לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
שבוע קולנוע אוסטרי ה-3 | 10-18.02
series

שבוע קולנוע אוסטרי ה-3 | 10-18.02

אוהדי התרבות האוסטרית והקולנוע האוסטרי היקרים! אני שמח לברך אתכם לכבוד שבוע הקולנוע האוסטרי השלישי בישראל אשר מביא יצירות קולנועיות חדשות לישראל במטרה לקדם את סצנת הקולנוע האוסטרית הגדולה. השנה יוקרנו שישה סרטים אוסטריים, כולל חמש בכורות ישראליות בגרסתן המקורית- עם כתוביות באנגלית ובעברית. ההקרנות תתקיימנה הפעם בשבעה סינמטקים ברחבי הארץ, אנחנו שוב מגדילים את מספר ההקרנות שלנו במקומות נוספים בישראל.

מבחר הסרטים מגוון מאד. סרט הפתיחה בסינמטק תל אביב יהיה "העולם הטוב מכל העולמות" מאת הבמאי האוסטרי אדריאן גויגינגר. בסרטו הראשון אדריאן מתאר את הסיפור של אמו המכורה לסמים וילדותו שלו אשר הינה -חרף כל הנסיבות – העולם הטוב מכל העולמות. סרטה העלילתי הראשון של מוניה ארט "שבע עשרה" מספר על אהבתה הסודית של פאולה לחברתה הטובה שארלוט וזכה בפרס האוסטרי על שם מקס אופולס. בשנת 2018 אנחנו מציינים 100 שנה למותו של הצייר האוסטרי אגון שילה והוא רק בן 28. לציון יום מותו ה- 100 אנחנו נקרין את הסרט "המוות והעלמה" אשר מתאר את חייו ואת כישרונו הנועז. "צ'או שרי" מאת נינה קוסטוריצה מתאר את סיפורם של אנשים במרכז טלפונים ותקשורת בווינה, מעלה שאלות על מוצא ועל גבולות, על חיפוש אחר קירבה ועל הצורך בקשר עם אחרים.

בנוסף לנ"ל יוקרנו הפקות משותפות בין אוסטריה לבין ישראל. "באומשלאגר" הינו סרטו החדש של הרלד סיכריץ ועוסק בקצין או"ם אוסטרי אשר ללא כוונה נהפך למושא של הצדדים השונים במזרח התיכון. "בחזרה לארץ האבות" של קאט רורר וגיל לבנון עוסק בשאלה הקשה כיצד להתמודד עם העתיד מבלי לשכוח את העבר.
ברצוני להודות לסינמטקים, לבמאי הסרטים וכמובן לקהל הרב המתעניין בהקרנות שלנו ובתרבות האוסטרית ובסרטים האוסטריים בפרט, בלעדיהם שבוע הקולנוע הזה לא היה יוצא לפועל. בנוסף ברצוני להודות לצוות שעובד איתי על המאמץ ללא לאות בהכנת הפרויקט. אני מאד מקווה שתהינו מהסרטים.
יוהאנס שטרסר
מנהל פורום התרבות האוסטרי