לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
שבוע קולנוע אוסטרי

שבוע קולנוע אוסטרי

שישה סרטים אוסטריים, כולל שלוש בכורות ישראליות בגרסתן המקורית – עם כתוביות באנגלית ובעברית. יצירות הקולנוע האוסטריות החדשות והבולטות ביותר

אוהדי התרבות האוסטרית והקולנוע האוסטרי היקרים, אנו מברכים אתכם לרגל שבוע הקולנוע האוסטרי הרביעי בישראל אשר מביא לקהל הרחב את יצירות הקולנוע האוסטריות החדשות והבולטות ביותר במטרה לקדם את סצנת הקולנוע האוסטרי הענפה. השנה, יוקרנו שישה סרטים אוסטריים, כולל שלוש בכורות ישראליות בגרסתן המקורית – עם כתוביות באנגלית ובעברית. ההקרנות יתקיימו בשישה סינמטקים ברחבי הארץ וכן במרכז הכנסים באשקלון.
ישנו מגוון רחב של סרטים. סרט הפתיחה בסינמטק תל אביב יהיה "לעוף הביתה" של הבמאית האוסטרית מרים אונגר. הסרט משרטט את וינה של שנת 1945 מנקודת מבטה של קריסטין בת ה- 9. חסרת כל, היא ומשפחתה מוצאים מקלט בוילה מפארת בפרוורי וינה. לאחר כניעת הגרמנים, הרוסים משתלטים על הבית. משפטו של מפקד גטו וילנה, פרנץ מורר, שנערך ב- 1963 עומד במרכזו של הסרט "מורר – אנטומיה של משפט" של הבמאי כריסטיאן פרוש.

הסרט "שלושה ימים בקוויברון" של הבמאית אמילי אטף, מתאר את סיפורה של השחקנית האגדית רומי שניידר בביקורה במלון הספא בעיירה קוויברון בשנת 1981, שנה לפני מותה. בקומדיה "עכבר פראי", של הבמאי והשחקן המפורסם, ג'וזף הדר, ג'ורג' מפוטר מעבודתו, מסתיר את זה מפני ג'ואנה, אשתו הצעירה ממנו, ויוצא למסע נקמה כנגד מנהלו לשעבר. הסרט "טומקאט" של הבמאי הנדל קלאוס, מציג את חייהם מלאי התשוקה והאושר של אנדראס וסטפן כשלצדם החתול מוזס. הרמוניה זו נקטעת בפתאומיות בעקבות התפרצות אלימה ובלתי מוסברת שמרעידה את מערכת היחסים שלהם ומותירה את כל חייהם המשותפים בסימן שאלה. לצד חמשת הסרטים הללו, יוקרן הסרט הדוקומנטרי "ואלס לולדהיים" של הבמאית רות בקרמן. הסרט עטור הפרסים נבחר לייצג את אוסטריה בטקס פרסי האוסקר ה- 91.
לצד הקרנות הסרטים, יהיו גם מפגשים עם חלק מיוצרי הסרטים.
ברצוננו להודות לסינמטקים, מרכז הכנסים באשקלון, לבמאי הסרטים וכמובן לקהל הרב המתעניין בהקרנות שלנו, בתרבות האוסטרית ובסרטים האוסטרים בפרט, בלעדיהם שבוע הקולנוע האוסטרי לא היה יוצא לפועל.
אנו מקווים כי תיהנו מן הסרטים.
צוות פורום התרבות האוסטרי, תל אביב.

עכבר פראי

21-02-2019 | חמישי
19:00
אולם 1
עכבר פראי | WILD MOUSE כאשר גאורג מאבד את משרתו, הוא מסתיר זאת מאשתו הצעירה יוהאנה, אשר רוצה ילד יחד אתו. במקום זאת הוא יוצא למסע נקם נגד המנהל הקודם שלו ומתחיל לשפץ רכבת הרים ישנה יחד עם חבר ילדות מביה''ס. הקרנה חד פעמית
לדף הסרט