לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
מחווה לסטיבן קינג | MADE IN MAINE

מחווה לסטיבן קינג | MADE IN MAINE

הסופר סטיבן קינג חוגג בספטמבר יום הולדת 72 ובסינמטק ת"א נחגוג עם מבחר הסרטים המוצלחים ביותר שעובדו מספריו. החודש יעלה למסכים גם "זה חלק 2" שנקרין בטרום בכורה

קינג הוא סופר אמריקאי פורה, הכותב בעיקר ספרי מתח ואימה (אך לא רק), ספריו פופולריים מאוד ורבים מהם היו לרבי-מכר בינלאומיים. מעל ל-350 מיליון עותקים מהרומנים של קינג נמכרו ברחבי העולם, וספריו עובדו לסדרות טלוויזיה ולסרטי קולנוע מצליחים. בשנים האחרונות יש תחייה מחודשת בולטת ליצירתו של קינג שמתבטאת בעיבודים מחודשים לספריו: "זה", "בית קברות לחיות" ואפילו סדרת הטלוויזיה המקורית "קאסל רוק" שמתרחשת כולה ביקום שמאוכלס בדמויות מספריו השונים.

למחווה החלטנו לקרוא בשם MADE IN MAINE. מיין היא המדינה בארה"ב שבה נולד בשנת 1947 ורבים מספריו מתרחשים שם. נקרין תשעה סרטים שהם חלק קטן ממבחר העיבודים האינסופי שנעשו בטלוויזיה ובקולנוע כבר מעל ל-40 שנה. הסרטים שיוקרנו הם: "אני והחבר'ה" ו"מיזרי" שבוימו על ידי רוב ריינר, דרמות הכלא "חומות של תקווה" ו"גרין מייל" שבוימו על ידי פרנק דראבונט, "הניצוץ" של סטנלי קובריק, "קריסטין" של ג'ון קרפנטר, "קארי" של בריאן דה פלמה (העיבוד הקולנועי הראשון שנעשה אי פעם ליצירה של קינג) ושני חלקיו של "זה" על חבורת ה"לוזרים" שנלחמים בליצן פניווייז בשנות נעוריהם ובבגרותם. מתחילים עם פתיחת שנת הלימודים ומסיימים ביום שישי ה-13.