לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
ישראלי

ישראלי

ימי האקורדיון

23-09-2019 | שני
19:00
אולם 2
ימי האקורדיון | ACCORDION DAYS הסרט מעלה את השאלה: האם משמיע האקורדיון את אקורד הסיום, או עדיין נושבת הרוח במפוחו? בעזרת חומרי ארכיון ומוסיקאים וותיקים, ביניהם כאלה שניגנו בלהקות הצבאיות בשנות השישים והשבעים, משוחזרים צלילי האקורדיון שליוו את החלוצים בגורן ובמעגלי ריקוד ההורה, את הצ'יזבטרון, התרנגולים והלהקות הצבאיות, והשירים שהתנגנו ברדיו בעשורים הראשונים של המדינה. ואילו כיום עולה התהייה: האם יש דור המשך שישמר את הנגינה באקורדיון? התשובה נמצאת אולי בבאר-שבע. הסרט מציג את המוסיקאים שעלו מברית המועצות, קשיי קליטתם ותרומתם לתרבות הישראלית כמורים וכנגנים נפלאים. הצד הטכני של כלי מיוחד זה נחשף בעזרת מתקן האקורדיונים המסורתי וגם אנשי ההיטק המשדרגים אותו כיום. הסרט מלווה בקטעי נגינה ווירטואוזיים של טובי נגני האקורדיון בישראל, המסבירים כיצד התפתח סגנון המוסיקה הישראלי, כקיבוץ גלויות וכיצד נוצר מוסד השירה בציבור. המשוררת אגי משעול מספרת על תחושותיה למשמע צלילי האקורדיון, כיצד חזרה ללימודי הנגינה, ומקריאה את שירה "אקורדיאון".
לדף הסרט

ואת הסמטה היא סיידה בתכלת

24-09-2019 | שלישי
15:00
אולם 5
ואת הסמטה היא סיידה בתכלת | AND THE ALLEY SHE WHITEWASHED IN LIGHT BLUE האדריכלית נילי פורטוגלי לוקחת אותנו בשפה קולנועית ייחודית למסע אינטימי עמוק בעיר הגלילית צפת. מסע המתפתח לגילוי תובנות אוניברסליות מנקודת מבטה ההוליסטית / בודהיסטית / מדעית: מהו סודם של כל אותם המקומות האל-זמניים, הערים, הכפרים, האוהלים והמקדשים שבהם האדם מרגיש' כבתוך ביתו ‘ ? ומהי אותה ' אומנות העשייה הטהורה ' המביאה להיווצרותם? בכל תרבות בכל מקום ובכל זמן. זאת, באמצעות שחזור זיכרונות ילדותה המוטבעים בכל אבניה של העיר הסמויה מן העין. סרט החוצה גבולות של צורה ותוכן - נע בין אומנות לקולנוע. הסרט היה בבכורה עולמית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי במומבאי , הודו 2018 לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית נילי פורטוגלי
לדף הסרט

תמונת חייו

24-09-2019 | שלישי
16:30
אולם 1
תמונת חייו | PICTURE OF HIS LIFE בגיל 65, בשלהי קריירה מפוארת, יוצא צלם הטבע הנודע עמוס נחום למסע אל עבר התמונה היחידה שחסרה לו. אחרי שצילם את כל ענקי האוקיינוס הוא מתכוון לצלם הפעם, במישורים האינסופיים של קנדה הארקטית, דוב קוטב צולל, פנים אל פנים וללא אמצעי הגנה. בעבר ניסה לצלם את התמונה הזו וכמעט נטרף, אבל משהו דוחף אותו לנסות לעשות זאת שוב.    
לדף הסרט

הרפתקה בשחקים יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
11:00
אולם 2
הרפתקה בשחקים (ישראל 2019) בימוי: ליאור חפץ שחקנים: אמיר טסלר, הילה נתנזון, אריה צ'רנר SKY RAIDERS Dir: Lior Chefetz יותם ונועה, נער ונערה חובבי תעופה בני 13, מוצאים ב"בית קברות למטוסים" גרוטאה של מסרשמיט, מטוס הקרב הראשון של חיל האוויר. יחד עם מוריס, זקן מתבודד ומסתורי שהיה טייס קרב בשנות החמישים הם מחליטים לשפץ את המטוס ולהטיס אותו במפגן יום העצמאות כנגד כל הסיכויים. האם הם יצליחו לגעת איתו בשמיים? (104 דקות עברית) (104 min, Heb)
לדף הסרט

