לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר

אודות הסינמטק

img

סינמטק תל-אביב, הראשון בסינמטקים בישראל, הוקם ב- 12.5.73 מתוך מגמה להעמיק את תודעת אמנות הקולנוע בקרב הציבור הרחב, מתוך הכרה בכך שאמנות הקולנוע היא האמנות של המאה ה-21, ומכילה בתוכה גם ביטוי לשאר האמנויות. הסינמטק הוקם בכדי לשמש בית לקולנוע הישראלי וליוצריו, ומהווה מקום מפגש לאנשי מקצוע ושוחרי קולנוע באשר הם. 

בשנים 1973-2015 נהל את הסינמטק אלון גרבוז. בשנים מעצבות אלו, חרט הסינמטק על דגלו את נס החרות האמנותית  ודלת פתוחה  ליוצרים  מכל קצות הקשת החברתית והפוליטית  הנחיל לדורות של צופים את אהבת הקולנוע והשפיע על דורות של יוצרי קולנוע שראו בסינמטק את ביתם השני וכך עד לעצם היום הזה.

המתחם החדש של הסינמטק כולל חמישה אולמות קולנוע מפוארים, בעלי ציוד הקרנה ומערכת סאונד מהמתקדמים בעולם, בית קפה ומסעדה.

בסינמטק תל אביב מוקרנים כל יום סרטים שונים בהקרנות בודדות ולמעלה מ-1500סרטים בשנה! סרטים חדשים וקלאסיקות, עלילתיים ודוקומנטריים, טרום בכורה ופסטיבלים, הרצאות ומפגשים עם יוצרים

הסינמטק פועל כל ימות השבוע ומארח כ- 60,000 מבקרים מדי חודש.
הסינמטק משמש מוסד אלטרנטיבי לבתי הקולנוע המסחריים, ומציג באופן שוטף סרטים מקומיים ובינלאומיים עבור קהל המתעניין בקולנוע איכותי, קלאסי וניסיוני ואינו זוכה לכך בבתי הקולנוע המסחריים, כמו כן, הסינמטק מציע לציבור הרחב מגוון תוכניות המחנכות לצפייה בקולנוע ולהבנת אמנות הקולנוע וההיסטוריה שלה.

הסינמטק פועל כגוף המחנך לאהבת הקולנוע, להכרת הקולנוע ולימוד צפייה נכונה בקולנוע.

לסינמטק תל אביב תפקיד מרכזי במערכת החינוך ובמערכת של ההשכלה, וזאת תוך בידול ברור מהחינוך הפורמאלי בבתי הספר ובידול מבתי הספר לקולנוע ומהחוגים לקולנוע במערכת ההשכלה הגבוהה.

תשומת הלב הניכרת שמקדיש הסינמטק לחינוך לערכים ולקולנוע מביאה דור חדש של צופים לבתי הקולנוע

פעילות הסינמטק אינה מסתכמת בהקרנת סרטים איכותיים, אלא נוגעת לסדרה ארוכה מאוד של תחומי עשייה בתחום הקולנוע שיכולים לבוא לביטוי אך ורק בסינמטק.

משעות אחה"צ ועד סיום הפעילות הסינמטק מתמקד בעיקר בפעילות קולנועית הכוללת בכורות לקולנוע ישראלי, הקרנת סרטים לפי נושאים, רטרוספקטיבות ליוצרים שונים ושבועות קולנועיים בינלאומיים, הזדמנות יחידה ובלעדית לראות סרטים אלה. הסינמטק מקיים קורסי העשרה למבוגרים בתחום הקולנוע. הסינמטק נותן במה ליוצרים צעירים לסרטים ניסיוניים ולכל חידוש בתחום.

הסינמטק מקיים בקביעות מגוון רחב של פסטיבלים
ביניהם, פסטיבל "דוקאביב- הפסטיבל הבינלאומי לסרטים תיעודיים, פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי, הפסטיבל לסרטי אנימציה, קומיקס וקריקטורה, תחרות "קליפ צעיר" פסטיבל הג'אז , הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער, פסטיבל אייקון למדע בדיוני ופנטזיה, הפסטיבל ההומו-לסבי, פסטיבל הקולנוע הרוחני ועוד.

תחומי הפעילות של הסינמטק: 

 1. קידום הקולנוע הישראלי
 2.  הקרנת סרטים
 3.  במה ליוצרים צעירים
 4.  תחרויות
 5.  תוכניות חינוכיות
 6.  תוכניות השכלה
 7.  פנייה לקהלים מגוונים ובנייה של ציבור צופים לקולנוע איכותי
 8.  כתב עת לקולנוע
 9.  מרכז מידע וארכיון סרטים
 10.  פסטיבלים, שבועות קולנוע, רטרוספקטיבות ואירועים מיוחדים

כתב העת היחידי בארץ לענייני קולנוע יוצא לאור על ידי הסינמטק ומופץ בין מנוייו.
ארכיון הסינמטק-מרכז המידע של הסינמטק הגדול ביותר בארץ מכיל בתוכו גם את ספריית המכון הישראלי לקולנוע, וכולל כ-35,000 קלטות וידאו ותקליטורים, 10,000 ספרים, אלפי כתבי-עת ומאות אלפי קטעי עיתונים, תמונות סטילס ופוסטרים. מרכז המידע משרת את הציבור הרחב ממטולה ועד אילת, וכן מרכזי מידע בחו"ל

לסינמטק 5 אולמות הקרנה, בהם מוקרנים למעלה מ-1,600 סרטים בשנה.

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים  הכי משתלם מועדון המנויים!

  נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

  לפרטים