לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
סוף שבוע מיינדפולנס

סוף שבוע מיינדפולנס

בשנים האחרונות תפס המיינדפולנס תאוצה הן במדיה והן בעולם התרפיה הנפשית על סוגיה. מה סוד המשיכה אל תירגול המדיטציה שעד לפני מאה שנים היה נחלתם של נזירים בודהיסטים יחידי סגולה? בסופ" של מיינדפולנס בקולנוע נאמץ לליבנו את עקרונות המיינדפולנס והחמלה דרך שילוב מיוחד של .סרטים מעוררי השראה, הרצאות על חכמה עתיקה ומודרנית ומדיטציה בסוף השבוע של מיינדפולנס בקולנוע נציג כ5 סרטים העוסקים בתרגול מיינדפולנס מהמנזרים המבודדים בסין אל חברות הייטק מהמתקדמות בעולם. את החוויה הקולנועית נלווה בהרצאות מאת מיטב המורים הלומדים ומלמדים מיינדפולנס במסגרות אקדמיות בישראל ואחרות

מחירון:
כרטיס להרצאה + סרט: 75 ₪ ברכישה באתר
כרטיס לסרט: 42 ₪ ברכישה באתר
מבצע בקופות הסינמטק בלבד
כרטיס חופשי לסרט "מהפיכת המיינדפולנס"המוקרן ביום שבת 22.12 בשעה 14:00
לרוכשים כרטיסים ל- 2 מפגשים קולנועיים בסופ"ש מיינדפולנס

סינמה נירוונה | מיינדפולנס – דרך הלב |

28-12-2018 | שישי
10:00
אולם 1
סינמה נירוונה - מיינדפולנס – דרך הלב מפגש קולנועי עם רחל קפלן על המרצה: רחל קפלן, פסיכולוגית קלינית, לילדים נוער ומבוגרים. קליניקה פרטית בתל אביב. מנהלת מרפאה לטיפול בהפרעת אישיות גבולית בגישת DBT בבי"ח תל השומר. פסיכולוגית במרפאת ילדים ונוער בקופ"ח מכבי. מרצה באוניברסיטת תל אביב. מנחת קבוצות מיינדפולנס לקהל הרחב ולצוותים מקצועיים. מיינדפולנס היא היכולת להתנהל בתשומת לב וקבלה, באופן פחות שיפוטי ותגובתי. במחקר ובקליניקה נמצא, כי לתרגול מיינדפולנס השפעה מיטיבה על מצב הרוח, התמודדות עם לחץ ושחיקה, ואיכות החיים בכלל. גישת המיינדפולנס נטמעה זה מכבר בעולם הטיפול הנפשי, וכן בתחומי החינוך, העסקים, הספורט ועוד. מקורה של הגישה במסורת הבודהיסטית, והמורה טיך נהאט האן הוא אחד ממבשריה המשפיעים ביותר במערב. יוקרן הסרט: מיינדפולנס – להיות מאושר ברגע זה | MINDFULNESS: BE HAPPY NOW משמעות המושג, מיינדפולנס שעליו אנו שומעים רבות בשנים האחרונות - הוא להיות נוכח ברגע, בפשטות, בכאן ובעכשיו. נזיר הזן הבודהיסטי, טיך נהאט האן שהיה מועמד לפרס נובל לשלום על ידי לוחם החירות המנוח מרתין לות'ר קינג, הביא בסוף שנות השישים את טכניקת המיינדפולנס למערב. בשנים האחרונות תפס המיינדפולנס תאוצה הן במדיה והן בעולם התרפיה הנפשית על סוגיה.
לדף הסרט

סינמה נירוונה | מיינדפולנס – עין החוכמה וקסם הרגע | סטיבן פולדר

28-12-2018 | שישי
14:00
אולם 3
סינמה נירוונה - עין החוכמה וקסם הרגע מפגש קולנועי עם סטיבן פולדר על המרצה: סטיבן פולדר, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, וכתב ארבעה עשר ספרים. סטיבן הוא המייסד של עמותת "תובנה", בה הוא משמש כמורה בכיר, ומתרגל מדיטציה לפי המסורת הבודהיסטית מאז שנת 1976. הוא מלמד קורסים במדיטציה ודהרמה בודהיסטית ברחבי הארץ, ועוסק ביישום דרך הדהרמה למען שינוי חברתי במפגש תוצג מהות הדרך הבודהיסטית המאפשרת חיים אותנטיים ומלאי שמחה, המגלים את קסם הרגע. דרך המבקשת לתהות מחדש על מוסכמות והנחות קונבנציונליות, כגון: הדחף להצלחות והישגים, כיצד להיות יותר קלילים בחיי היומיום, ואיך זה מרגיש לחיות חיים ערים. תרגול בודהיסטי עוסק בתחום המודעות – ובהבנה שהחיים אינם רק מאבק מתמשך, אלא גם מסע לעומק המסתורין. ההרצאה תתמקד : בדרכים לתרגול מודעות קשובה, תוך שימוש בדוגמאות מחייהם של הנזירים. נבחן כיצד התרגול מתאפשר גם בחיי היום יום שלנו ולא רק באורח החיים במנזר. יוקרן הסרט: מיינד אחד | ONE MIND מנזר ז'נרו צ'אן הוא מהמנזרים הקפדניים והמכובדים ביותר בזרם הזן הבודהיסטי. הנזירים במנזר מקיימים מסורת עתיקה בת 1200 שנה. הם חיים בהרמוניה עם הטבע ומקיימים חווה אורגנית, מגדלים תה וקוצרים במבוק שמשמש אותם לדלק. כחלק מסדר היום שלהם, הם מקיימים שתיקה בישיבה מדיטטיבית במשך שמונה שעות. מיינד אחד מאפשר לנו להצצה נדירה אל תוך אחד מן המנזרים הייחודיים והמרתקים בסין.
לדף הסרט

