לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
סרטים מפסטיבל אפוס | 20-28/9

סרטים מפסטיבל אפוס | 20-28/9

סרטים מפסטיבל אפוס
20-28/9

כמדי שנה אנחנו מקרינים מבחר סרטים מפסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות המתקיים בחודש מרץ במוזיאון תל אביב. החודש נקרין את הסרטים הבאים: "מייפלת'ורפ", "מל ברוקס-באמצע החיים",

"בסקיאט", "מכתב לתיאו","32 סרטים קצרים על גלן גולד", "מחפשת את ברגמן", "אורהאן פאמוק – איסטנבול, זיכרונות והעיר", "בעקבותיה של אידית".

בעקבותיה של אידית'

20-09-2019 | שישי
13:30
אולם 1
בעקבותיה של אידית' | TRACKING EDITH אידית' טיודור-הארט נולדה כאידית' סושיצקי ב-1908 בוינה ונפטרה בברייטון ב-1973. בין לבין חיה חיים סוערים, כצלמת נפלאה של מעמד הפועלים, תחילה בוינה ואחר כך בלונדון, וכמרגלת ששידכה את קים פילבי לק.ג.ב ונחשבת לאחד האחראים ליצירת אותה חבורת מרגלים בריטית מפורסמת, "חמישיית קיימברידג'". כיצד הפכה לדמות כל כך מרכזית בפרשת הריגול המסעירה ביותר שידעה בריטניה במאה העשרים? את זה מנסה להבין האחיין שלה, ובתוך כך להתחקות אחר חייה.
לדף הסרט

מייפלת'ורפ

20-09-2019 | שישי
22:00
אולם 1
מייפלת'ורפ | MAPPLETHORPE עיבוד דרמתי של חייו של אחד מהאמנים המרתקים הפרובוקטיביים, פורצי הדרך וחסרי הגבולות שידעה ניו-יורק במחצית השנייה של המאה העשרים. רוברט מייפלת'ורפ, בגילומו של מאט סמית', הוא אמן צעיר ומבולבל למדיי שפוגש אמנית צעירה בשם פאטי סמית' ומוצא מיד נפש תאומה. יחד הם עוברים לחיות במלון צ'לסי המפורסם, שם הוא מקבל מאחת הדיירות את המצלמה הראשונה שלו וזונח את הציור לטובת הצילום. מהר מאוד מובילה אותו המצלמה אל חשיפת עצמו והסתכלותו על העולם, כולל חיבתו הרבה לאיברי מין גבריים ולתיעודו של יופי אינסופי שראה בגוף הגבר.
לדף הסרט

מועדון הסרט המופרע | מל ברוקס

21-09-2019 | שבת
14:30
אולם 1
מועדון הסרט המופרע מס' 124: מל ברוקס אם יש אירוע שאתם לא רוצים לפספס, הרי זו הרצאה פרועה ומצחיקה במיוחד אודות הבמאי-תסריטאי-מלחין-מפיק-קומיקאי שגם אוהב לצפות בסרטים של עצמו כשהם מוכנים: מל ברוקס! הוא זכה באוסקר הראשון שלו על סרט אנימציה שלועג לקולנוע אירופאי אומנותי, האוסקר השני הוענק על "המפיקים" שמציג מחזמר על היטלר, ו"אוכפים לוהטים" (3 מועמדויות) שחיסל את ז'אנר המערבונים בהוליווד עם אינדיאני דובר יידיש. איך יצר את "שגעון בחלל", "ההיסטוריה המטורפת של העולם" ו"רובין הוד גברים בגטקס". לא לפספס. בהנחיית הבמאי אלון גור אריה יוקרן הסרט: מל ברוקס – באמצע החיים | MEL BROOKS: UNWRAPPED מל ברוקס הוא צעיר בן 92, עם אנרגיות בלתי אפשריות, עיתוי קומי מדויק, חשיבות עצמית טובלת בהומור אינסופי וקריירה מדהימה שבמהלכה נכנס למועדון היוקרתי של אלה שזכו בארבעת הפרסים החשובים ביותר בתעשיית הבידור האמריקאי – אוסקר, טוני, גראמי ואמי. אלן ינטוב שמתמחה ביצירת דיוקנאות של אמנים בעולם, כבר פגש את ברוקס בעבר, והמפגש המחודש הוא לרגל ההצלחה המסחררת של מחזמר על פי "פרנקנשטיין הצעיר", כך שברוקס נפגש עם ינטוב לא כדי לסכם את חייו, אלא כיוצר חי ובועט שממשיך להצליח ולהשפיע.
לדף הסרט