להאיר את יוסי יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
12:00
אולם 1
להאיר את יוסי (ישראל 2019) בימוי: קובי פרג, מוריס בן מיור SPOTTING YOSSI Dir: Kobi Farag, Morris Ben-Mayor 13 שנים אחרי מותו חוזר אלינו יוסי בנאי להדרן אחרון. ממואר קולנועי של אחד מגדולי הבמה הישראלית, שמורכב מאינספור קטעי ארכיון מתוך סרטים, הצגות, מופעי בידור ושירה ותוכניות רדיו שהגיש. מילדותו ועד מותו, את היומן האישי מוביל בנאי בקולו העמוק והמוכר. הוא היה שחקן, זמר, כותב, במאי, בדרן וקריין, ובכך הפך לתמצית הישראליות — חילוני שבא מן המסורת, ירושלמי שהתעקש לייבא תרבות אירופית, איש קונצנזוס שלא פחד להביע את דעותיו הפוליטיות. (72 דקות, עברית, תרגום לעברית)((72 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

פגות תוקף יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
12:30
אולם 4
פגות תוקף (ישראל 2019) בימוי: שוש שלם, הילה מדליה LEFTOVER WOMEN Dir: Shosh Shlam, Hilla Medalia המושג Leftover Women מתאר נשים משכילות בערים הגדולות בסין בשנות ה-20 המאוחרות לחייהן שנשארו ברווקותן. הממשל הסיני מקדם באגרסיביות את המושג באמצעות מאמרים, סקרים, קריקטורות ודיווחים חדשותיים בהם מתויגות לשלילה נשים משכילות ורווקות כדרך להתמודד עם האיום על היציבות החברתית שנוצר עקב "מדיניות הילד היחיד" אשר הובילה למצב בו היום יש בסין כ-30 מיליון גברים יותר מנשים. הסרט עוקב אחר שלוש נשים המתמודדות עם הסטיגמה של Leftover Women, ומשקף את הדיכוי של נשים הנשען על ערכים סינים מסורתיים. (84 דקות, מנדרינית, תרגום לעברית)((84 min., Mand., Heb. Sub.
לדף הסרט

גולדה יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
13:00
אולם 2
גולדה (ישראל/ גרמניה 2019) בימוי: שגיא בורנשטיין, אודי ניר, שני רוזנס GOLDA Dir: Sagi Bornstein, Udi Nir, Shani Rozanes חודשים ספורים לפני מותה העניקה גולדה מאיר ראיון לטלוויזיה הישראלית. בתום צילומי הריאיון המשיך צוות האולפן להקליט, ותיעד שיחה אישית וכנה שמעולם לא שודרה. כשהיא מדליקה סיגריה אחרי סיגריה, דיברה גולדה בפתיחות על האירועים שעיצבו את כהונתה כראש ממשלה – מלחמת ההתשה, מחאת הפנתרים השחורים, ימי הכיבוש הראשונים ומלחמת יום הכיפורים. בקטעי ארכיון נדירים ובעדויות של תומכיה ומתנגדיה, מגולל הסרט את סיפור כהונתה של האישה הראשונה והיחידה שהנהיגה את ישראל ובוחן כיצד הפכה מ"אם האומה" ל"אם כל חטאת". (88 דקות, עברית, תרגום לעברית)((88 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

ימים נוראים יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
13:30
אולם 3
ימים נוראים (ישראל 2019) בימוי: ירון זילברמן משחק: יהודה נהרי, יואב לוי, דניאלה קרטס, אמיתי יעיש בן אוזיליו INCITEMENT Dir: Yaron Zilberman מותחן פסיכולוגי העוקב אחר הארועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, מנקודת מבטו של הרוצח. הסרט חושף לראשונה את מסעו של הרוצח בשנה שקדמה לאסון, דרך הכוחות החזקים שפעלו עליו ועודדו אותו, הן במישור הפוליטי והדתי, והן במישור המשפחתי והאישי. זהו דיוקן נפשי של מתנקש פוליטי שמבקש לרצוח את הדמוקרטיה, ודיוקן של חברה שסועה. (123 דקות, עברית, תרגום לעברית)((123 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

