לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
3.12.20 3.12.20 - חמישי
שופטים את הביקורת | 30.3
series

שופטים את הביקורת | 30.3

בלי פרסים זה לא הולך. אם מחלקים פרסים, צריך וועדת שופטים ומי שנבחר הפעם לעמוד בראש הוא הבמאי הנורווגי יואכים טריר  ("השקט שבפנים", "אוסלו – 31 לאוגוסט", "Reprise"), שהוא ללא ספק אחד היוצרים היותר מעניינים היום בארצות סקנדינביה.

בתחילת דרכה, שבוע הביקורת הייתה מסגרת יוקרתית שהפרס העיקרי שהציעה, זאת עצם ההשתתפות של הסרט בין השבעה או השמונה שמוצגים בה מדי שנה. בינתיים כמובן שגם המבקרים הצרפתים נפלו קרבן לחוק הקפיטליסטי שאומר כי מי שעומד במקום למעשה יישאר מאחור בעולם המתקדם ללא הרף. ומשום כך, בכל שנה, מתווספים בשבוע הביקורת עוד ועוד פרסים, עד כדי כך, שקשה היום להציג סרט במסגרת הזאת ולא לצאת ממנה בפרס כלשהו.

אם מחלקים פרסים, צריך וועדת שופטים ומי שנבחר הפעם לעמוד בראש הוא הבמאי הנורווגי יואכים טריר  ("השקט שבפנים", "אוסלו – 31 לאוגוסט", "Reprise"), שהוא ללא ספק אחד היוצרים היותר מעניינים היום בארצות סקנדינביה. לצדו של טריר, בצוות השופטים, השחקנית האמריקאית קלואה סביני ("בנים אינם בוכים", "בראון  באני") והשחקן הארגנטיני הצעיר  נהואל פרז ביסקאיארט, שזכה באחרונה לפרס השחקן הטוב ביותר בצרפת על השתתפותו ב"120 פעימות בדקה"  של רובין קאמפיו. עוד בצוות השופטים, המנהלת החדשה של סינמטק וינה, אווה סנג'יורג'י, והעיתונאי הצרפתי אוגוסטן טראפנאר.

נהואל פרז ביסקאיארט

קלואה סביני