לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
8.07.20 8.07.20 - רביעי
סינמה נירוונה: נקודות מפנה

סינמה נירוונה: נקודות מפנה

סדרת מפגשים קולנועיים עם ד"ר נמרוד שיינמן  

נקודות מפנה
מהן נקודות המפנה שמצליחות לשנות חיים? איך נוצר "משבר חיובי" שבו סטטוס קוו מתערער ומשהו חדש מתחיל להתעורר? בסדרה נחשוף את המאפיינים הייחודיים של נקודות מפנה, אותן סיטואציות בהן אירוע, חוויה או דמות מניעים תפנית משמעותית, חיובית ובלתי הפיכה. הסדרה תמחיש כיצד החיים יכולים לשנות מסלול ולהוביל להתפתחות אישית, החלמה וצמיחה. בכל מפגש נשרטט מוטיב ייחודי של נקודת מפנה, בזיקה לסיפור הסרט שבו נצפה.


לשירות ניתן לפנות אלינו במייל  service@cinema.co.il

והחל מה-14.6.2020 ניתן לפנות למוקד הטלפוני 6876*

המפגש הקרוב: 18.7 בשעה 11:00

סינמה נירוונה: חוויות ילדות שליליות – והשפעתן על המבוגר
מפגש קולנועי עם ד"ר נמרוד שיינמן

על המרצה:
ד"ר נמרוד שיינמן הוא מבכירי רפואת גוף-נפש בישראל. חוקר מזה כשלושים וחמש שנה את מערכות היחסים בין הנפש לגוף ואת משמעותן בהתפתחות אישית, חינוך, טיפול, ריפוי ושינוי. מלמד ומנחה אנשי טיפול וחינוך באוסטרליה, ארה"ב, אירופה וישראל. מייסד המרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ולשעבר ראש תחום גוף-נפש ביחידה לרפואה אינטגרטיבית, מרכז רפואי רבין.

מה כוח ההשפעה של חוויות ילדות שליליות? איך אפשר להשתחרר מדפוסים שנוצרו והתקבעו אי שם בילדותנו? מה הכרחי ללמד את הילדים של היום, כדי לצייד אותם ב"מצפן" ו"מגן" מול אתגרי העולם של המחר? במפגש נבחן מחדש את המושג "חוויות ילדות", ונבין מה מלמדים המחקרים החדשים על פגיעות וחוסן. נכיר גם את הכלים שהכרחי לתת לילדים של היום, כדי להעניק להם מודעות ומסוגלות מול העולם של המחר.

יוקרן הסרט:
נאום המלך | The King’s Speech
133 דקות

הנסיך אלברט (קולין פירס) חייב לקבל את מורשת הכתר ולהפוך למלך אנגליה כשהוא סובל מגמגום חמור ומפחד במה. העולם באותה עת עומד על סף מלחמת עולם שנייה, ובריטניה זקוקה נואשות למנהיג בטוח. אשת המלך (הלנה בונהם קרטר) שוכרת את שירותיו של מטפל דיבור אקסצנטרי ולא קונבנציונלי (ג'פרי ראש). הקשר מטפל-מטופל מתפתח לחברות יוצאת דופן. התגברות על דפוסי הגמגום מאפשרת למלך להביע את עצמו בביטחון, ולהצעיד באומץ את בריטניה למלחמה. זכה בארבעה פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר, פרס השחקן הראשי, ופרס התסריט והבימוי.