עיניים שלי יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
14:00
אולם 1
עיניים שלי | LOVE TRILOGY: CHAINED רשי, קצין משטרה ותיק ומוערך חי עם אביגיל אשתו ובתה המתבגרת מנישואיה הקודמים. העבודה שלו תובענית והוא חשוף למקרים קשים על בסיס יומיומי. בבית המצב מתוח, רשי אינו מוכן לקבל את התנהגותה המרדנית של בתו החורגת והשניים נמצאים במצב מתמיד של עימות. רשי נאחז בתקווה שהוא ואביגיל יצליחו להביא ילד לעולם אך עולמו מתהפך כאשר שני נערים מתלוננים שפגע בהם מינית. רשי מושעה מעבודתו ונראה כאילו העולם מתרחק ממנו. ככל שהחקירה בעניינו מתארכת, רשי שוקע למקומות האפלים בנשמתו וצדדים מפתיעים באישיותו מתפרצים. הזוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל ירושלים 2019
לדף הסרט

לאה צמל עורכת דין יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
14:30
אולם 4
לאה צמל, עורכת דין (ישראל/ קנדה/ שוויץ 2019) <br> בימוי: רחל לאה ג'ונס, פיליפ בלאיש <br> ADVOCATE <br> Dir: Rachel Leah Jones, Philippe Bellaiche <br> לאה צמל מגינה על פלסטינים: מפמיניסטיות לפונדמנטליסטים, ממפגינים בלתי אלימים ללוחמים חמושים. כעורכת דין ישראלית שמייצגת אסירים פוליטיים זה כבר חמישה עשורים, במאבקה הבלתי נלאה למען צדק, צמל לעולם לא עומדת מנגד ותמיד עומדת על שלה. זוכה פרס הסרט הטוב פסטיבל דוקאביב. <br> (108 דקות, עברית, ערבית, אנגלית, תרגום לעברית)((108 min., Heb., Arab., Eng., Heb. Sub.
לדף הסרט

קולו של אחמד יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
15:00
אולם 2
קולו של אחמד (ישראל 2019) בימוי: אבשלום כץ, דוד אופק ואיילת בכר, שאדי חביב אללה, דורון ג'רסי, נעם קפלן, דן גבע, ממדוח אפדילה ועידו סוסקולני THE VOICE OF AHMAD Dir: Avshalom Katz, David Ofek & Ayelet Bechar, Shadi Habib Allah, Doron Djerassi, Noam Kaplan, Dan Geva, Mamdooh Afdile & Iddo Soskolne "אני אחמד" (1965) בבימויו של אבשלום כץ והפקתו של רם לוי העמיד לראשונה גיבור ערבי בקולנוע הישראלי התיעודי, וחשף את הגזענות כלפי הערבים אזרחי ישראל. עם צאתו, הסרט הקצר עורר סערה ציבורית ודיון ציבורי נוקב. 50 שנה עברו מאז. "קולו של אחמד", הוא סרט דוקומנטרי המורכב משישה סרטים קצרים של בוגרים ובוגרות של "סם שפיגל", יהודים וערבים, שבוחנים את מקומו של "אחמד" במציאות הישראלית העכשווית המורכבת. סרט המביט על גזענות היום ועל אוטופיה בהלסינקי. (81 דקות, עברית, ערבית, תרגום לעברית ואנגלית)((81 min., Heb., Arab., Heb. & Eng.Sub.
לדף הסרט

