לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
אצלנו החודש
img

Development By Outright

הירושימה אהובתי + שלוש נשימות | בשיתוף אוף סקרין

צרפת / 1959 / אורך: 91

  • לא לפספס
  • חופשי למנויים
בימוי: אלן רנה
שחקנים: עמנואלה ריבה, אוקדה אייז'י, ברנאר פרסון
שפה: צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

הירושימה אהובתי + שלוש נשימות – אירוע בשיתוף אוף סקרין
״הירושימה אהובתי״ של אלן רנה הוא יצירת מופת פורצת דרך על אהבה וזיכרון, טראומה ומלחמה, ודוגמה מושלמת לאופן שבו הקולנוע מסוגל להתמודד עם מציאות קשה מנשוא. עמנואל ריבה מגלמת שחקנית צרפתייה צעירה שמגיעה להירושימה כדי להשתתף בסרט אנטי־מלחמתי, ומתאהבת באדריכל יפני, אבל הרומן ביניהם נתקל במעצורים בשל הזיכרון הלא מרפה של ההפצצה על הירושימה וזעקת הכאב של השורדים. התסריט המבריק של מרגריט דיראס מכופף את הזמן ומחבר זיכרון רדוף ומציאות מחוקה. רנה מוסיף עליו שילוב אוונגרדי של בידיון קולנועי וחומרי מציאות תיעודיים, תוך שימוש בחיתוכים אסוציאטיביים כדי לטוות את נקודת המבט הסובייקטיבית הגיבורה. לא בכדי הפך ״הירושימה״ לאבן דרך מוקדמת של הגל החדש הצרפתי ולפסגה של קולנוע מודרניסטי – התעוזה הקולנועית שלו והשילוב העדין בין כאב אישי ואסון ציבורי הופכים אותו לסרט בלתי נשכח.
את ההקרנה נפתח עם הקדמה קצרה של כתב העת ״אוף סקרין״ והקרנת ״שלוש נשימות״, סרטו הקצר של יהב וינר ז״ל, שנרצח במתקפה על קיבוץ כפר עזה בשבעה באוקטובר. הסרט מציג את יהב ואת זוגתו שי־לי במפגש לילי של אלמנה צעירה עם רוחו של בעלה המת ברגע שבו היא זקוקה לו.

הירושימה אהובתי | Hiroshima, Mon Amour
בסרטו העלילתי הארוך הראשון של אלן רנה הוא מטפל ,כמו בכל סרטיו, בנושא הזיכרון האנושי. אי יכולת להינתק מזיכרונות מלחמת העולם השנייה פוגעת באהבתם של שחקנית צרפתייה ואדריכל יפני שנים רבות לאחר המלחמה. "הירושימה אהובתי", המבוסס על תסריט שכתבה הסופרת הידועה מרגריט דיראס, מתרחש ביפן של שנת 1957. בתקופה זו יפן עדיין כאבה את הפסדה במלחמת העולם השנייה ומהטלת הפצצה האטומית על הירושימה ונגסקי. היא- שחקנית צרפתייה, שמגיעה להירושימה לצילומי סרט שעוסק בשלום העולם, פוגשת ב....הוא- גבר יפני יפה תואר שמשפחתו נספתה בעת הטלת הפצצה האטומית על הירושימה. היא והוא מתאהבים ממבט ראשון ועושים אהבה עד אין קץ. אך השיחות שהזוג האוהב מנהל על הזוועות שהתרחשו בהירושימה לאחר הטלת הפצצה, מערערים את שלמות אהבתם.
עותק פילם 35 מ"מ
אורך האירוע כולו כשעתיים ורבע

הזמנת כרטיסים

בחרו תאריך ושעה

עוד מספרים על הסרט

כתב העת סינמטק

עוד בכתב העת סינמטק
img

גרין סקרין: ד"ר אבנר שביט על הקולנוע של איתן גרין

סינמטק /  16.01.2024

באחד מרגעי השיא של "זולגות הדמעות מעצמן", אחד מסרטיו היפים ביותר של איתן גרין, אחת הדמויות שואלת את הגיבור – "מי לימד אותך

לקריאה

Gift Card לסינמטק תל אביב

המתנה המושלמת!

לפרטים ורכישה

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים