לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
18.09.20 18.09.20 - שישי
סופשבוע אוטופיה | | 18-21/12

סופשבוע אוטופיה | | 18-21/12

סופ"ש אוטופיה, סרטי מדע בדיוני ואימה בסינמטק תל-אביב | 18-21/12 בשיתוף פסטיבל אוטופיה – העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית תתארח באוטופיה לסופ"ש שלא מהעולם הזה בסינמטק תל-אביב.

בתווך שבין מדע בדיוני ואימה נמצאים הזר והטאבו, הלא נודע והלא נידון, והמשיכה והחשש מפניהם. סרטי הז'אנרים הללו חורגים (לעתים רק בקצת, ולעתים באלפי שנים או שנות אור) מהמציאות שלנו, ועוסקים בסקרנות ובהשתאות, בחרדות ובפחדים שלנו, מזווית אחרת.
כך תמצאו השנה, כבכל שנה, בין פרחים קוראי-מחשבות, כתות סופעולם (בחלל), אופנועני נינג'ה וחייזרים, דיונים מוסריים, חברתיים ופוליטיים סוערים – עכשוויים ואוניברסאליים – אודות אלימות וגבריות (וגבריות רעילה), הפרעות אכילה אקזוטיות ומדיניות הפלה, צרכנות רדיקלית וטירוף.
יש בסיפורים האלו אופטימיות רדיקלית, החתרנות שלהם היא בנאיביות שבבסיסם. אם ניתן לדמיין מציאות אחרת, שהרי האפשרות למציאות אחרת, קיימת. מתן צורה לרוע, דיבור על הטאבו, הוא צעד חשוב בהכנעת פחדים אמיתיים.

ערכנו עבורכם תכנית של מיטב קולנוע הז'אנר של השנה. סרטים שלא זכו לחשיפה בישראל ושלא תמצאו בבתי הקולנוע או בשירותי הסטרימינג הקרובים למקום מגוריכם. המצוינים, המבריקים והמשונים שבסרטי המדע הבדיוני והאימה של השנה האחרונה, סרטים חריפים, הזויים ומסקרנים, סיפורים שלא יעלו על הדעת ושלא מהעולם הזה, כאלו שיותירו אתכם עם פה פעור ורצון לעוד.
הזמן לשיחה על הזר והטאבו הוא תמיד עכשיו. המקום לתקווה, נאיבית ככל שתהיה, לעתיד, הוא כל-מקום, אבל הוא חייב להיות גם ישראל, ותל-אביב. ממגוון סיבות הוחלט לדחות את מועד הפסטיבל המלא שישוב במתכונת מלאה, חדשה ומעודכנת, בשנת 2020. עם זאת, נערכנו בשיתוף סינמטק ת"א לקיים חגיגה בדיונית גם השנה, ואנו מקווים שתיהנו בה יחד איתנו.

לפני חלק מהסרטים יתקיימו הרצאות מבוא קצרות. פרטים באתר הסינמטק

אורי אביב