מאמי יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
16:00
אולם 3
מאמי (ישראל 2019) בימוי: קרן ידעיה משחק: נטע אלקיים, דודו טסה, עמי אבו, יובל בנאי, ריקי גל, ערן צור RED FIELDS Dir: Keren Yedaya עיבוד לאופרת הרוק "מאמי" שהוצגה בתיאטרון בישראל בשנות השמונים והפכה לפולחן. סיפורה של מאמי, בחורה צעירה שנולדה וגדלה בעיירה קטנה וענייה בדרום. היא עובדת במזנון תחנת הדלק המקומית ומאוהבת בניסים מלכה השכן שלה. יום אחד נוחתת עליה ידו הכבדה של הגורל: ימים ספורים אחרי חתונתם נפצע ניסים במלחמה והופך ל"צמח". מאמי אינה נכנעת. היא נוטלת עמה את בעלה בכיסא גלגלים ויוצאת איתו לתל אביב הרחוקה, אולי שם יאיר להם המזל פנים. (96 דקות, עברית, תרגום לעברית)((96 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

קולות רקע – יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
16:30
אולם 1
קולות רקע (ישראל 2019) בימוי: יבגני רומן משחק: ולדימיר פרידמן, מריה בלקין, אוולין הגואל GOLDEN VOICES Dir: Evgeny Ruman קומדיה. בני זוג מבוגרים שהיו קולות הזהב של הדיבוב הסובייטי, עולים לישראל בשנת 1990 מברה״מ המתפרקת, ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי. (88 דקות, עברית, רוסית, תרגום לעברית)((88 min., Heb., Rus., Heb. Sub.
לדף הסרט

מריונטה יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
17:00
אולם 4
מריונטה (ישראל 2019) בימוי: טומי לנג משחק: לימור גולדשטיין, דובלה רייזר, שירן הוברמן, שרה וינו-אלעד, פולי רשף, דנה ברגר MARIONETTA Dir: Tommy Lang דרמה-קומית אנושית שבמרכזה מיכל נבון, כתבת צבאית, החוקרת בעקשנות את תעלומת היעלמותו של חייל בלבנון. במקביל לקשיים ה"רגילים", הסוכנת המפולפלת שלה, "בולי" ,יוצאת בהפקת פרוייקט טלווזיוני חדש – "הלוויה ברקיע" תוכנית ריאליטי שמגשימה למנצח את חלומו הגדול – ההלוויה! 4 נשים שצוללות להרפתקה ולגילוי עצמי של כוחות נשיים וחדשים. (90 דקות, עברית) (90 min., Heb.)
לדף הסרט

היה היה ילד יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
17:00
אולם 2
היה היה ילד (ישראל 2019) בימוי: אורי לוי ONCE UPON A BOY Dir: Uri Levi רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית, לגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי נסבלים ביניהם. זוכה פרס חביב הקהל ופרס חבר השופטים בפסטיבל דוקאביב. (65 דקות, עברית, תרגום לעברית)((65 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

בגרות יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
17:00
אולם 5
בגרות (ישראל 2018) בימוי: מתן יאיר משחק: מתן יאיר, מרדכי יאיר, גל גוזלן UNSEEN Dir: Matan Yair המורה הצעיר מתן מדבר על מצוקה, שינוי, תובנה, אבל התלמידים לא אתו. הם מתלוננים שהיצירות משעממות, הכתב על הלוח לא ברור ובכלל למה אין סיפורים שמחים, למה תמיד כולם מתים בסוף? מתן לא חשב שכך תהיה ההוראה. הוא היה רוצה שהשיעורים יהיו אחרת, אבל הוא לא מוצא את הדרך. הוא מתעקש להכין את התלמידים לחיים, ולפתור פרק לא פתור מעברו אל מול אביו ומול המשפחה שפעם הייתה לו. (70 דקות, עברית) (70 min., Heb).
לדף הסרט

בשורות טובות יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
18:00
אולם 3
בשורות טובות (ישראל 2019) בימוי: ארז תדמור משחק: רועי אסף, נלי תגר, אוולין הגואל, שמיל בן ארי THE ART OF WAITING Dir: Erez Tadmor לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא יחד ילד לעולם, מתבשרים יום אחד שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. מה שנראה בתחילה פשוט, הופך למורכב מאד והם מגלים שכדי להיות אבא ואמא לילד, יצטרכו לעבור מסע ארוך מלא בתלאות, עם כל הקשיים הפיזיים והנפשיים הנלווים לכך, הלחצים המשפחתיים וכמובן גם האתגר שהדבר מעמיד בפני הזוגיות של השניים. האם האהבה שלהם תחזיק מעמד? (91 דקות, עברית, תרגום לעברית)((91 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