סינמה נירוונה | מיינדפולנס לעולם הילד והמתבגר – איך לעורר את הרוח בחינוך | ד"ר נמרוד שיינמן

29-12-2018 | שבת
11:00
אולם 1
סינמה נירוונה: מיינדפולנס לעולם הילד והמתבגר מפגש קולנועי עם ד"ר נמרוד שיינמן על המרצה: ד"ר נמרוד שיינמן, מייסד המרכז לרפואת גוף-נפש ומחלוצי מיינדפולנס בחינוך בישראל. מנחה אנשי חינוך וטיפול באוסטרליה, אסטוניה וישראל. מתמחה בהתאמות של מיינדפולנס לעולם הילדים, ובדרכים היצירתיות דרכן ניתן להקנות להם רוגע, מיומנויות קשב, מסוגלות עצמית, אינטליגנציה רגשית וחוסן נפשי. בכל ילד או מתבגר ישנו עולם פנימי שבו "מתגוררות" החוויות הראשוניות שלו. נשמע כיצד תהליכי מיינדפולנס מסייעים לנו להגיע לשם, כדי לטפח רווחה, בריאות וחוסן אישי. יוקרן הסרט: מי ייתן ואהיה מאושר | MAY I BE HAPPY הסרט חושף את החשיבות של תרגול מיינדפולנס והשינוי שיוצר בקרב חייהם של ילדים ונוער. באמצעות צילום פואטי ורצפים של תרגולים רגישים וסוערים המועברים על ידי מורים לילדים מרקעים שונים, הסרט יוצר מודעות ליתרונות של תרגול מיינדפולנס כדרך מילוט מאלימות וסבל, וכפתרון בר השגה עבור הדורות הצעירים.
לדף הסרט

מהפכת המיינדפולנס

29-12-2018 | שבת
14:00
אולם 1
מהפיכת המיינדפולנס | THE MINDFUL REVOLUTION בחיינו היום אנו מוטרדים ללא הרף, מבקשים לחיות ללא לחץ, להספיק הכול ולהיות יצרניים בעבודה. בכדי לעזור לעובדים להתמודד עם ימי עבודה ארוכים ועם התביעה ליצרנות ומקוריות, חברות הענק של המאה ה-21 כגוגל וסאפ הביאו את מדיטציית המיינדפולנס לגורדי השחקים הנוצצים. אך השאלה האם אין זו סוג תרמית? האם מדיטציה אמורה ויכולה לבוא בקנה אחד עם ערכים של כסף, יצרנות וכוח?
לדף הסרט

סינמה נירוונה | מיינדפולנס זה לא בדיוק מדיטציה | ד"ר אסף פדרמן

29-12-2018 | שבת
17:00
אולם 1
סינמה נירוונה: מיינדפולנס זה לא בדיוק מדיטציה מפגש קולנועי ד"ר אסף פדרמן יוקרן הסרט: הארות על מדיטציה (ארה"ב 2016) בימוי: רבקה דרייפוס ON MEDITATION Dir: Rebecca Dreyfus מסורת המדיטציה מתורגלת אלפי שנים. להיות במדיטציה זהו הדבר הפשוט ביותר והעמוק ביותר. אנו נכנסים אט אט למצב שהוא מעבר למחשבה המותנית והבלתי רצונית שלנו, עולים ונכנסים למקום תודעה עמוק ופנימי. אבל מה בדיוק קורה שם? מה זה אומר להיות בתודעה נטולת מחשבות? "הארות על מדיטציה" מביא בפנינו חוויות ותובנות של מתרגלים ותיקים ומורים למדיטציה כבמאי והסופר דיוויד לינץ', המורה הרוחני הבודהיסטי מאטייה סאקיפוטה והסופר והפסיכותרפיסט מארק אפשטיין. (65 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)((65 min., Eng., Heb. Sub
לדף הסרט