לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
רפואה פסיכדלית בקולנוע | 7.3.20

רפואה פסיכדלית בקולנוע | 7.3.20

בשנים האחרונות מתרבות הידיעות המספרות על אפשרויות טיפוליות מהפכניות הגלומות בחומרים פסיכדלים ('הזייתיים') לטיפול במגוון מצבים...

בשנים האחרונות מתרבות הידיעות המספרות על אפשרויות טיפוליות מהפכניות הגלומות בחומרים פסיכדלים ('הזייתיים') לטיפול במגוון מצבים; מפוסט טראומה ודכאון להתמכרויות וחרדה. מחקרים מראים שחומרים אלו מסוגלים לעורר חוויות רוחניות עמוקות, להעשיר את היצירתיות, ולפתוח עבור האדם אשנב להתעוררות פנימית ולחיים מלאים ומספקים יותר.

במסגרת כנס רפואה פסיכדלית בקולנוע נציג מספר סרטים החוקרים את אפשרויות הריפוי הטמונות בצמחים מרחיבי תודעה וכן יציגו חוקרים מובילים מישראל את הידע העדכני ביותר מהתחום המתעורר של מחקר פסיכדלי ותרפיה פסיכדלית וידונו בפוטנציאל שלה עבור עולם הרפואה, החברה והתרבות.

סינמה נירוונה- | מהלם למורא | מפגש קולנועי עם דר' עידו הרטוגזון

7-03-2020 | שבת
11:00
אולם 1
סינמה נירוונה: רפואה פסיכדלית בעולם חולה מפגש קולנועי עם דר' עידו הרטוגזון דר' עידו הרטוגזון חוקר וכותב על משני תודעה פסיכדלים מזה כעשור. בשנת 2017 ארגן והנחה את 'משנים תודעה' הכנס הפסיכדלי הישראלי הראשון. בשנים האחרונות מתרבות הידיעות המספרות על אפשרויות טיפוליות מהפכניות הגלומות בחומרים פסיכדלים ('הזייתיים') לטיפול במגוון מצבים; מפוסט טראומה ודכאון להתמכרויות וחרדה. ההרצאה תסביר ותבאר מהי רפואה פסיכדלית ומדוע הפוטנציאל שלה עבור עולם הרפואה מקיף, עמוק ומסעיר כל כך. יוקרן הסרט: מהלם למורא | From Shock to Awe תיעודי כיצד ניתן להחלים מפצעינו העמוקים ביותר? ״מהלם למורא״ עוקב אחר מסעם הטרנספורמטיבי של שני לוחמים קרביים הסובלים מטראומה קשה כאשר הם מחליטים לזנוח את התרופות הקונבנציונליות ולהיעזר בסמים פסיכדליים שמרחיבים את התודעה.
לדף הסרט

