לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
14.05.21 14.05.21 - שישי
מחווה לזכרו של גיל תורן

מחווה לזכרו של גיל תורן

גיל תורן | 1962-2020
גיל תורן היה מבכירי אנשי הפוסט סאונד בישראל ב-25 השנים האחרונות.
הוא למד הנדסת קול בבית הספר SAE באנגליה. בעשור הראשון של הקריירה שלו עבד כטכנאי מוזיקה והיה שותף בהקלטת אלבומים לבכירי האמנים בארץ. בין היתר היה שותף ב"אם ננעלו" של עופרה חזה – הקטע המוזיקלי הישראלי המצליח ביותר בעולם.
בשנת 1995 החל את דרכו בעולם הקולנוע כמעצב פסי קול ומיקסר לסרטים. הסרט הראשון עליו עבד היה "קלרה הקדושה" ומשם המשיך לעוד עשרות רבות של סרטים עלילתיים תיעודיים וסדרות טלוויזיה, וזכה בשלל פרסים, ביניהם 8 פרסי אופיר.
במקביל לעשייה האמנותית עסק גיל בפיתוח תחום הפוסט סאונד בארץ. זאת על ידי הפיכת אולפני DB מאולפן מוזיקה לאולפן הפוסט הגדול והמשפיע בישראל תוך מתן אפשרות גם לסרטים שאינם עתירי תקציב (רוב הסרטים הישראלים) להפיק פסי קול בדולבי סראונד ובהמשך בדולבי דיגיטל ובכך לשדרג משמעותית את איכות פסי הקול של הקולנוע הישראלי. וכן על ידי העמדת דורות חדשים של טכנאי סאונד באמצעות הוראה וכתיבת תכניות לימוד.
במסגרת המחווה לזכרו סינמטק תל אביב יקרין 13 מהסרטים הבולטים שעיצב להם את הפסקול ותתפרסם חוברת מאמרים מאת יוצרים שעבדו איתו.

לגרסה הדיגיטלית של החוברת

עיניים פקוחות | לזכרו של גיל תורן

17-05-2021 | שני
19:00
אולם 1
עיניים פקוחות | Eyes Wide Open לזכרו של גיל תורן 1962-2020 אהרון הוא קצב חרדי, נשוי לרבקה ואב לארבעה בנים, בעל אטליז משפחתי באחת השכונות החרדיות בירושלים. למקום מגיע עזרי, אברך יפה תאר המחפש מקום ללון בו. אהרון לוקח אותו תחת חסותו ומארח אותו בביתו. בין השניים נרקמת מערכת יחסים אסורה לפי התורה.
לדף הסרט

הבלדה לאביב הבוכה | לזכרו של גיל תורן

18-05-2021 | שלישי
18:30
אולם 1
הבלדה לאביב הבוכה | The Ballad of the Weeping Spring לזכרו של גיל תורן 1962-2020 יוסף טאווילה, נגן הטאר האגדי של להקת "אנסמבל טורקיז" ואברהם מופרדי, כתבו את הסימפוניה "האביב הבוכה". בערב הבכורה של השמעת הסימפוניה אירעה תאונת דרכים, טאווילה נרדם תוך כדי נהיגה, שניים מאנשי התזמורת נהרגו. מהתאונה יצאו בחיים טאווילה, אברם מופרדי ומרגרט (זוגתו של טאווילה, שהייתה הזמרת של הלהקה) שנהפכה לנכה על כסא גלגלים. טאווילה נשפט ונידון למספר שנות מאסר. לאחר שחרורו מהכלא הוא נוטש את אהובתו ואת המוזיקה, ושוקע בדיכאון. עשרים שנה אחרי התאונה, מופיע על מפתנו של טאווילה עמרם, בנו של אברהם מופרדי, ומספר שאביו גוסס ומבקש ממנו להקים הרכב שינגן את "האביב הבוכה". טאווילה מחליט להגשים את משאלתו האחרונה של חברו משכבר הימים ויוצא למצוא את טובי הנגנים להרכב שינגן בפני מופרדי את היצירה לפני לכתו מהעולם.
לדף הסרט

שליחותו של הממונה על משאבי אנוש | לזכרו של גיל תורן

20-05-2021 | חמישי
18:00
אולם 3
שליחותו של הממונה על משאבי אנוש | The Human Resources Manager לזכרו של גיל תורן 1962-2020 ירושלים, שנת 2002: הממונה על משאבי אנוש במאפייה הירושלמית הגדולה נשלח, בעל כורחו לברר את שקרה לעובדת זרה שנהרגה בפיגוע. אבל המשימה, שמתחילה כבירור ביורוקראטי פשוט, עומדת לקחת אותו רחוק מאד מהמחוזות המוכרים לו. זוכה פרס אופיר על עיצוב פסקול. עותק 35 מ"מ לפני הסרט יאמרו דברי פתיחה מאת הבמאי ערן ריקליס.
לדף הסרט

נדיה שם זמני + שיחה

23-05-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". נדיה שם זמני | AKA Nadia מאיה גולדווסר, כוריאוגרפית ראשית בלהקת מחול, חולקת את חייה עם יואב, פקיד גבוה במשרד המשפטים ושני ילדיהם. היא מסתירה את העובדה כי נולדה למשפחה מוסלמית במזרח ירושלים כנדיה. עתה, לאחר למעלה מעשרים שנה, העבר שב לרדוף אותה. יואב, שמכיר את מאיה כה טוב, מבין כי משהו מטלטל את חייה, למרות סירובה להודות בכך. הוא חושף את זהותה, מתעמת עם מאיה, בידיעה כי שום דבר לא ישוב להיות כפי שהיה. החיים בבית נעשים צפופים וחנוקים, נראים בלתי אפשריים. האם יכול אדם לברוא עצמו מחדש מבלי להתמודד עם השלכות עברו, וכאשר שולח העבר זרועותיו לתוך ההווה, האם ניתן להכיל את שתי הזהויות יחדיו מבלי שתקרוס המערכת כולה? לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט טובה אשר.
לדף הסרט

ללכת על המים | לזכרו של גיל תורן

25-05-2021 | שלישי
21:00
אולם 1
ללכת על המים | Walk on Water לזכרו של גיל תורן 1962-2020 הסרט שפתח השנה, בהצלחה גדולה, את פסטיבל הקולנוע בברלין. אייל, סוכן מוסד, דור שני לניצולי שואה, גבר ישראלי סגור, ציני וסטרייט, פוגש באקסל ופיה, אח ואחות גרמנים, נכדיו של נאצי מפורסם. אקסל, שמגיע לארץ לבקר את אחותו החיה בקיבוץ, הוא ההפך הגמור מאייל. הומו שגר בברלין, אופטימיסט, יפה נפש, המאמין ברוח האדם. המפגש בין שלושתם מביא למרדף אחר פושע נאצי זקן, שכלל לא ידוע אם הוא חי או מת. החיפוש הופך להיות מסע לאורכה ורוחבה של ישראל, ונמשך גם ברחבי ברלין. סרטו של איתן פוקס, לפי תסריט של גל אוחובסקי, הוא ניסיון יחיד במינו לבדוק האם יכול גבר ישראלי להשתחרר מכבלי העבר כדי לראות באופן בהיר יותר את העתיד. זהו סרט צבעוני, עם מוזיקה של עברי לידר, המטפל בקשר בין הזמן הזה להיסטוריה באופן שלא נראה בעבר. עותק 35 מ"מ
לדף הסרט

עפולה אקספרס + שיחה

30-05-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". עפולה אקספרס | Pick a Card בתיה ודוד עוזבים את עפולה ומגיעים לעיר הגדולה, תל־אביב, כדי להגשים את חלום חייו של דוד – להיות קוסם. החיים בעיר הגדולה לא פשוטים, ודוד מתקשה לייצר לעצמו קריירה. הבעיה היא שהוא פשוט לא קוסם טוב, ומסרב להכיר במציאות. הרדיפה אחר החלום ואי היכולת להכיר בכישלון מעוררים קשיים בין בני הזוג וגורמים לבתיה לעזוב את דירתם הקטנה והמתפוררת בדרום העיר. ואז, באופן במפתיע, דוד מתחיל לעשות חיל כקוסם. השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין וזכה בשישה פרסי אופיר, בהם פרס הסרט והבימוי הטובים ביותר, פרס השחקנית הטובה ביותר (אסתי זקהיים) והפרסים לשחקני המשנה הטובים ביותר (אריה מוסקונה ואורלי פרל). לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט ג'ולי שלז.
לדף הסרט

ההתחלפות 2.0 | לזכרו של גיל תורן

30-05-2021 | ראשון
21:00
אולם 1
ההתחלפות 2.0 (גרסת 2020) | The Exchange לזכרו של גיל תורן 1962-2020 "ההתחלפות", סרטו של ערן קולירין, הוצג בהקרנת בכורה בפסטיבל ונציה 2011 ומאז עורר הדים ומחלוקות לא מעטות. בפסטיבל הקרוב תוקרן גרסה מחודשת של הסרט שנערכה על ידי הבמאי בשנה האחרונה – הזדמנות נוספת להכיר יצירה מוזרה ומשעשעת זו. דברי הבמאי: גיל תורן ז"ל אמר לי לקראת השלמת"ההתחלפות" – כשהייתי, סביר להניח, באחד מרגעי החרדה שאוחזים בבמאים בשלבי הסיום של עבודתם – שסרט הוא מעין תצלום של המצב הנפשי שלך ברגע מסוים, ושזה דבר שצריך לקבל. "כמו בסצנת הצילום בפתיחת 'ביקור התזמורת'", הוא אמר, "מתכוננים ומתכוננים – וברגע הלחיצה על הכפתור החיים נכנסים לפריים... והתמונה יוצאת בדיוק כמו שהיה אותו הרגע". פגום, פצוע או מושלם – הוא יוצא בדיוק כמו שהוא, כי באותו רגע הוא לא יכול היה לצאת אחרת. בדברים רבים שגיל אמר היו נחמה ואמת. הוא ידע להפיס נפשות ברגעים קשים. מנגד, הסופיות הפטאלית של דבריו גם קשה לי. אנחנו הולכים ומשתנים עם השנים, מדוע נגזר על היצירות להתקבע? בחודשים האחרונים, סגור בבית, כשבחוץ המגפה, התחלתי לשחק מחדש עם החומרים מ"ההתחלפות". ערכתי, הוספתי מוזיקה, נהניתי מאוד וגם צחקתי הרבה. זו לא "גרסת הבמאי" של הסרט. כל גרסה היא גרסת הבמאי. הגרסה הזאת היא מה שהיה באותו הרגע. "ההתחלפות" הוא סרט על האפשרות להביט על דברים מחדש, והאפשרות הזאת תמיד קיימת.אני מבקש להקדיש את ההקרנה לזכרו של חברי, גיל תורן ז"ל. בתום ההקרנה שיחה עם הבמאי ערן קולירין.
לדף הסרט

מפאת המצב הבטחוני
אנו נאלצים לבטל את הקרנות הסרטים היום.

שמחים להמשיך ולספק לכם חוויות
קולנועיות ייחודיות ב-VOD אצלכם בסלון.

לפניות אלינו  service@cinema.co.il