לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
28.05.20 28.05.20 - חמישי
מחווה לאולפני מוספילם

מחווה לאולפני מוספילם

מחווה לאולפני מוספילם | TRIBUTE TO MOSFILM STUDIOS

אולפני מוספילם נוסדו ב־1924, בעקבות איחוד והלאמה של שני אולפנים פרטיים שנוסדו לפני מהפכת 1917. במהלך תשעת העשורים האחרונים הובילו האולפנים את העשייה הקולנועית הסובייטית והרוסית, והיו בית לכמה וכמה מאסטרים גדולים.

סינמטק ירושלים – ארכיון ישראלי לסרטים (וסינמטק תל אביב) נהנים שנים רבות מיחסים חמים עם אולפני מוספילם המוסקבאים. בזכות ידידותו של מנהל האולפנים הבמאי קארן שחנזארוב, אנו זוכים שוב לתרומה נדיבה של כמה עותקים לארכיון הסרטים ממיטב התוצרת הקלאסית של האולפנים. במסגרת זו קיימנו רטרוספקטיבה לאנדריי טרקובסקי, מחווה לאנטון צ’כוב, תוכנית עם כמה מיצירות המחול הסובייטי שעובדו לקולנוע ותוכנית עם עיבודים לטולסטוי.

השנה, אנו מציגים מבחר משיאי היצירה של אולפני מוספילם – קלאסיקות ענק של הקולנוע העולמי – שעברו כולן המרה ושחזור לפורמט דיגיטלי. זוהי הזדמנות נפלאה ליהנות שוב מיצירות מופת אלו.
תודתנו הכנה לאולפני מוספילם ולעומד בראשם הבמאי קארן שחנזארוב על הידידות ועל שיתוף הפעולה. זוהי גם הזדמנות לציין את מרגריטה ואלכסנדר קליינמן מארכיון הסרטים של סינמטק ירושלים. בזכות ריטה וסשה נשמר הקשר עם אולפני מוספילם. השנה הם פורשים לגמלאות וזוהי הזדמנות טובה להודות להם על שנים של עבודה מעולה.
יוקרנו הסרטים: "סטאלקר", סולאריס", "צא וראה", "מלחמה ושלום", "איבן האיום", "אלכסנדר נייבסקי", "כאשר עפים העגורים", "מראה", "מוסקבה אינה מאמינה בדמעות", "עיר אפס".