לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
28.05.20 28.05.20 - חמישי
מחווה לפדרו אלמודובר | 5-26/10

מחווה לפדרו אלמודובר | 5-26/10

כאב ותהילה" סרטו החדש של פדרו אלמודובר הוא גם סרטו האישי ביותר, סרט על משבר יצירה של במאי קולנוע שמתגעגע גם לתקופת התום הפרועה של ראשית דרכו וגם לאהובו מאותן השנים.

סרטיו הראשונים של אלמודובר בשנות השמונים היו סרטי מחתרת עם עלילות מטורפות, דמויות ססגוניות ומופרעות ושבירת טאבואים חברתיים ומיניים. אוהבי קולנוע מחתרתי שהיו מודעים לקיומו תייגו אותו לצד יוצרים כמו ג'ון ווטרס האמריקאי. הפריצה לעולם הקולנוע היותר מתוקשר הייתה עם סרטים כמו "חוק התשוקה", "נשים על סף התמוטטות עצבים", "קשור אותי אהוב אותי", "עקבים גבוהים", "פרח הסוד שלי" ו"קיקה". הם עדיין היו פרובוקטיביים, אבל יותר מלוטשים ונגישים לקהל הרחב.

התקרבו למיינסטרים אך עדיין השאירו את אלמודובר בטריטוריה של סרטי ויוצרי פולחן המוכרים רק ליודעי דבר. השנה אנו מציינים 20 שנה לסרט שהפך אותו לשם מוכר לכל אוהבי הקולנוע בעולם וזיכה אותו באוסקר: "הכל אודות אמא" והשאר כמו שאומרים הוא היסטוריה. הסרטים הנ"ל שנקרין החודש בעצם משקפים את השינוי שעובר הבמאי הדמיוני ב"כאב ותהילה" מהמחתרת אל האוסקר. האם אלה היו באמת הסרטים הטובים ביותר שלו ומ"הכל אודות אמא" ואילך זכינו, במקביל להצלחה הגוברת בקופות ברחבי העולם, לצפות בתהליך ההתברגנות של במאי בועט? תראו את הסרטים ותגבשו את התשובה.
פיני שץ