לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
שבוע הביקורת יוצא לדרך | 22.3
series

שבוע הביקורת יוצא לדרך | 22.3

יש אומרים שזאת המסגרת השלישית בחשיבותה בפסטיבל קאן. אחרים טוענים שזו המסגרת המאתגרת והמעניינת מכולן. היא מאורגנת ע"י איגוד מבקרי הקולנוע בצרפת , מנהלה הוא מבקר פעיל לשעבר – מזה כמה שנים זה שארל טסון (תמונה משמאל) – היא מציגה רק סרט ראשון או שני של במאים בתחילת דרכם, הבחירה נעשית ע"י צוות מבקרים שמתחלף מדי פעם, והסרטים שמוצגים בו   מנסים להצביע על כיוון הקולנוע בעתיד לבוא או לפחות על שמות חדשים של יוצרים אשר הממסד הקולנועי עוד לא הכיר בחשיבותם.

בין הבמאים הישראלים שזכו שם לברכת הדרך בקריירה שלהם, צריך להזכיר את רונית אלקבץ, שירה גפן, קרן ידעיה, מני יעיש או אסף פולונסקי; ואילו בין הזרים, הרשימה כוללת את זוכה האוסקר טרי גיירמו דל טורו, וגם את קן לואץ', ארנו דפלשן, ז'אק אודיאר, ג'ף ניקולס, וונג קאר-ווי, פרנסואה אוזון וגם אלחנדרו גונזאלז אינאריטו.  רשימה בהחלט מכובדת.

השנה הקדימו ב"שבוע הביקורת" ויצאו עם הכרזה החדשה שלהם לפני כל המסגרות האחרות של הפסטיבל. בכרזה,,תמונה של השחקנית הצרפתית הצעירה נואה \אביטה שהופיעה באחד הסרטים המצליחים בתכנית של השנה הקודמת, "אווה" של לאה מיסיוס. מבחינת מארגני השבוע, אלה פני הקולנוע הצרפתי בעתיד לבוא.