לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
25.05.19 25.05.19 - שבת
פסטיבל קולנוע אפריקאי
series

פסטיבלים ותכניות מיוחדות

פסטיבל קולנוע אפריקאי

פסטיבל קולנוע אפריקאי בתל אביב – פסטיבל קולנוע שנתי בו נחשוף קשת רחבה של יצירות אפריקאיות שאינן מגיעות להפצה בישראל, במיוחד אלה המציגות קולנוע אותנטי ואוהב אדם

המטרה של ATESIB! – פסטיבל קולנוע אפריקאי בתל אביב – הינה ליזום פסטיבל קולנוע שנתי בו נחשוף קשת רחבה של יצירות אפריקאיות שאינן מגיעות להפצה בישראל, במיוחד אלה המציגות קולנוע אותנטי ואוהב אדם, בדגש על הדור החדש של קולנוענים צעירים ומרתקים שמשנים את פניה של היבשת.  לתפיסתנו, בישראל, המהווה נקודת חיבור בין שלוש היבשות העתיקות, כמדינה קולטת עלייה מתפוצות שונות, בהן גם אפריקאיות, יש חשיבות יתרה לקיום הפסטיבל. חשיבות זו מקבלת משנה תוקף בשנים האחרונות, כשבישראל חיים פליטים ומבקשי מקלט מאפריקה, עם ילדיהם הגדלים כאן ומשתלבים במערכת החינוך. כולנו תקווה כי חשיפה זו תביא לקידום הבנה משופרת של תרבויות יבשת אפריקה דרך הסרטים והגדלת הנראות וההכרה של יוצרי סרטים אפריקאים, תוך חשיפת הצופים לקולנוע יפהפה ומסחרר באנושיותו.

בהזדמנות זו ברצוני להודות לשותפיי הרבים שעזרו לי בהגשמת החזון וסייעו לו לקרום עור וגידים בדמות הפסטיבל המובא אליכם השנה בפעם הראשונה, בתקווה, מני רבות.
בברכה, בזי גטה, מפיק ומנהל
הפסטיבל

טל מאירי, מפיקה בפועל