לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
סדנאות
series

סדנאות

 


מחלקת החינוך של סינמטק תל אביב מציעה מגוון סדנאות יצירה והפקה לבני נוער במגוון תחומים.      
   
 

סדנת פעלולים מהסרטים

בואו ליהנות מסדנת פעלולים לכל המשפחה. הדגמה של פעלולי קסם ואימה תוך שיתוף הקהל. על הבמה תצפו במגוון אפקטים הלקוחים מסרטים קלאסיים ומוכרים. בין השאר נלמד כיצד יוצרים אפקטים של אש, עשן, חיצים, סכינים, פגיעות מכדורים, אבנים, סלעים מדומים ועוד. הפתעות רבות של אשליות שייצרו יחד על הבמה עולם חדש של קולנוע וידגימו שהאלימות בסרטים הינה אשליה בלבד! מתכונת המפגש תשלב בין מעורבות הקהל והדגמות מקטעי סרטים ותחשוף בפני קהל הצופים מה מסתתר מאחורי הקלעים של עולם הפעלולים.

סדנת משחק מול מצלמה

נדמה לכם שלשחק מול מצלמה זה פשוט וקל? בואו להתנסות בעצמכם!
סדנא אינטראקטיבית , החושפת ומדגימה בפועל את סודות עבודתו של השחקן אל מול המצלמה, תוך דגש על שפת גוף, קול וקשב . ההתנסות מעניקה כלים לשיפור והעלאת הביטחון העצמי במשחק ובחיים.

מפגש עם אנימטור

עברית / ערבית
בכירי האנימטורים בארץ, עורכים הכרות עם שפת קולנוע ייחודית זו ומדגימים באמצעות דוגמאות מסרטיהם עקרונות בסיסיים של תנועה וקצב. תוך כדי חשיפה לאנימציה ישראלית ועולמית כאחד.

סדנא לדיבוב – הצצה ייחודית אל עולם הדיבוב!

בואו לגלות את סודות הדיבוב בסדנה ייחודית שמדגימה וחושפת לקהל הצופים את עולם הדיבוב באופן חווייתי. בסדנה יתארחו שחקנים ומדבבים מקצוענים אשר ידגימו את תהליך הדיבוב על הבמה.
חלק מהקהל יוזמן להתנסות בדיבוב- ממש כמו באולפן אמיתי!!!

 

מגלים אנימציה עם קופיקו

תוכנית על אנימציה לגילאי גן וכיתות א-ד.
תוכנית המגלה את סודות הסרטים המצוירים.
איך נולדת דמות מצוירת- איך מעצבים אותה, איך מתאימים לה את הצבעים, בסרט המצויר.בשילוב הקרנת סרטון בו מסביר קופיקו המצויר מסביר לילדים, איך עשו אותו.

סדנאות נוספות בנושא:

אנימציה- אמנות ללא הפסקה
כל העולם קצב – אנימציה ומוסיקה
צלילים מצוירים- אנימציה ומוסיקה
צחוקים מהסרטים – תכנית על ההומור החזותי בסרטים

 אופרה מהסרטים

היכרות ראשונית עם עולם האופרה באמצעות סרטי קולנוע, מרביתם סרטי אנימציה. באמצעות השימוש בקולנוע נחשף הקהל לאמנות האופרה בדרך נגישה, משעשעת ו"בגובה האזניים". מפגש אינטראקטיבי.

 

איפור אפקטים מהסרטים

סדנת הכרות כיצד יוצרים בקולנוע ובטלוויזיה את אשליית הפציעות, החבלות והחתכים ללא כל טיפת כאב. במהלך הסדנא נאפר את הילדים באיפור מיוחד לפציעות ואפקטים מקצועיים ונצלם אותם לסרטון "אקשן" המציג אותם מאופרים.