לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
עונת תרבות צרפת-ישראל | חילופי תוכניות בין סינמטקים

עונת תרבות צרפת-ישראל | חילופי תוכניות בין סינמטקים

"עונת ישראל-צרפת 2018" מתקיימת לרגל 70 שנים למדינת ישראל. לכבוד התוכנית, חברנו יחד ארבעת הסינמטקים הגדולים בישראל – ירושלים, תל-אביב, חיפה וחולון - יחד עם ארבעה מהסינמטקים בדרום צרפת -  טולוז, ניס, גרנובל ופרפיניאן – ויצרנו פרויקט מיוחד של חילופי מנהלי-תוכניות בין הסינמטקים.

בחודש אוקטובר נזכה לארח כאן בישראל את מנהלי-התוכנית של הסינמטקים הצרפתים ולהציג תוכנית מיוחדת שבנו עבורנו לקהל הישראלי, עם דגש על היצירה הקולנועית המיוחדת לאורך השנים מהאזורים בדרום צרפת בהם הם פועלים. את התוכנית ילוו מנהלי התוכניות שיתנו הקדמה קצרה לפני הסרטים ויספרו על פעילות הסינמטק ממנו באו.

ומהצד השני, בסוף נובמבר יציגו מנהלי התוכניות של ארבעת הסינמטקים הישראלים תוכנית מיוחדת שהם בנו לקהל בסינמטקים של דרום צרפת הכוללת מבחר מהקולנוע הישראלי, החל מקלאסיקות קולנועיות ועד קולנוע עכשווי.

מטרת התוכנית, לצד המשך היכרות הקהל הצרפתי והישראלי עם יצירות הקולנוע משתי המדינות, היא גם לשים דגש על הפעילות הענפה והייחודית של הסינמטקים. מוסדות קולנועיים אלו לא נפוצים בהכרח ברחבי העולם כפי שהם מוכרים בישראל ובצרפת ומהווים, כל אחד בחלקו ובאזורו, כלי מניע ותומך ליצירה קולנועית מקומית ולתרבות צריכת הקולנוע האיכותי.

אנו מודים לצוות המכון הצרפתי בישראל ולמשרד החוץ על הסיוע בפרויקט, ומקווים כי תמצאו עניין בתוכנית -צפייה מהנה

מנהלי התוכניות: מיכל לביא – חולון, פרדריק בורג'יה – פרפיניאן, נוגית אלטשולר – חיפה, פרנק לובט – טולוז, פיני שץ – ת"א, גיום פולט – ניס, נבות ברנע – י-ם, פגי זייגמן – גרנובל.

מנהלי התוכנית:

פרנק לוירט – מנהל סינמטק טולוז, רוני מהדב-לוין –  מנהל סינמטק ירושלים