לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
25.05.19 25.05.19 - שבת
תכנית לימודים | שנה ג'
series

תכנית לימודים | שנה ג'

סמסטר א׳ | 26 מפגשים 

הפקה ומקצועות הסט
תפקידו של המפיק, ההבדל בין מפיק לבין מפיק בפועל, יסודות הפוסט פרודקשן, תכנון ההפקה, בניית הלוז ותקציב. כיצד מתנהל סט של סרט קולנוע, מהם תפקידי: עוזר הבמאי, איש/ת הגריפ, אחראי/ת לוקיישנים, אחראי/ת ההמשכיות, מלביש/ה, מאפר/ת. כיצד משתלבות בעשייה המחלקות השונות: צילום, ארט, סאונד, הפקה ובימוי.

תסריט – ליווי סרט גמר
מושגים בתסריט עלילתי. כתיבת וניתוח של סינופסיס לסרט קצר, פיתוח הסינופסיס לטריטמנט ולתסריט, עבודה ממושכת על התסריט וכיצד למצוא ולבטא קול ייחודי. התסריט מקורס זה מיועד להיות סרט הגמר. בשנה זו יתורגלו קטעים מהתסריט בקורס בימוי וסגנון על מנת לאפשר, בדרך של ניסוי ותעייה, למצוא את הקונספט ואת הטון הנכון לסיפור, לדמויות ולסביבה.

בימוי – ליווי סרט גמר
דיון וגיבוש סופי של התסריט לסרט הגמר. הנחיות לבימוי, ליווי הליהוק, ההפקה, הצילום והעריכה.

מושגים בבימוי וסגנון.
בדיקות והתנסויות לפיתוח סגנון אישי ומיוחד בקולנוע עלילתי-קצר. מטרת הקורס היא לבדוק כיצד תסריט/סיפור מסוים יכול להתנסח כסרט בצורות שונות ומיוחדות. הקורס יראה איך במהלך גיבוש סגנון הבימוי אפשר לחזור אחורה ולבדוק את התסריט, איך אפשר למלא את החללים שבין המילים בתוכן לא צפוי – ויזואלי, קולי, תנועתי, ואיך אפשר לעבוד עם הטקסט גם בלי קשר לזרימת העלילה.

קולנוע דוקומנטרי
ליווי בכתיבת תסריט לסרט הגמר

סמסטר ב׳ | 26 מפגשים

תסריט
ליווי בכתיבת תסריט סרט גמר

בימוי עלילתי
ליווי בסרט גמר

בימוי והדרכת שחקנים
עבודת הבמאי. החל מאפיון דמות דרך בחירת השחקנים (אודישנים) ועד להוראות הניתנות לכל דמות בכל סצנה. הקורס יתקיים בשיתוף סטודנטים למשחק, במהלכו יתנסו הסטודנטים בחזרות ובבימוי וצילום של סצנה.

קורס צילום
הקורס מבוסס גם על תרגילים כיתתיים ואישיים המיועדים להרחיב יכולות טכניות, להציג אביזרים מיוחדים. חיפוש ובפיתוח סגנון אישי בצילום קולנוע אצל הסטודנט, כחיפוש אחרי לוקיישנים מיוחדים, שימושים מיוחדים בציוד וכו'.

קולנוע דוקומנטרי
ליווי סרט הגמר