כאן ועכשיו יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
18:30
אולם 1
כאן ועכשיו (ישראל 2018) בימוי: רומן שומונוב משחק: ולאד דובינסקי, מישל ואינברג, זורה קרטולישבילי, אדוארד חמלניצקי HERE AND NOW Dir: Roman Shumunov דרמה חברתית המסופרת דרך עיניו של אנדרי, עולה חדש צעיר משכונת מצוקה באשדוד, החווה את קשיי ההשתלבות של משפחתו בחברה הישראלית ומקים עם חבריו להקת ראפ במטרה לזעוק את זעקתם של העולים ולהשמיע את קולם. זוכה פרס אופיר למוזיקה המקורית. (90 דקות, רוסית ועברית, תרגום לעברית ולאנגלית) (90 min, Russ. and Heb., Heb. and Eng. Sub)
לדף הסרט

תמונת חייו יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
19:00
אולם 4
תמונת חייו (ישראל/ קנדה/ארה"ב 2019) בימוי: יונתן ניר, דני מנקין PICTURE OF HIS LIFE Dir: Yonatan Nir, Dani Menkin בגיל 65, בשלהי קריירה מפוארת, יוצא צלם הטבע הנודע עמוס נחום למסע אל עבר התמונה היחידה שחסרה לו. אחרי שצילם את כל ענקי האוקיינוס הוא מתכוון לצלם הפעם, במישורים האינסופיים של קנדה הארקטית, דוב קוטב צולל, פנים אל פנים וללא אמצעי הגנה. בעבר ניסה לצלם את התמונה הזו וכמעט נטרף, אבל משהו דוחף אותו לנסות לעשות זאת שוב. (71 דקות, עברית, אנגלית, אינואיטית, תרגום לעברית)((71 min., Heb., Eng., Inu., Heb. Sub.
לדף הסרט

אלוהי הפסנתר יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
21:00
אולם 4
אלוהי הפסנתר (ישראל 2019) בימוי: איתי טל משחק: נעמה פרייס, זאב שמשוני, אנדי לוי, לאורה ריבלין GOD OF THE PIANO Dir: Itay Tal מאז שענת זוכרת את עצמה, אין בעיניה כלי נאצל יותר מהפסנתר והלחנת יצירה היא פסגת השאיפות, אך היא מעולם לא הצליחה לעמוד בסטנדרטים המוסיקליים הגבוהים של אביה. את תקוותיה להצלחה היא תולה בעובר שברחמה, אך התינוק נולד חירש. ענת לא מוותרת, ונוקטת באמצעים קיצוניים כדי להופכו למלחין שייחלה לו. כשהפסנתרן שגידלה לא סר למרותו של הסב, תהילתו כבר אינה מובטחת. בפעם הראשונה בחייה תיאלץ ענת להתעמת עם אביה. (80 דקות, עברית, תרגום לעברית)((80 min., Heb., Heb. Sub.
לדף הסרט

מוריס יום הקולנוע הישראלי

25-09-2019 | רביעי
21:30
אולם 5
מוריס (ישראל 2018) בימוי: אורן בן סימון משחק: איתן סנה, אנה קריויסקי אנוש, סיון כהן סבג, אורן בן סימון MORIS Dir: Oren Ben Simon מוריס, משורר אורבני מחוספס, מעביר את שרביט השירה לאודליה, אהובתו המאנית- דפרסיבית. דרך השירה היא נרפאת בעוד שהוא הולך ודועך. עדרי הוא בעל חנות ספרים קטנה ומעופשת שמאס בחייו. מוריס מכיר לו את עדן, בחורה סוררת מחיי הלילה בעיר, הגואלת אותו מבדידותו. מבוסס על תרחישים אמתיים אליהם נקלע יוצר הסרט בעיר, ושנכתבו בצורת שירה ומונולוגים. שיר הלל לתל אביב הקטנה. סגנון - ריאליזם פיוטי. (82 דקות, עברית) (Heb. , 82 min.)
לדף הסרט

