לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
יום השואה הבינלאומי | 27-29/1

יום השואה הבינלאומי | 27-29/1

יום השואה הבינלאומי International Holocaust Remembrance Day

מי יכתוב את ההיסטוריה שלנו?

27-01-2019 | ראשון
19:00
אולם 1
מי יכתוב את ההיסטוריה שלנו | WHO WILL WRITE OUR HISTORY סיפור שלא סופר של קבוצת יהודים בגטו ורשה, אשר סיכנו את חייהם כדי שהאמת תשרוד גם אם הם ימותו. תחת הנהגת ההיסטוריון עמנואל רינגלבלום, הארגון הסודי הקים את ארכיון עונג שבת, וערב מרד גטו ורשה גנז מאות אלפי עדויות והקלטות כדי "שהעולם יקרא וידע". הסרט מבוסס לחלוטין על המכתבים והיומנים מהארכיון הסודי, אותם מקריאים אדריאן ברודי וג'ואן אלן, יחד עם הופעות מאת השחקנים המובילים בפולין.
לדף הסרט

אסתיר פניי

27-01-2019 | ראשון
21:00
אולם 1
אסתיר פניי | HIDDEN FACE דרך סיפור הגבורה של האדמו”ר מצאנז־קלוזינבורג, שאיבד את אישתו, 11 ילדיו וכל קהילתו, לוקח אותנו הסרט למסע תיעודי אל נקודת המפגש בין האמונה היהודית לשואה. עם סיפור מרתק שטרם סופר, דוברים כריזמטיים וחומרי ארכיון ובזכות הבימוי הבטוח והמוקפד התוצאה היא סרט מסקרן, שבמרכזו שאלות היסוד הנוגעות לאמונה באל בזמן ואחרי השואה. לאחר ההקרנה מפגש קצר עם הבמאי
לדף הסרט

יוליוס מדריץ' מוינה – חסיד אומות עולם

28-01-2019 | שני
18:30
אולם 3
יוליוס מדריץ' מוינה – חסיד אומות עולם | JULIUS MADRITSCH FROM VIENNA – A RIGHTEOUS AMONG THE NATIONS בשנים 1940-1944 היה יוליוס מדריץ' מווינה מנהל חברות הטקסטיל בפולין הכבושה, בהן העסיק אלפי יהודים. בעזרת עמיתיו האוסטרים, הצליח מדריץ' להציל את חייהם של מאות אנשים. יוליוס מדריץ' ועוזריו האוסטרים, ריימונד טיטש ואוסוולד בוסקה זכו לכבודם של חסידי אומות העולם ביד ושם. הקרנה חד פעמית באדיבות פורום התרבות האוסטרי. בתום ההקרנה שיחה עם הבמאי
לדף הסרט

נשכחים (שואת יהודי יוגוסלביה)

28-01-2019 | שני
19:00
אולם 1
נשכחים (שואת יהודי יוגוסלביה) | THE FORGOTTEN ONES - THEYUGOSLAV HOLOCAUST לראשונה נחשף, כבסקופ היסטורי, כיצד הוכחדה קהילת יוגוסלביה בשואה, קהילה ותיקה עוד מימי הבית השני ומגירוש ספרד שחיה בהרמוניה, אשכנזים וספרדים, ופיתחה תרבות מיוחדת. בסרט יוצאת גיבורתו, סטלה בת ה-30, למסע רווי גילויים כדי לחקור כיצד הושמדה קהילת יוגוסלביה בארץ ללא גילויי אנטישמיות לפני המלחמה ומה עלה בגורלו של הסבא רבא שלה שהוכתר כחסיד אומות העולם.
לדף הסרט

האמת של פריץ באואר

28-01-2019 | שני
21:00
אולם 1
האמת של פריץ באואר | THE PEOPLE VS. FRITZ BAUER גרמניה, 1957. התובע הכללי פריץ באואר מקבל לידיו עדויות חדשות על מקום הימצאו של אדולף אייכמן, שברח מגרמניה אחרי תום מלחמת העולם השנייה. באואר, יהודי שחזר לגרמניה מגלות בדנמרק בזמן המלחמה, מנסה מאז שובו להעמיד לדין את חברי הרייך השלישי, אך ללא הצלחה. הפעם הוא מחליט לנסות להיעזר במוסד הישראלי על מנת לתפוס את אייכמן. סרטו של יוצר "שתיקה רועמת" המוקרן בימים אלה בסינמטק.
לדף הסרט

הצללים של צלילי המוזיקה

29-01-2019 | שלישי
19:00
אולם 3
הצללים של צלילי המוזיקה הדי האיום הנאצי בשלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים: "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים". מה עניין שואה למחזות-זמר? רבות נאמר על השתקפות השואה בכל סוגה אמנותית לאורך השנים, אך מעט מאוד על השתקפותה במחזמר, שהרי הוא נתפס כקליל, מתקתק, לא רציני. אבל כסוגה פופולרית בקרב קהלים רחבים כל-כך, המחזמר הוא מקור מרתק לבחינת השינוי בהתייחסות לשואה לאורך השנים. הרצאתו של אייל שרף: זמר ומרצה, מומחה בתחום מחזות-הזמר, שגם כותב בנושא ב"הארץ". אייל הוא בעל תואר שני בביצוע ודרמטורגיה של התיאטרון המוסיקלי מאוניברסיטת ניו-יורק. במסגרת ההרצאה יבצע שירים מתוך מחזות-הזמר. על הפסנתר: אלה דנציג.
לדף הסרט

רשימת שינדלר

29-01-2019 | שלישי
20:00
אולם 1
רשימת שינדלר | SCHINDLER'S LIST אוסקר שינדלר, איש עסקים גרמני, הציל בימי השואה כאלף מיהודי פולין. סיפורו של אותו חסיד אומות עולם, החליט שפילברג להתחקות אחר עקבותיו הלאומיים והתוצאה: מונומנט קולנועי - יצירת האמנות השביעית המדוברת ביותר של המחצית הראשונה של שנות ה-90 . עותק דיגיטלי חדש ששוחזר תחת השגחתו של שפילברג לציון 25 שנה לעשיית הסרט וכולל ברכה אישית של שפילברג לצופי הסרט.
לדף הסרט