סינמה נירוונה | מדע מקודש | מרצה ד"ר קרן צרפתי

7-03-2020 | שבת
14:00
אולם 1
סינמה נירוונה: חומרים משני תודעה בטיפול הפסיכולוגי מרצה: ד"ר קרן צרפתי ד"ר קרן צרפתי היא מייסדת שותפה של מכון האקומי ישראל לפסיכותרפיה דינמית מבוססת מיינדפולנס וגוף; חוקרת תרפיות מבוססות חומרי תודעה, מנהלת וחוקרת קלינית במחקר הבודק את השפעת תרפייה מבוססת MDMA עם פגועי טראומה. גישתה מציעה מודל אינטגרטיבי של ריפוי וגדילה ומושרשת בגישות פסיכולוגיות מערביות, גישות שמאניות ותורות רוח מזרחיות הרצאה זו תציג את עולם חומרים משני התודעה במחקר ואת פוטנציאל השתלבותם בטיפול הפסיכולוגי. ההרצאה תתמקד במחקר שהוכר על ידי ה FDA כמחקר פורץ דרך, ובודק את השפעתה של פסיכותרפיה מבוססת MDMA על PTSD. פגיעה טראומתית היא פגיעה המשפיעה על כל מימדי חיינו, מזה הפיזיולוגי, דרך המימד הפסיכולוגי ועד לרוחני. כאשר פגיעה זו היא חמורה ומגיעה למצב של הפרעת דחק פוסט טראומתית (PTSD) קשה מאד לרפאה בשיטות הטיפול, התרופות הפסיכיאטריות והכלים הקליניים המוכרים לנו כיום בעולם הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה. בהרצאה תציג ד"ר צרפתי את המחקר, תוצאותיו ומשמעותו הפוטנציאלית לטיפול בPTSD. יוקרן הסרט: מדע מקודש | The Sacred Science שמונה אנשים. שמונה מחלות. מסע אל לבו של הג'ונגל בפרו. הם נסעו לחפש חלופות לתרופות ה סרטן, סכרת, דיכאון, למרות הקדמה היוצאת מן הכלל של הרפואה המודרנית החברה המערבית עדיין נאבקת לטפל ביעילות במחלות אלו ומחלות נפוצות נוספות. הסרט מתעד את סיפורם של שמונה נשמות אמיצות שעוזבות את העולם המפותח מאחור בחיפוש אחר תשובות עמוקות יותר. חיים לחודש אחד באזור מבודד בלב הג'ונגלי האמזוני, נשים וגברים אלה משתתפים בתהליך ריפוי עוצמתי על ידי אנשי ריפוי, שאמנים מפרו, העובדים מאות שנים עם צמחי מרפא ותרגולים רוחניים. בשעותיהם הנואשות ביותר אולצו החולים להתמודד לא רק עם חוליים הפיזי אלה גם המחסומים הרוחניים והפסיכולוגים בתהליך. מה שהם מצאו ישנה את חייהם לנצח.
לדף הסרט

סינמה נירוונה | המדיסין | מפגש קולנועי עם ד"ר עידו מגן

7-03-2020 | שבת
17:00
אולם 1
סינמה נירוונה: סמים פסיכדליים מפגש קולנועי עם ד"ר עידו מגן מהם סמים פסיכדליים ומה מייחד אותם לעומת סמים אחרים מבחינת אופן הפעולה וההשפעות שלהם על מערכת העצבים? איך משפיעים על המוח אייוואסקה, פטריות הזיה ו-LSD ומהו הפוטנציאל הטיפולי שלהם במחלות נפש? מה היה יחסו של העולם המערבי לסמים הפסיכדליים בעבר וכיום? על המרצה: ד"ר מגן סיים תואר ראשון בביולוגיה ובפסיכולוגיה, תואר שני בנוירוביולוגיה ותואר שלישי ברוקחות באוניברסיטה העברית, שבו התמקד בהשפעותיו הטיפוליות של קנאביס בעכברים. לאחר מכן יצא להשתלמות פוסט-דוקטורלית באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס שם חקר את מחלת הפרקינסון. כעת הוא מתמחה בכיר במכון ויצמן וחוקר את מחלת ה-ALS - ניוון שרירים, בדגש על מציאת סמנים מוקדמים לניבוי המחלה. יוקרן הסרט: המדיסין | The Medicine תיעודי הסרט מציע מבט מעמיק אל מסתרי אחת התרופות הטבעיות העתיקות והחזקות - האיוואסקה. הסרט מתחקה אחר הסבר מדעי וגם מסורתי על אודות הצמח המקודש, ומנסה לברר האם בידי האיוואסקה מצויה התשובה למחלות גופניות ונפשיות מהן סובלת האנושות. אחת הדמויות המרכזיות בסרט הוא שאמן ומורה מהאמזונס, בשם טאייטה חואניטו, שלמד את רזי הצמח המקודש. לצד תיעוד חוויותיהם של קארי רודס, שחקן לשעבר בקבוצת הפוטבול האמריקאית, והשחקנית אנ'לין מק'קורד, שניהם שותים לראשונה את האיוואסקה יחד עם השאמן, בטקס אותנטי ומסורתי משולבים ראיונות עם מומחים כמו הסופר גראם הנקוק והסופר דניאל פינצ'בק {לפתוח את הראש) ותלמידיו של טאייטה חואניטו .
לדף הסרט

סינמה נירוונה – הרצאות מרתקות וסרטים מעוררי השראה כל סופשבוע
מבצע מיוחד!  10 כניסות ב 600 ₪ בלבד!
לרכישה >
6876*