לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר

צ'ינמה איטליה 2024

4.04-15.04

img

צ'ינמה איטליה 2024

אנו מתכבדים להציג לקהל הישראלי את המהדורה האחת עשרה של Cinema Italia, פסטיבל הסרטים האיטלקי בישראל, פרויקט תרבות בהפקת Adamas, איטליה - ישראל בשיתוף מכוני התרבות האיטלקיים של תל אביב וחיפה, CINECITTA, והסינמטקים בישראל.
כמו בכל שנה, גם במהדורה זו נציג 2 חלקים עיקריים: חלק עכשווי בו יוצגו 10 סרטים של השנה האחרונה באיטליה. והחלק הקלאסי יוקדש לסופיה לורן שחוגגת השנה יום הולדת 90. בתוכנית מוצגים 7 מהסרטים היפים והחשובים ביותר של כוכבת הקולנוע הדגולה, שברבים מהם משתתף לצדה מרצ'לו מסטרויאני וחלק מהם ביים הבמאי הדגול ויטוריו דה סיקה.
לזכרו של פאולו טביאני, הבמאי האיטלקי הגדול, שעזב אותנו בסוף פברואר, הפסטיבל רוצה לזכור אותו עם אחת מיצירות המופת שיצר עם אחיו ויטוריו: "קאוס". בנוסף נקרין גם את "לאונורה אדיו", סרטו האחרון.
השושלת של דה סיקה תהיה אחד הקווים המנחים את הפסטיבל: לצד היצירות הגדולות של ויטוריו דה סיקה, אותו נוכל לראות גם כשחקן בסרטו של אלסנדרו בלסטי "איזו אישה!" בתוכנית יש גם שני סרטים נוספים שבהם נוכחים בני משפחת דה סיקה: "לימוני חורף" מאת קתרינה קארונה בכיכובו של כריסטיאן דה סיקה, בנו של ויטוריו וגם הסרט המדובר כרגע באיטליה "מימי נסיך האופל" עבודה ראשונה של ברנדו דה סיקה, בנו של כריסטיאן, וכאן בהתנסות הראשונה שלו מאחורי המצלמה במקביל לקריירה מאוד מצליחה כשחקן ותסריטאי.
סרט הפתיחה יהיה "קפיטאנו" מאת מתאו גארונה, זוכה אריה הכסף בוונציה והמועמד לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, סיפור בהשראת הסיפורים האמתיים של כמה נערים שחוו את המסע מאפריקה לחופי אירופה. עוד בתוכנית "שחר של יום חדש", היצירה האחרונה של סבריו קוסטנזו עם צוות בינלאומי הכולל, לצידם של אלבה רורוואכר ורבקה אנטוניאצי האיטלקיות, את ווילם דפו וג'ו קרי.
ג'וזפה פורלו מציג את "זיקוקים", גלובוס הזהב האיטלקי לשנת 2023 עבור סרט בכורה הטוב ביותר והוצג בפסטיבלים בינלאומיים רבים. סרט יפהפה ופיוטי על הזכות לחיות ולאהוב ללא פחד. הסרט, המתרחש בסיציליה בשנות ה-80, מקיים דיאלוג עם סרטה היפה של אמה דנטה "חמלה" המתרחש אף הוא בסיציליה, ומספר את סיפורו של ארתורו, שגודל על ידי זונות המאמצות אותו לאחר מות אמו. סרט חזק מלא במשמעויות סמליות על האמת האנושית.
ג'נארו נונציאנטה מציג את הקומדיה המצחיקה "החיים הם חוף" אשר בששת השבועות הראשונים בבתי קולנוע באיטליה הכניס יותר מ-4 מיליון יורו! סיפורו של אדם שיש לו הכל ויוצא למסע שיהפוך עבורו להזדמנות להסתכל אחרת על העולם, למרוד ולנסות להגשים את חלומותיו ורצונותיו.
סיפורים רבים וסרטים רבים, כפי שרק הקולנוע האיטלקי יודע לספר.

צפייה מהנה
רוני פלוס, מנהל אמנותי Cinema Italia

We are proud to present the 11th edition of Cinema Italia, taking place under the auspices of the Embassy of Italy in Israel.
Cinema Italia 2024 is the result of the close and fruitful collaboration between the Italian Cultural Institutes of Tel Aviv and Haifa, ADAMAS (Israel-Italy), Cinecittà S.p.a. and the Cinematheques of Israel.
We wish to thank Carla Cattani, Monica Moscato - Cinecittà S.p.a, Tina Martelloni e Gualtiero Rosella.
Ronny Fellus – Artistic Director Cinema Italia

קראו עוד סגירה

הזמנת כרטיסייה לפסטיבל

בחרו את סוג הכרטיסייה או המנוי

  • צ'ינמה איטליה 24

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים