעודיים וסדרות טלוויזיה – אלא שמבט יותר מדוקדק בה יגלה אומץ וטביעת עין שבזכותן הצליח רוזנבאום לתת פעם אחר פעם הזדמנות ראשונה לקולות המקוריים והמעניינים בקולנוע הישראלי של העשורים האחרונים: ארי פולמן ואורי סיון, דובר קוסאשווילי, רפאל נדג'ארי, רונית ושלומי אלקבץ, קרן ידעיה, מושון סלמונה, הגר בן אשר, מני יעיש ועוד ועוד.

הקריירה של רוזנבאום ידעה הצלחות ושוברי קופות לצד סרטי פסטיבלים, וגם כאשר הדרך דרשה משיכה עיקשת בעול, המשיך רוזנבאום לקדם את הגישה הקולנועית שלו, בנדיבות ובאותו חיוך סבלני ומשועשע. ארבעה עשורים של עשיה ייחודית הן הזדמנות נהדרת להתבונן על כמה מהישגיה מתוך ציפיה לעוד עשורים של עשיה מעולה.
במסגרת התוכנית נקרין את "מאמי" ו"אור" של קרן ידעיה, "חתונה מאוחרת" ו"התגנבות יחידים" של דובר קוסאשווילי, "ולקחת לך אישה" של רונית ושלומי אלקבץ, "אהבתה האחרונה של לורה אדלר" של אברהם הפנר, "שרוכים" של ינקול גולדווסר, "קרוב לבית" שלדליה הגר ווידי בילו, " המשגיחים" של מני יעיש, "קלרה הקדושה" של אורי סיוון וארי פולמן, "החברים של יאנה" של אריק קפלון וסרט שמרק ביים "הבולשת חוקרת".
תודתנו לחברת טרנספקס – מרק רוזנבאום, אווה שפיר.
יוזם הרטרוספקטיבה ומנהל אמנותי – שלומי אלקבץ,
ניהול אמנותי – אפרת כורם.

מרק רוזנבאום רטרוספקטיבה חוברת דיגיתלית

מרק רוזנבאום רטרוספקטיבה חוברת להורדה

ולקחת לך אישה

22-09-2019 | ראשון
18:00
אולם 1
ולקחת לך אישה | AND YOU TOOK A WIFE סיפור המתרחש בערב יום שלישי של תחילת חודש יוני, בסוף שנות השבעים. משפחת אוחיון המורחבת מתכנסת במטרה לעשות שלום-בית בין ויויאן ואליהו. אחרי מסכת מריבות נשנית, שוב מגיעים שבעת אחיה של ויויאן ומנסים לתווך בין הבעל לאשתו, אשר המכנה המשותף היחיד ביניהם, הוא הרקע התרבותי - דתי מזרחי מחמיר וארבעת ילדיהם המשותפים. זוכה בפרס הקהל בפסטיבל ונציה.
לדף הסרט

הבולשת חוקרת

23-09-2019 | שני
21:00
אולם 2
הבולשת חוקרת | INVESTIGATION סיפורם של קצין בולשת מסור מיכה שטיין והזמר לשעבר שלום שלום. לחוקר הנמרץ מגיע מידע כי שלום עומד מאחורי מקרה השוד האחרון והוא עוצר אותו לחקירה. שלום הוא איש גאה, אופטימי ללא תקנה. עד מהרה מתברר כי לא מדובר בחקירה ובנחקר רגיל. אישיותו הפרובוקטיבית של הזמר, עולמו, אורח חייו והקשר המיוחד שיש לו עם זוהר, אשתו, מערערים את שטיין הקשוח. במהלך החקירה נופל השוטר שבי בקסמיה של זוהר והתיק הקל הולך ומסתבך. לא רק השוטרים מחפשים אחר שלל השוד שנעלם. גם צמד עבריינים עושים הכל כדי להחזיר את האוצר לידיהם ומפעילים לחץ על זוהר. מבוי סתום בחקירה, התנגדות עיקשת של החשוד העיקרי, לחצים נפשיים גוברים והולכים על הקצין האמביציוזי - איך תיפתר התסבוכת? קש או חציר ישראל 1984 13 דקות עברית בימוי: מרק רוזנבאום משחק: יצחק חלוצי, רוברטו פולק, נחום שליט סרט מסע המבוסס על סיפור קצר מאת הסופר הפולני מארק חלסקו. מסע בלתי נגמר של שני פועלים ההולכים בדרכים בחיפוש אחר עבודה, גם כשנדמה כי הם מצאו נחלה, גורל הנדודים משטה בהם והם ממשיכים בדרך.
לדף הסרט

אור

24-09-2019 | שלישי
20:30
אולם 2
אור | OR אור בת ה - 17 עובדת במסעדה, אוספת בקבוקים, מנקה חדרי מדרגות ומטפלת באמא שלה, רותי, שעוסקת בזנות כבר עשרים שנה. כשרותי משתחררת מבית החולים, מחליטה אור שהפעם הכל יהיה אחרת. אחד הסרטים הישראליים הטובים של השנים האחרונות שזכה לשבחי הביקורת ולהצלחה מסחרית ראויה. דנה איבגי זכתה בפרס השחקנית הטובה בטקס פרסי אופיר האחרון. זוכה פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן 2004.
לדף הסרט

חתונה מאוחרת

26-09-2019 | חמישי
19:00
אולם 2
חתונה מאוחרת | LATE MARRIAGE עוד מעט זאזא בן 32, והמשפחה הגרוזינית שלו רוצה לראות אותו נשוי לפי המסורת. זה אומר כלה שלא חצתה את גיל 18, יפהפייה, מבית מכובד עם הורים עשירים, וכמובן, שם טוב בקהילה. זאזא בעצמו "סחורה לוהטת" בשוק השידוכים של קהילת המהגרים מגרוזיה והוריו גוררים אותו כל לילה לבדוק כלות פוטנציאליות. זאזא משתף אתם פעולה. לא ברצון, אולי מחוסר ברירה, ואולי מהכניעה חסרת סיכוי לערכי המסורת. הוריו לא מודעים כי מאחורי גבם מנהל זאזא רומן עם יהודית: גרושה מרוקאית המבוגרת ממנו, ואמא לילדה בת שש. יהודית היא התגלמות כל מה שזאזא לא יוכל לעולם למצוא בתוך המסורת של משפחתו. ערב אחד מגלים הוריו אודות החיים הסודיים של בנם. על זאזא לבחור עתה בין כניעה למסורת להתמסרות טוטאלית לאהבה. הסרט גרף את מרבית פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע.
לדף הסרט