לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
מי מפחד מקולנוע נשי? | 4-12/03

מי מפחד מקולנוע נשי? | 4-12/03

סביב יום האישה הבינלאומי החל ב-8/3 תוצג תוכנית מרתקת במיוחד של סרטים של נשים ועל נשים.

במסגרת זו נציג בבכורות מסוגים שונים (עולמית, תל אביבית, סינמטקית) סרטים תיעודיים של יוצרות ישראליות: "לסבתא היה אקדח" של יעל קציר (בכורה עולמית), "אנדרגראונד בלט" של לינה צ'פלין, "מקום מפלט" של אילת דקל, "עסקה עם אלוהים" של רחלי רוסינק ואיל בן משה, "הקללה של ויקטור" של מירב הדש חדד ו"ליבר-מן" של נורית קידר בבכורות תל אביביות; "לשמור בבטן" של חן רותם ועומר יפמן ו"מוקש" של תרצה אבן בבכורות סינמטקיות. כל הסרטים יוקרנו בנוכחות היוצרות.

בנוסף ניחשף לסרט עלילתי של במאית חרדית בבכורה תל אביבית – "דם כחול" מאת מרים ברזל.

הקרנת בכורה בסינמטק של סרטה החדש של הבמאית והמשוררת רחל חלפי "המעיין הנסתר" (שבינואר השנה השתתף בפסטיבל רוטרדם היוקרתי), מאפשרת לנו לערוך מחווה לסרטיה הקצרים האוונגרדיים בעותקים חדשים ומשוחזרים. הסרטים יוקרנו בנוכחותה של חלפי.

ביום ו' 6/3 יתקיים פנל בהשתתפות נשים בתפקידי מפתח בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה לצד הקרנת סרטה של ישראלה שאעבר מעודד "אישה", בשיתוף עם פורום הקולנועניות. ובאותו יום בערב מקבץ סרטים קצרים של במאיות ישראליות "אימהות בקטנה" על אימהות בקולנוע.

לפני מספר חודשים הBBC- פרסם סקר מבקרים/ות כלל עולמי שבו דורגו הסרטים הטובים ביותר שנעשו בתולדות הקולנוע על ידי נשים. למקום הראשון הגיע "הפסנתר" של הבמאית ג'יין קמפיון. לכן בחרנו להציג את ארבעת סרטיה הטובים ביותר: "הפסנתר", "מלאך אצל שולחני", "תשוקה חותכת" ו"דיוקנה של גברת". סרט הפתיחה של השבוע האירי שמתחיל ב-10/3 משתלב בתוכנית. סרטה של שלי לאב "משוכה על הדרך".

בנוסף נקרין בהקרנת טרום בכורה את הסרט "עוזרת אישית" של קיטי גרין, אחד הסרטים המדוברים בפסטיבל סאנדנס השנה, העוסק בהטרדה מינית במקום עבודה.

בשיתוף עם הפסטיבל הגאה נקרין חמישה סרטים בנושאים להט"ביים- נשיים, חלקם בהקרנות טרום בכורה לקראת הקרנתם בפסטיבל הגאה בקיץ. "אמה", ""שתינו", "הפוקסי מרקינס", "שפה משותפת", "המוות יבוא ויקח את עיניך".

צפייה נעימה

פיני שץ

הירשמו עכשיו !
להרצאתו המרתקת של העיתונאי 
זוכה פרס סוקולוב
איתי אנגל
האביב הערבי | 26.1 בשעה 20:00
מחיר 19:90 ש"ח למנויי הסינמטק 10 ש"ח בלבד
לפרטים והרשמה