לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
14.05.21 14.05.21 - שישי
שבוע הקולנוע האוסטרי

שבוע הקולנוע האוסטרי

חברים יקרים,
פורום התרבות האוסטרי שמח לקבל את פניכם למהדורה השישית של שבוע הקולנוע האוסטרי בישראל ולהזמינכם לחקור את הקולנוע האוסטרי העכשווי - על המסך הגדול ובכיסאות המרופדים של האולם.
לאור המגבלות הרבות איתן התעמתנו בשנה האחרונה, במיוחד כשמדובר בפעילות תרבותית, ניכר שערכו של סרט הקולנוע של תקופה זו התבהר לנו מאד. בתחום ארבעת הקירות שלנו, הוכיחו הסרטים את עצמם כמרכיב חיוני לקיום מפגשים תרבותיים ולמציאת דרך בריחה זמנית מסביבה מאתגרת של אילוצים.
הבחירה של שבוע הקולנוע האוסטרי, אשר מהדהדת נושאים של קושי ואי וודאות, מציעה השנה גישות מרובות לסיפורים של צער, מאבק וסבל ומציגה מגוון של דמויות מדהימות, גורלות ומרדפים אחרי התגברות.
ב"האוסטרים האחרונים" לוקאס פיטשהיידר מתעד את החיים בכפר נידח בהרי הקרפטים באוקראינה, המאוכלס על ידי צאצאי אוסטרים שהועברו ממערב למזרח במאה ה- 18, והוא עוקב אחריהם ככל שהם עומדים בפני החלטות גורליות, כשהם נקרעים בין עזיבה לשהייה. "מוכר הטבק" מאת ניקולאוס לייטנר בוחן את הידידות בין עלם לבין זיגמונד פרויד ואת ההשפעה שה"אנשלוס" פורש על חייהם ועל הקשר המיוחד שלהם. "מאוטהוזן: שני חיים" מספק את הזיכרון שובה הלבשל שני גברים בתקופת היותם במחנה ההשמדה האוסטרי בזמן השלטון הנאצי – אחד כאסיר, אחד כשוליה. יצירת המופת הקולנועית "נשים ללא גברים" מאת שירין נשאט מתארת את חייהן ואתגריהן של ארבע נשים על רקע המהומה הפוליטית והחברתית בטהראן בשנות החמישים. "נובאדי" מאת קארל מרקוביץ' מציג מפגש קצר ובעל השפעה בין גמלאי אוסטרי לפליט אפגני שמטרתו חיים טובים יותר באירופה.
אנו מודים לסינמטקים המשתתפים, ליוצרים, לשחקניות ולשחקנים, כמו גם לקהל המתעניין שנמצא בישראל אשר אפשר את שבוע הקולנוע האוסטרי, ואנו מצפים לחלוק עמכם הקרנות מעניינות רבות ממבחר השנה.
בברכה,
ארנו מיטארדורפאר, מנהל פורום התרבות האוסטרי תל אביב

נשים ללא גברים | שבוע אוסטרי

17-05-2021 | שני
21:00
אולם 3
נשים ללא גברים | Women Without Men דיוקן מהפנט ומיסטי של ארבע נשים איראניות שחייהן מצטלבים על רקע המהומה הפוליטית והחברתית במהלך קיץ 1953, בימים שהובילו למהפכה שהחזירה את השאה לשלטון. כשהמחאה ברחובות טהרן מתעצמת, ארבעתן משתחררות מחייהן הקודמים ומתכנסות בבית מבודד השוכן בלבו של גן מוקף חומה בפרוורי העיר, בו הן מנסות למצוא מפלט ונחמה. אך העולם האלים שמחוץ לחומות מאיים לחלחל דרכן. סרט הקולנוע הראשון של הצלמת והאמנית הידועה שירין נשאט. מבוסס על רומן מאת שחרנוש פרסיפור. הקרנה חד פעמית
לדף הסרט

מפאת המצב הבטחוני
אנו נאלצים לבטל את הקרנות הסרטים היום.

שמחים להמשיך ולספק לכם חוויות
קולנועיות ייחודיות ב-VOD אצלכם בסלון.

לפניות אלינו  service@cinema.co.il