לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית | 18/8- 11/9

קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית | 18/8- 11/9

קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית 18/8- 11/9

גם השנה חוזרות הקרנות מיוחדות בחודשי הקיץ של הלהיטים הגדולים של הקולנוע הישראלי של השנה האחרונה – ובתרגום לצרפתית. חוויה לדוברי צרפתית, תושבי ישראל או תיירים, וכל אוהבי הקולנוע הישראלי והשפה הצרפתית. במהלך הקיץ, החל מ-18/8, בימי ראשון ורביעי בשעות 17:00 ו-19:00 בסינמטק יוקרנו סרטים ישראליים המלווים בכתוביות בצרפתית ויאפשרו לדוברי צרפתית ועברית לראות מקרוב את מרקם החיים בארץ דרך נקודת מבטם של הבמאיות והבמאים הישראלים.

"קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית" הוא יוזמתם של קרן הקולנוע הישראלי ושל המכון הצרפתי בישראל, בשיתוף עם סינמטק תל אביב ובתמיכת קרן רבינוביץ' פרויקט קולנוע.
באוגוסט יוקרנו הסרטים :"אישה עובדת" ו"תל אביב על האש". בספטמבר יוקרנו "הצלילה" ו"הד".

תל אביב על האש | תרגום לצרפתית

21-08-2019 | רביעי
17:00
אולם 4
תל אביב על האש | TEL AVIV ON FIRE הזוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל חיפה 2018. סלאם הוא עוזר הפקה בצילומי אופרת סבון ברמאללה. שקר קטן שסלאם מספר לאסי, קצין בצה"ל, מוביל לקידומו הפתאומי לתפקיד תסריטאי מן השורה. אבל יש לו רק בעיה אחת - הוא לא יודע לכתוב. כדי שלא יפטרו אותו סאלם כורת ברית חשאית עם אסי, שעוזר לו לכתוב את הסצנות. בתמורה מביא סלאם לאסי חומוס פלסטיני משובח וגם מבטיח לסיים את הסדרה בחתונה, כפי שאסי דורש. אלא שסלאם מתקשה לקיים את ההבטחה...
לדף הסרט