לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
שבוע קולנוע צ'כי 2021

שבוע קולנוע צ'כי 2021

שבוע קולנוע צ'כי 2021 השבוע הצ'כי חוזר לחיים ולאולמות! הקרנות של הסרטים הצ'כיים הטובים ביותר חוזרות לאולמות הקולנוע אחרי תקופה קשה של וירוס הקורונה. אנו מציעים לכם שישה סרטים בחמש ערים בישראלי, בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה וחולון. נפתח את התוכנית עם הסרט הצ'כי הטוב של השנה החולפת "שרלטן" מאת אגניישקה הולנד. הסרט זכה בחמישה פרסי אריות צ'כים (האוסקר הצ'כי). סרט עטור פרסים נוסף הוא "איש הרחפן" בבימויו של פטר זלנקה. זהו הסרט הצ'כי הראשון אי פעם שצולם בחלקו בישראל.

השנה מציינים 180 שנה להולדתו של אחד המלחינים המפורסמים בעולם אנטונין דבוז'אק. נקרין דוקו-דרמה ביוגרפית עליו בבימויו של יאורמיל יירש.
אחד השחקנים הצ'כים המפרסמים שמשמש גם כנשיא הפסטיבל הקולנוע היוקרתי של קרלובי וארי, הוא יז'י ברטושקה, אשר מככב בסרט "תאוריית הטיגריס" (שכבר זכה בינתיים לעיבוד הולנדי)

גם השנה אנחנו מציינים סרטים מעידן הפריחה של הקולנוע הצ'כוסלובקי של שנות השישים (האביב של פראג). במסגרת זו נקרין את "הנה האיש הומולקה" של פאפושק משנת 1969 ואת "הכרכרה לוינה" מאת קארל קאכינה בכיכובה של אחת השחקניות הצ'כיות המפורסמות , איווה יאנזורובה, החוגגת יום הולדת 80 השנה.

צפייה נעימה

רוברט מיקולאש, מנהל מרכז התרבות הצ'כי בישראל

שרלטן | שבוע קולנוע צ'כי

15-08-2021 | ראשון
20:30
אולם 3
שרלטן | Charlatan הבמאית המועמדת לאוסקר אניישקה הולנד חוזרת עם סיפורו האמיתי והמרתק של יאן מיקולשק, מטפל בצמחי מרפא שזכה להצלחה, כסף ופרסום בזכות היכולות המרשימות שלו ושיטות האבחון יוצאות הדופן בעזרתן טיפל בלקוחותיו. אבל גם עשרות לקוחותיו אסירי התודה – אם מדובר בנשים שחשבו שלעולם לא יוכלו להכנס להריון או גברים שחשבו שלא יראו עוד אור שמש - לא יכולים לעזור לרופא המהולל כשהשלטון הצ'כי, תחת האקלים הפוליטי הסוער באירופה של אחרי שלטון סטלין, מסמן אותו כשקרן ורמאי. כשהוא והעוזר האישי שלו, איתו הוא חולק הרבה מעבר לעניין בצמחי מרפא, מוצאים עצמם בצד הלא נכון של החוק – ייאלץ הרופא השרלטן לבחון מחדש את אמונתו ומחויבותו לייעוד שמצא. באדיבות בתי קולנוע לב
לדף הסרט

הכרכרה לוינה | שבוע קולנוע צ'כי

16-08-2021 | שני
19:00
אולם 3
הכרכרה לוינה | Carriage to Vienna דרמה מתקופת "האביב של פראג". לקראת סופה של מלחמת העולם ה-2 .זוג חיילים אוסטרים שנמלטו מהחזית הסובייטית, מאלצים תחת איומי נשק אישה צ'כית עם כרכרתה להצטרף אליהם בעודם חוצים יער השרוי בערפל בדרכם הביתה לוינה. הם לא מודעים לכך שאישה עליה הם מכוונים את נשקם היא אלמנתו של גבר צ'כי שנרצח זה עתה ע"י הנאצים והיא מתכננת נקמה כשגרזן מוסתר בתחתית כרכרתה. עותק משוחזר. הקרנה חד פעמית.
לדף הסרט

כאן חיים באושר | שבוע קולנוע צ'כי

17-08-2021 | שלישי
19:00
אולם 3
כאן חיים באושר (הנה האיש הומולקה) | Behold Homolka קומדיה צינית. זהו יום ראשון יפה ומשפחת הומולקה הבהמית עורכת פיקניק ביער לא רחוק מפראג. הסבא והסבתא התיישבו בנוחות על הדשא. בנם לודבה משתכשך עם תאומיו בתוך הנחל ואשתו הדוש רוקדת בין עצים. והעיקר, בירה מתקררת במי הנחל. אחרי שהם מפריעים לזוג אוהבים בשיחים הם גורמים לבהלה כללית. עם חזרתם הביתה לדירה הקטנה בפראג חוסר התפקוד המשפחתי הופך לבולט יותר ויותר. סאטירה אופיינית לשנות השישים על המשפחה הצ'כית. עותק משוחזר. הקרנה חד פעמית.
לדף הסרט

תאוריית הטיגריס | שבוע קולנוע צ'כי

18-08-2021 | רביעי
19:00
אולם 3
תאוריית הטיגריס | Tiger Theory טרגי-קומדיה על יחסים ומגדרים. בכיכובו של יז'י ברטושקה, מנהל פסטיבל קרלובי וארי. יאן הוא וטרינר שמרגיש שכל החלטות בחייו נלקחו ע"י אשתו אולגה. כדי להרגיש משוחרר כמו בצעירותו, הוא מתחזה לחולה נפש ומתאשפז. ככה יחמוק מהשפעתה של אשתו השתלטנית. חתנו חווה מצב דומה עם בתו של יאן. האם באמת הגברים כל כך מסכנים? האם "גברים אמיתיים" נמצאים על סף הכחדה? האם אפשר לשנות את מסלול החיים בגיל כה מאוחר? הקרנה חד פעמית.
לדף הסרט

איש הרחפן | שבוע קולנוע צ'כי

19-08-2021 | חמישי
20:30
אולם 3
איש הרחפן | Droneman מותחן פסיכולוגי. פאבל שעבד מספר שנים ככימאי בישראל היה עד שם לפיגוע טרור. עם חזרתו לצ'כיה פונה אליו חבר ותיק שמבקש עזרה בצילום פרסומת בה פאבל מתבקש להפעיל רחפן.פאבל נהנה לעבוד עם הרחפן אבל חווה משבר קיומי שמוביל אותו להחלטה לפעול למען "התמונה הגדולה", "לעשות את הדבר הנכון". וכך הוא מחליט להתנקש בדיק צ'ייני, סגן נשיא ארה"ב לשעבר המגיע לפראג. זה לא קשה לכימאי להכין חומר נפץ ביתי ולהעלות אותו לרחפן. האם יצליח במשימתו? הקרנה חד פעמית.
לדף הסרט

אנטונין דבוז'אק | שבוע קולנוע צ'כי

21-08-2021 | שבת
19:30
אולם 3
אנטונין דבוז'אק | Antonín Dvořák דוקו-דרמה על אנטונין דבוז'אק, המלחין הצ'כי הראשון שזכה להכרה עולמית בין השאר בזכות הפיכתו של חומר פולקלוריסטי למוסיקה רומנטית של המאה ה-19. בנו של קצב מפראג הוא לא המשיך במסורת המשפחתית אלא למד בביה"ס לנגינה על עוגב והיה גם כנר ונגן ויולה. בהמשך הקריירה התמקד בהלחנה והוראה. בשנות חייו האחרונים היה נחשב על ידי רבים בעולם המערבי למלחין החי הבינלואמי החשוב. דובז'אק פופולארי עד היום (ולאחרונה סימפוניית העולם החדש המפורסמת שלו "כיכבה" בסצנת השיא של סדרת הנטפליקס "לופן") עותק משוחזר. הקרנה חד פעמית.
לדף הסרט

בהתאם להנחיות החדשות החל מ 29.7.21 הסינמטק

פועל לפי כללי התו הירוק

לפרטים  לחצו כאן