לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
רטרוספקטיבה לסרטי יוצר הקולנוע והמפיק מרק רוזנבאום

רטרוספקטיבה לסרטי יוצר הקולנוע והמפיק מרק רוזנבאום

MAREK ROZENBAUM RETROSPECTIVE 9-26/9

מפיקי קולנוע כנראה לעולם לא ייחשבו ככוח יצירתי שיש לעקוב אחריו כמו במאים או שחקנים, ובכל זאת מפיק הקולנוע מרק רוזנבאום, עם קריירה שנמשכת כבר למעלה מארבעה עשורים, הוא גורם משמעותי ויצירתי בקולנוע שלנו. רשימת הכותרים שהפיק לא רק ארוכה ומפוארת – למעלה מחמישים סרטי עלילה לצד סרטים תיעודיים וסדרות טלוויזיה – אלא שמבט יותר מדוקדק בה יגלה אומץ וטביעת עין שבזכותן הצליח רוזנבאום לתת פעם אחר פעם הזדמנות ראשונה לקולות המקוריים והמעניינים בקולנוע הישראלי של העשורים האחרונים: ארי פולמן ואורי סיון, דובר קוסאשווילי, רפאל נדג'ארי, רונית ושלומי אלקבץ, קרן ידעיה, מושון סלמונה, הגר בן אשר, מני יעיש ועוד ועוד.

הקריירה של רוזנבאום ידעה הצלחות ושוברי קופות לצד סרטי פסטיבלים, וגם כאשר הדרך דרשה משיכה עיקשת בעול, המשיך רוזנבאום לקדם את הגישה הקולנועית שלו, בנדיבות ובאותו חיוך סבלני ומשועשע. ארבעה עשורים של עשיה ייחודית הן הזדמנות נהדרת להתבונן על כמה מהישגיה מתוך ציפיה לעוד עשורים של עשיה מעולה.
במסגרת התוכנית נקרין את "מאמי" ו"אור" של קרן ידעיה, "חתונה מאוחרת" ו"התגנבות יחידים" של דובר קוסאשווילי, "ולקחת לך אישה" של רונית ושלומי אלקבץ, "אהבתה האחרונה של לורה אדלר" של אברהם הפנר, "שרוכים" של ינקול גולדווסר, "קרוב לבית" שלדליה הגר ווידי בילו, " המשגיחים" של מני יעיש, "קלרה הקדושה" של אורי סיוון וארי פולמן, "החברים של יאנה" של אריק קפלון וסרט שמרק ביים "הבולשת חוקרת".
תודתנו לחברת טרנספקס – מרק רוזנבאום, אווה שפיר.
יוזם הרטרוספקטיבה ומנהל אמנותי – שלומי אלקבץ,
ניהול אמנותי – אפרת כורם.

מרק רוזנבאום רטרוספקטיבה חוברת דיגיתלית

מרק רוזנבאום רטרוספקטיבה חוברת להורדה