לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
פסטיבל הקולנוע האיטלקי ה-5 בישראל
series

פסטיבל הקולנוע האיטלקי ה-5 בישראל

שמונה הסרטים החדשים וחמשת הקלאסיקות הכלולים בתכנית של צ'ינמה איטליה 2018 מעניקים לקהל הזדמנות להתוודע אל הקולנוע האיטלקי האיכותי העכשווי וההיסטורי. 

אהבה ועולם תחתון, של האחים מאנטי (שיר נפוליטני), הוא סרט מוזיקלי שמצליח להרקיד גם את האכזריים שבמאפיונרים הנפוליטנים. העדינות של ג'אני אמליו הוותיק וכל מה שתרצה של פרנצ'סקו ברוני הצעיר עוסקים בגיל השלישי ובפער הדורות. סדר הדברים של אנדריאה סגרה חושף מדיניות צינית שאירופה מנהלת כלפי המהגרים האפריקנים הבאים מהדרום. ואילו עלילת הסרט א-צ'מברה, של ג'ונאס קאמפיניאנו מתרחשת בקרב קהילת הצוענים של דרום המגף

הקולנוע הנשי מיוצג על ידי סיפורים על אהבה שלא מן העולם של פרנצ'סקה קומנצ'יני שנוגעת כהרגלה בשאלות של נשיות בעולם עכשווי. איזי של אנריאה מנייני מספק לבאי הפסטיבל את הפן ההומוריסטי עם מסע אבסורדי שלוקח אותנו עד לאוקראינה. והמקום של פאולו ג'נובזה (זרים מושלמים) חותם את התכנית עם אבסורד ואירוניה אכזרית. כהרגלנו עמלנו להציג בפני הקהל הישראלי עוד טפח מן הקלאסיקה האיטלקית. הפעם לרגל שנת השבעים לישראל בחרנו להציג חמישה סרטים שהופקו ב-1948 ומיצגים את הקולנוע הניאו-ריאליזם האיטלקי.

צפייה מהנה

רוני פלוס ודני מוג'ה, מארגני הפסטיבל