לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
אצלנו החודש
img

Development By Outright

שבוע קולנוע אוסטרי 2024

18.02-23.02

img

פורום התרבות האוסטרי שמח לקבל את פניכם למהדורה התשיעית של שבוע הקולנוע האוסטרי בישראל ולהזמין אתכם להתוודע אל הקולנוע האוסטרי העכשווי.
הבחירה השנה סובבת סביב נושאים גדולים וקלאסיים בקולנוע ובחיים, כמו אהבה, חברות וסולידריות, אך גם כוח הרסני, הדחקה ומוות תוך היכרות עם דמויות יוצאות דופן המספרות את סיפורן.
בסרט "השלג הראשון של הקיץ" של הבמאי כריס רייבר, בכיכובם של הגיבורים עטורי הפרסים אלכסנדר פרן וורנה אלטנברגר, אהבה גדולה מנסה להתגבר על כל המכשולים בדרכה. הדרמה דמוית אגדה מוזרה משלבת נגיעות של הקסם בסגנון הסרט "אמלי", עם האבסורד של "דליקטסן" והאסתטיקה של ווס אנדרסון. סרט הביכורים של כריס רייבר היא חגיגה מרשימה, מרירה-מתוקה ושובבה של אהבה והאמונה שבכוחה, אפילו, להאיץ את חילוף העונות. "יער" של אליזבת שראנג עוקב אחר תושבת עיר העוברת משבר קיומי, ונמלטת אל כפר ילדותה. תוך שימוש בדימויים רגועים וצפופים מבחינה אטמוספרית של שיטוט בין צמרות עצים, אגמים בודדים ושדות ערפילים, הסרט בוחן את נושאי הבריחה והניסיון להמצאה עצמית מחודשת, התמודדות עם צלקות ישנות וחדשות, הדחקה וביטחון, חברות וסולידריות.
בסרט "אלמה ואוסקר", הבמאי דיטר ברנר עוקב אחר שתי דמויות מרגשות, מורכבות, ויוצאות דופן, שני אייקונים של עולם האמנות הווינאי של תחילת המאה ה-20: המלחינה אלמה מאהלר והצייר אוסקר קוקושקה. מה שמתחיל כרומן אהבה סוער בין השניים, הופך יותר ויותר לדרמה קודרת של כוח הרסני.
כריסטיאן קרונס ופלוריאן וייגנסאמר הם יוצרי סדרה של סרטים דוקומנטריים מהשורה הראשונה, המחויבת למאבק בשכחה ובהדחקת העבר. סרטם האחרון, "חיי ילד", מספק במה לניצול השואה דניאל חנוך. הסרט מאיר את התפניות הגורליות של סיפור חיים והישרדות ייחודי, על ילדות והתבגרות בתקופה שבה לא היה מקום לכך.
ב-"מי מפחד מהעיר של היטלר? בית ועבר בתוכנו", הבמאי גונטר שווייגר מחפש מענה לשאלה כיצד ניתן להתמודד עם היסטוריה מודחקת. הוא מצייר דיוקן מורכב של עיר שעדיין סובלת מן המשקעים שהותיר אחריו הדיקטטור האיום.

קראו עוד סגירה

  • שבוע קולנוע אוסטרי 2024

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים