לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
שבוע קולנוע ארגנטינאי 16-24/9

פסטיבלים

שבוע קולנוע ארגנטינאי 16-24/9

בשנים האחרונות הקולנוע הארגנטינאי הוא אחד השמות החמים בקולנוע העולמי. סרטים ארגנטינאים זוכים בפרסים מרשימים בזירת הפסטיבלים. התוכנית השנה מציגה מבחר מצומצם מיבול זה, תוך דגש על הכוחות השונים הפועלים בקולנוע הארגנטינאי העכשווי.

"בלתי נראית" ו"כלת המדבר" הם שניים מבין שורה ארוכה של סרטים מצוינים העוסקים במעמדן של נשים בחברה הארגנטינאית ובמאבקן להתמודד עם המגבלות החברתיות, מעמדיות וחוקיות שמציבות אותן בדרגה אחת לפחות מתחת לגברים. בעוד "בלתי נראית" עוסק זאת דרך דרמת התבגרות ישירה וריאליסטית, "כלת המדבר" מציע סרט מסע עדין על רומן מהוסס בין שני אנשים בסתיו חייהם.
שלושת הסרטים האחרים בסדרה, "החורף", "זאמה" ו"הפסגה" עוסקים באמצעות נרטיבים ודרכי מבע שונים במצבו של הגבר הארגנטינאי, הנמצא תמיד במאבק הישרדות חיצוני ופנימי – בין השאיפה

למשמעות וכבוד עצמי ולבין תהליך של השמדה ומחיקה. שלושת הסרטים פועלים בכיוונים קולנועיים שונים: בעוד "הפסגה" הוא מותחן פוליטי בכיכובו של ריקרדו דארין הגדול, "החורף" ו"זאמה" מציגים את הכוחות היצירתיים המשמעותיים של הקולנוע הארגנטינאי ואת כוחם לברוא אווירה הפונה אל החושים באמצעות מצלמה, עריכה ופסקול. הקולנוע הדרום אמריקאי כולו חווה תנופה מרשימה בעשור האחרון והקולנוע הארגנטינאי נמצא בחזית הדרך הזו. התוכנית הצנועה החודש היא הזדמנות להתוודע לכמה מהכיוונים המסקרנים שאליהם הוא מתפתח.