לאה צמל עורכת דין

28-09-2019 | שבת
17:00
אולם 5
לאה צמל, עורכת דין | Advocate לאה צמל מגינה על פלסטינים. כעורכת דין ישראלית שמייצגת אסירים פוליטיים זה כבר חמישה עשורים, במאבקה הבלתי נלאה למען צדק, צמל לעולם לא עומדת מנגד ותמיד עומדת על שלה.
לדף הסרט

זונה כמוני

28-09-2019 | שבת
21:30
אולם 5
זונה כמוני | A WHORE LIKE ME כשצ'ילה היתה בת 22 היא נחטפה מפאב בהונגריה ונמכרה לחבורת ישראלים שסחרו בה למטרת זנות. היום, עשרים שנה אחר כך, צ'ילה היא אישה אחרת. היא מתנדבת במרפאת לוינסקי, הצליחה לצאת ממעגל הסמים וחוגגת עשר שנות ניקיון. אולם כשמשרד הפנים בישראל מסרב לתת לצ'ילה תעודת זהות ולהאמין לה שהיא קורבן סחר בנשים היא יוצאת למאבק. רגע לפני גירוש בחזרה להונגריה היא יוצאת למסע לאיתור החוטפים שלה. היא מבקשת למצוא מישהו שהיה עד לטראומה שחוותה ולהוכיח למדינת ישראל שהכל אמת, שלא ימחקו שוב את קיומה. לאט לאט מתגלים עקבות החוטפים שלה, אולם אחרי שחזרה אל הגיהינום האם היא תצליח לצאת ממנו שוב? זוכה פרס אופיר
לדף הסרט

היה היה ילד

1-10-2019 | שלישי
15:00
אולם 5
היה היה ילד | ONCE UPON A BOY רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית, לגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי נסבלים ביניהם. זוכה פרס חביב הקהל ופרס חבר השופטים בפסטיבל דוקאביב. בהקרנה ב 24/8 תתקים שיחה עם הבמאי
לדף הסרט

גחליליות

2-10-2019 | רביעי
19:00
אולם 2
גחליליות | FIREFLIES פעמיים בעבר, השתתף גילי מייזלר בחיפושים אחרי אחיו גיורא, נעדר מפורסם ממלחמת יום כיפור: חיפוש פיסי עם משפחתו בסיני ובישראל בזמן המלחמה, וכעבור עשר שנים במזרח הרחוק במסע אישי מתעתע. כעת הוא יוצא למסע השלישי כדי להיזכר, לסכם ולהירפא משני המסעות הטראומטיים הקודמים. בליווי מצלמה הוא חוזר אל מסע החיפושים הראשון שלו ומנסה להבין מה באמת קרה לו שָם, עשרים שנים קודם. (82 דקות, עברית ואנגלית, תרגום לעברית) (82 min., Eng. & Heb., Heb. sub)
לדף הסרט

המרכיב הסודי

19-10-2019 | שבת
15:00
אולם 5
המרכיב הסודי | The Secret Ingerdient אורי ונטע, בעלי המסעדה ההודית "24 רופי" בת"א, מחליטים לחזור להודו למסע של אמצע החיים לחיפוש אחר "המרכיב הסודי" באוכל ההודי וכדי לחזור לקסם של הודו. הם מצרפים למסע את לילך, צלמת סטילס, ואת דרור, שיתעד את המסע בווידאו. הארבעה נותנים להודו ולשאלת המרכיב הסודי להוביל אותם למפגשים וחוויות שרק הודו יודעת לספק כמו מפגשים עם גדולי המורים הרוחניים של הודו ועוד. סרט מסע שמתחיל כחיפוש אחר המרכיב הסודי באוכל ההודי, והופך לחיפוש אחר המרכיב הסודי בחיי כולנו ועוקב אחר שלוש דמויות שיוצאות להרפתקה המפתיעה של חייהם.
לדף הסרט