הסבר להצגת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
19.09.18 19.09.18 - רביעי
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
19.09.18 19.09.18 - רביעי
שבוע קולנוע ארגנטינאי 16-24/9

פסטיבלים

שבוע קולנוע ארגנטינאי 16-24/9

בשנים האחרונות הקולנוע הארגנטינאי הוא אחד השמות החמים בקולנוע העולמי. סרטים ארגנטינאים זוכים בפרסים מרשימים בזירת הפסטיבלים. התוכנית השנה מציגה מבחר מצומצם מיבול זה, תוך דגש על הכוחות השונים הפועלים בקולנוע הארגנטינאי העכשווי.

"בלתי נראית" ו"כלת המדבר" הם שניים מבין שורה ארוכה של סרטים מצוינים העוסקים במעמדן של נשים בחברה הארגנטינאית ובמאבקן להתמודד עם המגבלות החברתיות, מעמדיות וחוקיות שמציבות אותן בדרגה אחת לפחות מתחת לגברים. בעוד "בלתי נראית" עוסק זאת דרך דרמת התבגרות ישירה וריאליסטית, "כלת המדבר" מציע סרט מסע עדין על רומן מהוסס בין שני אנשים בסתיו חייהם.
שלושת הסרטים האחרים בסדרה, "החורף", "זאמה" ו"הפסגה" עוסקים באמצעות נרטיבים ודרכי מבע שונים במצבו של הגבר הארגנטינאי, הנמצא תמיד במאבק הישרדות חיצוני ופנימי – בין השאיפה

למשמעות וכבוד עצמי ולבין תהליך של השמדה ומחיקה. שלושת הסרטים פועלים בכיוונים קולנועיים שונים: בעוד "הפסגה" הוא מותחן פוליטי בכיכובו של ריקרדו דארין הגדול, "החורף" ו"זאמה" מציגים את הכוחות היצירתיים המשמעותיים של הקולנוע הארגנטינאי ואת כוחם לברוא אווירה הפונה אל החושים באמצעות מצלמה, עריכה ופסקול. הקולנוע הדרום אמריקאי כולו חווה תנופה מרשימה בעשור האחרון והקולנוע הארגנטינאי נמצא בחזית הדרך הזו. התוכנית הצנועה החודש היא הזדמנות להתוודע לכמה מהכיוונים המסקרנים שאליהם הוא מתפתח.

כלת המדבר

20-09-2018 | חמישי
18:30
אולם 1
כלת המדבר | THE DESERT BRIDE כשתרזה מאבדת את המזוודה בדרך לעבודתה החדשה, רק טיפוס אחד יכול לעזור לה. המסע המשותף עם גרינגו, מוכר הבגדים הנודד, מתגלה כדבר הכי טוב שקרה לה מזה שנים. סרט הביכורים של ססיליה אטאן וולריה פיבאטו מצליח ללכוד בצורה עדינה את המשמעות של היות אשה רווקה, לא צעירה, בתחילת הפרק הבא בחיים.
לדף הסרט

זאמה

21-09-2018 | שישי
22:00
אולם 1
זאמה | ZAMA סוף המאה ה-18. דון דייגו דה זאמה הוא קצין באימפריה הספרדית, המשרת באיזה חור באמריקה ומחכה לשיבוץ מחדש. כל כמה שהוא משפיל עצמו בנסיונותיו להבין איך ומתי יגיע האישור המיוחל, דבר לא משתנה. סרט מהפנט, ייחודי ויוצא דופן שכבש את המבקרים בפסטיבל ונציה.
לדף הסרט

הפסגה

24-09-2018 | שני
21:00
אולם 1
הפסגה | THE SUMMIT במלון מבודד בצ'ילה נפגשים ראשי מדינות דרום אמריקה כדי לדון בפוליטיקה האזורית וביחסם לארצות הברית. נשיא ארגנטינה מגיע לפסגה ומתמודד עם שלוש חזיתות מקבילות: הפוליטיקה הפנימית בארצו, מאבקי הכוח בין המנהיגים השונים ומשבר שפוקד את בתו ועשוי להטיל צל כבד עליו באופן אישי. אנחנו הצופים נאלצים להחליט אם מדובר במנהיג אמיץ או בנוכל מושחת.
לדף הסרט