לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
לימודי קולנוע וטלוויזיה
series

לימודי קולנוע וטלוויזיה

לימודי הקולנוע והטלוויזיה יחלו בנובמבר 2018 ויתארחו במתחם סינמטק תל-אביב. תכנית הלימודים נותנת את המענה לכל מי שמעוניין ליצור קולנוע ומכשירה יוצרות ויוצרים שישתלבו בכל תחומי העשייה הקולנועית: בימוי עלילתי, בימוי דוקומנטרי, תסריט, צילום קולנוע, תאורה, עריכה והפקה בקולנוע. לכל סטודנט ניתנת האפשרות לביים סרטים קצרים במהלך כל אחת משנות הלימוד (דוקומנטרי או עלילתי) וכן סרט גמר עם ליווי צמוד ואישי. מסלול ייחודי זה בארץ מעודד נשים יוצרות להיכנס לתחום הקולנוע והטלוויזיה עם הטבות לנרשמות ויעניק בכל שנה מלגות לימודים מלאות לאימהות חד הוריות. ללימודים שני מסלולים | מסלול מקוצר שנתיים נותן את הכלים אך לא ממשיך להפקת סרט גמר | מסלול מלא שלוש שנים מלווה את התלמיד עד להפקת סרט הגמר | מבנה הלימודים: 26 מפגשים לסמסטר | בימי שני ורביעי 18:00-22:30  

*תכנית הלימודים אינה פועלת מטעם או בשם סינמטק תל אביב, ואינה מצויה תחת בעלותו, פיקוחו ו/או אחריותו*

 

סגל המסלול מורכב מיוצרות ויוצרי קולנוע בולטים בתעשייה שמחויבים להוראה איכותית ובלתי מתפשרת.  הציוד העומד לרשות הסטודנטים הנו חדיש ואיכותי: מצלמות, מערכות עריכה, ציוד תאורה והקלטה.

בנוסף, לשימוש הסטודנטים עומדת ספריית סרטים וספרים למחקר ולצפייה, אולמות קולנוע משוכללים וכיתות מאובזרות. בין יתר הפעילויות יתארחו הסטודנטים באירועים בינלאומיים המתקיימים בסינמטק, בפסטיבלים ובמפגשים עם יוצרי קולנוע מהעולם.

החלל הוא יצירתי, הסגל שמעורב בעשייה מאפשר יחס אישי, מקרוב, לכל תלמיד. בכל שנה מתקבל מספר מוגבל של תלמידים. תכנית הלימודים משלבת סדנאות מעשיות ויצירה אישית, לצד הרצאות ושיעורים עיונים העוסקים בהיסטוריה של הקולנוע ובמבע הקולנועי. בסדנאות המעשיות לומדים את הטכניקות והכלים שמאפשרים הפקת סרט קולנוע. התלמידים יוצרים סרטים קצרים תוך שימת דגש על – קולנוע אישי.

הלימודים מכשירים את התלמידים בכל מקצועות העשייה הקולנועית והטלוויזיונית, תוך ביקורת והנחיה של מורים וחונכים מהשורה הראשונה. המפגש בין המורים השונים לתלמידים מושתת על הרצון שלנו לשמוע את התלמידים ולאפשר עשיה שמתעסקת עם תכנים מגוונים.