בסקיאט אפוס

22-09-2019 | ראשון
21:15
אולם 3
בסקיאט | BASQUIAT: RAGE TO RICHES שחזור מקיף ומרגש של חייו הקצרים ופועלו היצירתי להדהים של ז'אן מישל בסקיאט, שהגיע לעולם, כמו שאומרת אחותו, עם אמנותו בתוכו, כולו בוער לבטא את עצמו. זהו גם סיפורה של ניו-יורק של שנות ה-70 וה-80, עם הגרפיטי ברחובות ואמנים המחפשים את דרכם ומסתכלים ביראה אל אנדי וורהול, בתקווה שיסתכל בחזרה. הסרט משובץ ראיונות עם כל האנשים המשמעותיים בחייו, קטעי ארכיון וקטעי ראיון עם בסקיאט. תמונה מורכבת של אמן מקורי ונפלא, שנקלע אל תוך עולם אמנות ששש להכתיר מלך חדש.
לדף הסרט

32 סרטים קצרים על גלן גולד

24-09-2019 | שלישי
18:30
אולם 3
32 סרטים קצרים על גלן גולד | THIRTY TWO SHORT FILMS ABOUT GLENN GOULD סרטו עטור הפרסים של הקנדי פרנסואה ג'ירארד, שצולל אל תוך עולמו המיוחד של גלן גולד, ב-32 פרקים קצרים. החל מילדותו ועד מותו הפתאומי בגיל 50, הסרט מביא פרגמנטים שמתגבשים לכדי יצירה מרגשת, המשחזרת תחנות חשובות בחייו של הפסנתרן, את ראיית העולם הייחודית שלו, את הקשר הכמעט מיסטי שלו לבאך, את שונותו והרגליו המוזרים (לבישת כפפות בזמן הנגינה, למשל), ובסופו של דבר – את גאוניותו.
לדף הסרט

מכתב לתיאו

26-09-2019 | חמישי
18:30
אולם 1
מכתב לתיאו | LETTER TO THEO תיאו הוא תיאו אנגלופולוס הגדול, הבמאי היווני שנפטר בינואר 2012, באמצע הצילומים של סרטו. אלודי ללו, קולגה קרובה, שנדמה שעדיין מתאבלת על מותו, מתבוננת על יוון של היום, ומספרת לו עליה. זו יוון ששרויה במשבר עמוק, ובעיקר – יוון של הפליטים, שמנסים למצוא בה את מקומם אחרי שנאלצו להגר, לעיתים קרובות תוך סיכון חייהם. אנגלופולוס היה במאי שחוויית הפליט והמהגר הייתה במרכז יצירתו, וללו אכן מתכתבת עם הנושאים העולים מסרטיו ועם תמונת העולם המורכבת והפסימית שיצר.
לדף הסרט

מחפשת את ברגמן

27-09-2019 | שישי
13:00
אולם 3
מחפשת את ברגמן | SEARCHING FOR INGMAR BERGMAN מרגרט פון טרוטה מתהלכת על החוף שבו מקס פון סידוב שיחק שחמט עם המוות ב"חותם השביעי" – "בשבילי הכל התחיל כאן", היא אומרת, ומכאן מתחיל המסע שלה בעקבות ברגמן. פון טרוטה היא במאית חשובה בזכות עצמה, והתבוננותה ביצירתו היא אישית מאוד וגם מלאה תובנות של יוצרת שמבינה לעומק את המהפיכה הקולנועית של ברגמן. מאה שנה חלפו מאז נולד, אך הוא ממשיך להיות אניגמה המחכה לפיצוח.
לדף הסרט

אורהאן פאמוק – איסטנבול, זכרונות והעיר

28-09-2019 | שבת
18:30
אולם 1
אורהאן פאמוק – איסטנבול, זכרונות והעיר | ORHAN PAMUK – A STRANGE MIND הסופר התורכי אורהאן פאמוק, זוכה פרס נובל לשנת 2006, מארח את אלן ינטוב מהבי.בי.סי, בעירו האהובה איסטנבול. למרות שהצליח להרגיז את המשטר והיה קרוב מאוד לגירוש, פאמוק ממשיך לגור בעירו האהובה, שהיא הרקע לרומנים שלו, וההשראה הגדולה של חייו. פאמוק, שעושה רושם אדם פתוח מאוד, שחי עם עצמו בשלום, מראה לינטוב מחברות על גבי מחברות שהוא כותב, מעין יומנים שאותם הוא גם מעטר ברישומים קטנים ויפהפיים פרי עטו, ובתוך כך נזכר בילדותו, במשפחה המיוחדת שגידלה אותו ובעיר שבלעדיה לא היה הופך לסופר החשוב שהוא.
לדף הסרט