לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
יום מחווה לעם הטיבטי 2.2.19

יום מחווה לעם הטיבטי 2.2.19

יטי"ב - ידידי טיבט בישראל, ו'סינמה נירוונה' בסינמטק תל-אביב , במחווה משותפת לעם הטיבטי

העם הטיבטי בחר, מזה אלף שנה, להשקיע את כל אונו בחקר התודעה האנושית במקום בצבירת כוח ועושר. במאה הקודמת נכבשה טיבט על ידי סין, אשר ביצעה בפועל השמדת-תרבות. קהילה קטנה של טיבטים שגלו להודו, בראשות הדאלאי לאמה, הצילה את התרבות הנכחדת ומפיצה אותה בעולם כולו.
הסיפור הטיבטי הינו סיפור אנושי ולאומי המשיק למציאות חייו של כל אחד מאתנו. במרכזו העמידה על הזכויות לביטוי ולהגשמה עצמית ולאומית אך ללא פגיעה ביריב.
העם הטיבטי מתקיים מזה כ-57 שנה תחת כיבוש סיני שפועל בדרכים רבות להשמדת תרבותו ומורשתו ההיסטורית.

בשבת ה 2 בפברואר נפגש בסינמטק תל אביב במחווה לעם הטיבטי .
באירוע יוצגו שלושה סרטים המתארים פנים שונות של החיים הטיבטיים: הבודהיזם כמעורבות חברתית, ואוצרות הרוח בתרבות הטיבטית ונארח את המרצים פרופ' יעקב רז, זאביק רלזניק ונחי אלון. בין ההקרנות וההרצאות אפשר יהיה לפגוש את פעילי יטי"ב ולהתוודע לסיוע שהיא מגישה לטיבטים הגולים בהודו.

סינמה נירוונה + להיות מי שהייתי יעקב רז

2-02-2019 | שבת
11:00
אולם 1
סינמה נירוונה: מבט על גלגול נשמות מפגש קולנועי עם פרופ' יעקב רז יוקרן הסרט: להיות מי שהייתי (דרום קוריאה 2017) בימוי: צ'אנג-יונג מון, ג'ין ז'ין זון BECOMING WHO I AM Dir: Moon Chang-Yong, Jeon Jin הסרט עוקב אחר פאדמה אנגדו, נער בודהיסטי שנולד בגבעות הצפוניות של הודו, והוא גלגול בן מאות שנים של נזיר טיבטי. בהתאם למסורת הבודהיסטית, פאדמה עוזב את משפחתו ועובר לחיות עם הסנדק שלו, רופא הכפר, שקיבל עליו את המשימה הקדושה להכין את הנער לתפקידו המיועד. הסנדק המסור לוקח את פאדמה למסע לגילוי עברו. (95 דקות, לדאקית, טיבטית, תרגום לעברית) (95 min., Lad., Tib., Heb. Sub.)
לדף הסרט

סינמה נירוונה + המסע מזנסקר

2-02-2019 | שבת
14:00
אולם 1
סינמה נירוונה: טיבט בין קארמה לפוליטיקה מפגש קולנועי עם זאביק רילסקי יוקרן הסרט: המסע מזנסקר (ארה"ב 2010) בימוי פרדריק מרקס JOURNEY FROM ZANSKAR Dir: Frederick Marx מסע מרגש המתעד את מאמציהן של שני נזירים טיבטים לשלוח ילדים מהמחוז המבודד ביותר בהודו זנסקר להתחנך בבתי ספר טיבטים בצדם השני של ההימלאיה על מנת לשמר את השפה והתרבות הטיבטית. (90 דקות, טיבטית, אנגלית, תרגום לעברית) (90 min., Tib., Eng., Heb. Sub)
לדף הסרט

סינמה נירוונה: הבדואים של טיבט -מבט עכשווי

2-02-2019 | שבת
17:00
אולם 1
סינמה נירוונה: הבדואים של טיבט -מבט עכשווי מפגש קולנועי עם נחי אלון יוקרן הסרט: ריטומה (הונג קונג/ טיבט 2018) בימוי: רובי יאנג RITOMA בכל יום שרק תבחר, בטיבט, רואים נוודים המאספים את הבקר שלהם, ונזירים המדקלמים את המנטרות שלהם. ניתן למצוא אותם, במקביל לרכיבה המסורתית על סוס, משחקים באחד מענפי הספורט המועדפים עליהם: כדורסל. אנו עוקבים אחר נוודי ריטומה כאשר הם מנסים לנווט את דרכם מנקודת ההתנגשות בין המסורת והמודרניות. (57 דקות, טיבטית, אנגלית, תרגום לעברית) (57 min., Tib., Eng., Heb. Sub)
לדף הסרט