לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
אצלנו החודש
img

Development By Outright

שבוע קולנוע רומני 2024

15-22.5

img

שבוע קולנוע רומני 2024

הקולנוע הרומני ממשיך לייצר עניין עולמי בפסטיבלים נבחרים ובקרב שוחרי קולנוע המצפים לסיפורים, הפרשנויות הויזואליות והשחקנים הנהדרים המגיעים מארץ המקור.
יוצרי הקולנוע הרומנים מחליטים לנבור בעברם הקולקטיבי ובהשפעות שהיו למשטרים שונים על החברה אך לא מוותרים גם על שיקוף תמונה עכשווית של אנשים, מקומות, יצרים ותשוקות.
למהדורת 2024 – המאורגנת בשיתוף עם המכון הרומני לתרבות ת"א - בחרתי תשעה סרטים מגוונים המייצגים קצוות שונים של התנהגות אנושית, חמלה לצד מאבק, אנשים פשוטים לצד דמויות הירואיות וז'אנרים שונים.
סרט הפתיחה, "חירות", של טודור ג'ורג'יו מבוסס על אירועים אמיתיים שאירעו בסיביו בשנת 1989 ומתכתב עם המציאות שלנו כיום בעת מלחמה ובמאבק על שמירת צביון המשטר הדמוקרטי.
מטקס האוסקר הרומני (ה"גופו") מגיעים שלושה סרטים: "אנשי מעשה" של פאול נגואסקו שלקח הביתה 6 פסלונים והיה לסרט השנה, "לא מזוהה" של בוגדן אפטרי שקטף את פרסי השחקן הראשי והתסריט וסרטה הדוקומנטרי המרתק של אואנה ג'ורג'יו, "מרגלים מזדמנים", העוסק בפרק ההירואי של צנחני היישוב היהודי.
עוד תוכלו/נה ליהנות מסרט אימה מבוסס סיפור ילדים עממי, "העז ושלושת הגדיים", בכיכובה של מאיה מורגנשטרן, הדרמה ההסטורית הייחודית של ולאד פאונסקו, "הסולם", סרטו של אוקטב צ'לארו מבוסס סיפור אמיתי שהסעיר את רומניה, "מוסר גבוה", הלהיט של יון בורש המגיע ממולדובה, "פחם" ו -"בחורים טובים מגיעים לגן עדן" – דרמה קומית של ראדו פוטקואבה על מה שקורה לגבר המגיע לגן עדן – שם נכונו לו הפתעות...

בברכה,
איריס לקנר
אוצרת ומנהלת פסטיבל הקולנוע הרומני בישראל

קראו עוד סגירה

הזמנת כרטיסייה

  • קולנוע רומני 24

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים