לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
כנס התרמילאות ה- 3 ע"ש תומר בכר ז"ל | מסעות לקצה העולם – הקסם והחידה

כנס התרמילאות ה- 3 ע"ש תומר בכר ז"ל | מסעות לקצה העולם – הקסם והחידה

תומר היה צלם חובב ותרמילאי מושבע שטייל ב-64 מדינות. לזכרו, הקמנו עמותה (ע"ר)- "הקרן על שם תומר בכר ז"ל". במלאת שנתיים לפטירתו, ייסדנו, יחד עם "מסע אחר אונליין", את "כנס התרמילאות הראשון ע"ש תומר בכר" – כנס ראשון מסוגו בארץ. תכנית הכנס כוללת הרצאות של חוקרים ותרמילאים. מטרות הכנס - להנציח את תומר ולפתוח רב-שיח ציבורי והכרה בתרמילאות כסוגיה חשובה הנוגעת כמעט לכל אזרח בישראל. תקוותנו לתרום להעמקת ההכרות עם תופעה חברתית ישראלית ייחודית, ההולכת ומתרחבת ונוגעת לאוכלוסיות מגוונות, תוך רצון לבחון אותה מאספקטים שונים.

10:00 רישום, התכנסות וכיבוד קל
10:30 – 12:05 מושב בוקר
רפי קלמר – שחקן-יוצר, מנחה, מדריך טיולים, יזם, הרפתקן, רומנטיקן, צנחן, מגשים חלומות ובר מזל.
ד"ר דליה בכר – יו"ר הקרן ע"ש תומר בכר
גב' דינה פלד – מנכ"לית הסינמטק
הרצאות:
בשבילך תומר, עד סוף העולם – אי הפסחא: מסע אל הלא נודע – ד"ר דליה בכר מספרת על מסע אישי וטעון ברגשות לאי המיושב והמבודד בעולם
מפסגת האוורסט ומעלה: הגשמת חלומות וחיים שניים למטפסי הרים מתבגרים – דורון אראל, מטפס ההרים הישראלי הראשון שהעפיל לפסגת האוורסט.
טיבט – חמלה ופוליטיקה על גג העולם – איילת אידלברג, אנתרופולוגית וחוקרת, מרצה, כתבת וצלמת, מספרת על מסע ברחבי הרמה הטיבטית.

12:05 – 12:25 הפסקה
12:25 – 13:50 מושב צהרים
רוית נאור – אישה בקצה העולם.
לצלם בקצה העולם הדרומי – משה שי, צלם מסע אחר שנים רבות ומרצה בכיר, ישתף בתמונותיו וחוויותיו מיבשת אנטארקטיקה שממנה חזר לאחרונה.
איתור וחילוץ חובק עולם, בעיקר לתרמילאי הישראלי – חיליק מגנוס, המחלץ הלאומי.
דברי סיכום – רפי קלמר
13:50 – 14:10 הפסקה
14:10 – 16:00 מושב סיום
הקרנת הסרט "נבואה"

 

מחיר כניסה לכל הכנס: 60 ₪

מנויי הסינמטק 45 ₪

פריז טקסס

24-01-2019 | חמישי
20:00
אולם 1
פריז, טקסס | PARIS, TEXAS גבר הלום משוטט במדבריות טקסס, מגיע לחור שכוח-אל ומתמוטט. המסתורין הנוגע לסיבות העלמותו ארבע שנים קודם לכן לא יסתיים גם כאשר ייאסף על ידי אחיו, גם כאשר ישוב ללוס אנג'לס ויתאחד עם בנו הצעיר, גם כאשר ייצא בעצמו לחקור אחר מקומה הנוכחי של אשתו והתפרקות נישואיו. שיא ההרפתקאה האמריקאית של וים ונדרס הוא הסרט הזה, יצירה קיומית שעוסקת במסתרי הנפש הגברית. הקרנה חד פעמית
לדף הסרט

כנס התרמילאות ה- 3 ע"ש תומר בכר ז"ל | לרכישת כרטיסים

25-01-2019 | שישי
10:00
אולם 1
מסעות לקצה העולם – הקסם והחידה תומר היה צלם חובב ותרמילאי מושבע שטייל ב-64 מדינות. לזכרו, הקמנו עמותה (ע"ר)- "הקרן על שם תומר בכר ז"ל". במלאת שנתיים לפטירתו, ייסדנו, יחד עם "מסע אחר אונליין", את "כנס התרמילאות הראשון ע"ש תומר בכר" – כנס ראשון מסוגו בארץ. תכנית הכנס כוללת הרצאות של חוקרים ותרמילאים. מטרות הכנס - להנציח את תומר ולפתוח רב-שיח ציבורי והכרה בתרמילאות כסוגיה חשובה הנוגעת כמעט לכל אזרח בישראל. תקוותנו לתרום להעמקת ההכרות עם תופעה חברתית ישראלית ייחודית, ההולכת ומתרחבת ונוגעת לאוכלוסיות מגוונות, תוך רצון לבחון אותה מאספקטים שונים. ביום שישי, 25.1.19 נתכנס למסע חוצה עולם בהרצאות, צילומים, ידע וקולנוע. תוכנית הכנס: 10:00 – הרשמה והתכנסות 10:30-12:00 – מושב פתיחה ברכות, דר' דליה בכר – חוקרת אמנות ויו"ר הקרן, גב' דינה פלד – מנכ"לית הסינמטק דר' דליה בכר, יו"ר הקרן, חוקרת אמנות ואימו של תומר ז"ל. בשבילך תומר, עד סוף העולם - אי הפסחא: מסע אל הלא נודע גב' איילת אידלברג - אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. טיבט - חמלה ופוליטיקה על גג העולם מר דורון הראל – מטפס הרים, מחבר הספר "שעה על גג העולם" התפסרם כישראלי הראשון שהגיע לפסגת האוורסט מפסגת האוורסט ומעלה: הגשמת חלומות וחיים שניים למטפסי הרים מתבגרים 12:05-12:25 –הפסקת התרעננות 12:25-13:50 - מושב צהרים דר' גילי חסקין – מדריך טיולים ומרצה מומחה לדרום אמריקה והודו. כותב, מצלם ומטייל. הודו קפקא ואני – מסע אישי אלך הלא נודע. מר משה שי – צלם, עיתונאי ומדריך צילום למטיילים ברחבי העולם. סודות הצילום במסעות לסוף העולם. חיליק מגנוס – המחלץ הלאומי איתור וחילוץ חובק עולם. סיפור המסע האישי של חיליק לעומק המקצוע סיכום הכנס 13:50-14:10 הפסקה 14:10 הקרנת סרט- "הנבואה" KOYYANISQATSI . 16:00 סיום הכנס. מנחה הכנס: השחקן ומדריך הטיולים, רפי קלמר.
לדף הסרט

אנשים ומקומות

25-01-2019 | שישי
14:00
אולם 3
אנשים ומקומות | FACES PLACES הבמאית הצרפתייה הנערצת אנייס ורדה משתפת פעולה עם אמן הרחוב המסתורי JR בסרט מסע תיעודי רב קסם, שבו נוסעים השניים בין הכפרים הקטנים של אזורי הכפר בצרפת ומנציחים את פני האנשים שהם פוגשים בצילומי קיר ענקיים. הזוכה בפרס עוגן הזהב בפסטיבל חיפה.
לדף הסרט

פריסילה מלכת המדבר

25-01-2019 | שישי
22:00
אולם 2
הרפתקאות פריסילה מלכת המדבר | The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert באוטובוס חבוט וצבעוני אותו הן מכנות "פריסילה" חמושות בשלל מחלצות ובמערכת אודיו רעשנית, נוטשות פלישה, מיצי וברנדט, שלוש אמניות 'דראג' את סידני ויוצאות להופיע בקברט נידח הממוקם באמצע המדבר האוסטרלי. סביב מיניותן הביזארית ונטיעתן בטריטוריה לא- להן, מצדיע סטיבן אליוט לגדולי המיוזיקלס ההוליוודיים. סרט דרך מקורי, רענן ובעל איכויות ויזואליות (במיוחד התלבושות) מרהיבות.
לדף הסרט

מסעות מופלאים בקולנוע + המסע המופלא

26-01-2019 | שבת
11:00
אולם 2
מסעות מופלאים בקולנוע אירוע חווייתי בהנחיית הבמאי אלון גור אריה. יוקרן הסרט: המסע המופלא | SPIRITED AWAY לגילאי 7+ כשהוריה מחליטים לעבור דירה, צ'יהירו נאלצת להיפרד מחבריה. בדרך לבית החדש מתפתה אביה להיכנס לפארק שעשועים מוזנח. בשעה שהוריה מוצאים לעצמם דוכן מזון, היא משוטטת ומקטרת, עד שמישהו מזהיר אותה להסתלק מהמקום לפני רדת החשיכה. אך כשהיא שבה להזהיר את הוריה היא מגלה כי הם כבר הפכו לחזירים. מכאן היא עתידה להיתקל בעוד ועוד יצורים משונים, ותצטרך לגלות אחריות כדי לשמור על זהותה. זוכה בפרס האוסקר עותק 35 מ"מ
לדף הסרט

סיפור פשוט

26-01-2019 | שבת
14:30
אולם 3
סיפור פשוט | THE STRAIGHT STORY סיפורו של אלווין סטרייט, קשיש חולה בן 73 השומע כי אחיו, אתו לא דיבר במשך עשור, עבר אירוע לב. אלווין מחליט לצאת לבקרו, אך מכיוון שאין לו רשיון נהיגה והוא שונא אוטובוסים, את הדרך בת מאות הקילומטרים הוא עושה על מכסחת הדשא שלו.
לדף הסרט

החופים של אנייס

26-01-2019 | שבת
20:30
אולם 1
החופים של אנייס | THE BEACHES OF AGNES ערב יום הולדתה ה-80 מביימת אנייס ורדה אוטוביוגרפיה קולנועית שאותה היא מקריינת בעצמה. ורדה שוזרת בשנינות ובמקוריות קטעי ארכיון, שחזורים וקטעי סרטים, ומשרטטת את מסלול חייה מילדותה דרך תקופת הגל החדש של הקולנוע הצרפתי ועד לנישואיה לבמאי המנוח ז'אק דמי. מסע מקסים ומרגש שחוגג את היצירתיות והסקרנות של אמנית שהישגה הגדול ביותר הוא החיים עצמם. הקרנה חד פעמית
לדף הסרט