לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים

סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים

  הספריה לקולנוע מציגה את "סופרים קולנוע": סדרת מפגשי תרבות עם מיטב הסופרים ואנשי הרוח על נקודות המפגש שבין הדף למסך. הבדיון הקולנועי והספרותי יוצרים לא פעם ממשקים שונים ומשוחחים ביניהם. ננסה להבין את המשמעויות שעולות מהיצירות המדוברות והחשובות שנוצרו כאן ואת הרלוונטיות שלהן בעולם משתנה. האירועים יתקיימו בספריה ובחינם בהרשמה באתר הסינמטק.  

5.9  –  יעל נאמן על "היה היתה". 19:00
הייתה או לא הייתה? מפגש עם הסופרת יעל נאמן על דמותה של פזית בספרה רב המכר "היה היתה" ב"היה היתה", מהספרים המדוברים של השנה האחרונה, מעלה יעל נאמן באוב את דמותה של פזית, אשה תל אביבית רבת פנים שביקשה שלא להשאיר אחריה זכר.בעזרת ראיונות, מכתבים ושברי זיכרונות בוראת נאמן מחדש מעין ביוגרפיה חדשנית שמעלה אינספור שאלות מוסריות, אמנותיות ואישיות.
נאמן תשוחח על היכולת והרשות לברוא דמות מחדש, ועל ההחלטות שהביאו אותה לכתוב את הספר.

אזלו הכרטיסים

12.9  –  יותם ראובני וגיל זוהר על היצירות המכוננות של הקהילה הלהט"בית. 20:00

מגן העצמאות לכיכר העיר: היוצרים הגאים שפרצו את הדרך – יותם ראובני על ספרו "בעד ההזיה" וגיל זוהר על עמוס גוטמן. ספרו של יותם ראובני "בעד ההזיה" ויצירתו הקולנועית של עמוס גוטמן שברו את הקיר שבין החברה הישראלית לקהילה ההומוסקסואלית והחלו את המסע להכרה בקהילה הלהט"בית. לרגל ההוצאה המחודשת של הספר, ישוחח ראובני על תהליך הכתיבה והימים שליוו אותה. לצדו, יביא גיל זוהר את עולמו הקולנועי של גוטמן ואת הייחודיות שביצירתו כפי שהשתקפה בספרו של זוהר, "נגוע בחסד מופלא".
להרשמה>>