לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
מפגשים עם במאיות

מפגשים עם במאיות

סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה".

נדיה שם זמני + שיחה

23-05-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". נדיה שם זמני | AKA Nadia מאיה גולדווסר, כוריאוגרפית ראשית בלהקת מחול, חולקת את חייה עם יואב, פקיד גבוה במשרד המשפטים ושני ילדיהם. היא מסתירה את העובדה כי נולדה למשפחה מוסלמית במזרח ירושלים כנדיה. עתה, לאחר למעלה מעשרים שנה, העבר שב לרדוף אותה. יואב, שמכיר את מאיה כה טוב, מבין כי משהו מטלטל את חייה, למרות סירובה להודות בכך. הוא חושף את זהותה, מתעמת עם מאיה, בידיעה כי שום דבר לא ישוב להיות כפי שהיה. החיים בבית נעשים צפופים וחנוקים, נראים בלתי אפשריים. האם יכול אדם לברוא עצמו מחדש מבלי להתמודד עם השלכות עברו, וכאשר שולח העבר זרועותיו לתוך ההווה, האם ניתן להכיל את שתי הזהויות יחדיו מבלי שתקרוס המערכת כולה? לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט טובה אשר.
לדף הסרט

עפולה אקספרס + שיחה

30-05-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". עפולה אקספרס | Pick a Card בתיה ודוד עוזבים את עפולה ומגיעים לעיר הגדולה, תל־אביב, כדי להגשים את חלום חייו של דוד – להיות קוסם. החיים בעיר הגדולה לא פשוטים, ודוד מתקשה לייצר לעצמו קריירה. הבעיה היא שהוא פשוט לא קוסם טוב, ומסרב להכיר במציאות. הרדיפה אחר החלום ואי היכולת להכיר בכישלון מעוררים קשיים בין בני הזוג וגורמים לבתיה לעזוב את דירתם הקטנה והמתפוררת בדרום העיר. ואז, באופן במפתיע, דוד מתחיל לעשות חיל כקוסם. השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין וזכה בשישה פרסי אופיר, בהם פרס הסרט והבימוי הטובים ביותר, פרס השחקנית הטובה ביותר (אסתי זקהיים) והפרסים לשחקני המשנה הטובים ביותר (אריה מוסקונה ואורלי פרל). לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט ג'ולי שלז.
לדף הסרט

בורג + שיחה

6-06-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". בורג | Self Made מיכל היא אמנית פלסטית מפורסמת המתגוררת בירושלים. בוקר אחד מיטתה נשברת, והיא נופלת ומאבדת את הזיכרון. היא מזמינה מיטה חדשה ומגלה שבורג אחד חסר. כשהיא מתלוננת בפני מפעל הרהיטים, היא גורמת לפיטוריה של נאדין, פלסטינית צעירה שעובדת בהכנסת ברגים לשקיות. האירוע הוא נקודת אל חזור לשתי הנשים הללו, עד שהגורל מפגיש אותם במחסום. טעות של חייל גורמת להן להתחלף: מיכל נשלחת לרשות הפלסטינית ונאדין נשלחת לבית של מיכל בירושלים. הסרט זכה בפרסי התסריט והעריכה בפסטיבל ירושלים 2014. לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט ג'ולי שלז.
לדף הסרט

ברש + מפגש

13-06-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". ברש | Blush נעמה בת 17, והתחביבים שלה הם אלכוהול, סמים וחברות משועממות. בדיוק כשאחותה הבכורה בורחת מהבית וכל המשפחה מתחילה לחפש אחריה, נעמה פוגשת נערה חדשה מהתיכון ומתאהבת בה עד מעל לראש. דרמת ההתבגרות "ברש" היא סרטה הארוך הראשון של מיכל ויניק, שזיכה אותה בפרסי התסריט, השחקנית והשחקן הראשיים בפסטיבל חיפה 2015. לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט מיכל ויניק.
לדף הסרט

ההר + מפגש

27-06-2021 | ראשון
19:00
אולם 4
סדרת הקרנות ומפגשים עם במאיות בעקבות סרטה של סמדר זמיר "על כסא הבמאי יושבת אשה". ההר | Mountain בבית הקברות היהודי שמשתרע על הר הזיתים שבירושלים מתגוררת משפחה. במשך היום הבעל והילדים הולכים לבית הספר והעבודה ואם המשפחה: אישה בתחילת שנות השלושים לחייה, נותרת לבדה על ההר. עד שלילה אחד, מתוך התסכול על שיגרת חייה היא יוצאת לסיור בהר ונחשפת להפתעתה לסצנה לילית שמתרחשת במעלה בית הקברות. האירועים להם היא עדה מערבלים את חייה. עליה לפעול. לאחר הסרט תתקיים שיחה עם במאית הסרט יעל קיים.
לדף הסרט


הרשמו לניוזלטר של סינמטק תל אביב וקבלו עדכונים על תכניות קולנוע סרטים והטבות לפני כולם!
לעמוד ההרשמה