לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
מחווה לדיויד לינץ' ולינה וורטמילר | 22-31/8

מחווה לדיויד לינץ' ולינה וורטמילר | 22-31/8

מחווה לדיויד לינץ' ולינה וורטמילר TRIBUTE TO DAVID LYNCH AND LINA WERTMULLER 22-31/8

השנה יוענקו פרסי אוסקר למפעל חיים לשני יוצרים מהחשובים בתולדות הקולנוע. וורטמילר ולינץ' הם שמות נרדפים לקולנוע פולחן. כל סרטיהם ללא יוצא מן הכלל הפכו לסרטי פולחן הנערצים ע"י צופי קולנוע האוהבים קולנוע נועז, אלטרנטיבי, בועט במוסכמות וכן, מאוד סקסי. כנראה בגלל הגישה הפרועה והחדשנית שלהם לקולנוע שניהם היו מועמדים לפרסי האוסקר אך מעולם לא זכו בפרס הנכסף. אם כן האקדמיה האמריקאית מתקנת העוול רב השנים.

וורלמילר, שהתחילה את הקריירה בתחילת שנות השישים, בין השאר כעוזרת במאי שלישית ב"שמונה וחצי" של פליני, הפכה לבמאית כוכבת של הקולנוע האיטלקי הפוליטי עם רצף של קומדיות שחורות בשנות השבעים החודש נקרין ארבעה מסרטיה הטובים והמצליחים ביותר: "שבע היפהפיות", "סחף חושים","אהבה ואנרכיה", "פיתויו של מימי". כמו כן המפגש החודשי של נחמן אינגבר "קריאת מסך" יוקדש ליצירתה.
את לינץ' אין צורך להציג לבאי הסינמטקים. מאז פרץ בסוף שנות השבעים עם "ראש מחק" ועד סדרת ההמשך של "טויין פיקס" אשתקד, אין בעולם במאי שמזוהה יותר עם מושג "פולחן" בקולנוע. סרטיו פורצי המוסכמות והדרך יצרו עולם קולנועי שניתן לזהות על סמך פריים אחד מכל סרט (או צליל מהפסקולים הייחודיים רק לו). נציג החודש את "ראש מחק", "איש הפיל", "קטיפה כחולה", "לב פראי", "כביש אבוד", "סיפור פשוט", "מלהולנד דרייב" ו"אינלנד אמפייר".