לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
3.12.20 3.12.20 - חמישי
בית הדין הגבוה של קאן 2018 / 18.4.2018
series

בית הדין הגבוה של קאן 2018 / 18.4.2018

ארגוני הנשים כבר הספיקו להביע את מורת רוחם מרשימת הסרטים המוצגים בפסטיבל קאן, בטענה שהנציגות הנשית בהן אינה הולמת. והפסטיבל, שאינו מחפש עימותים מיותרים, די לו באלה שיש לו כבר, עבר יצא בהודעה שמנסה להפיג את המתח, זאת תוך כדי ההודעה על מינוי צוות השופטים לתחרות המרכזית של הפסטיבל. המנהל האמנותי של קאן, תיירי פרמו, ממשיך לעמוד מאחורי הצהרות קודמות שלו, כי השיקול היחיד לבחירת הסרטים לתחרות יכולה להיות אך ורק איכותם ולא המין, הצבע או הדת של היוצרים. מצד שני, הוא הודה שהפסטיבל רגיש לסוגיה הזאת שעולה ושוב ושב בשנים האחרונות, לפני כל פסטיבל, ועל כן עושים מאמץ להגיע לידי ייצוג מיני שווה בכל הוועדות והצוותים המאורגנים על ידו.

ולראייה, צוות השופטים של הפסטיבל, השנה, שבראשו עומדת השחקנית האוסטרלית קייט בלנשט. הצוות כולו מונה תשעה, חמש נשים ועוד ארבעה גברים. לצדה של בלנשט יישבו השנה שחקנית הקולנוע האמריקאית קירסטן סטיוארט (כוכבת סדרת "דמדומים"), שחקנית הקולנוע הצרפתית ליאה סיידו ("כחול הוא הצבע החם ביותר"), הבמאית האפרו-אמריקאית אווה דיוורניי ("סלמה") וזמרת מבורונדי בשם חג'ה נין, שזכתה בפרס הפעילות החברתית לשנת 2016 מטעם איגוד נשות אפריקה.

בין הגברים, הבמאי הרוסי אנדרי צביאגינצב ("אהבה חסרה"), הבמאי הצרפתי רובר גדיגיאן ("בית לצד הים"), הבמאי הקנדי דניס וילנב ("בלייד ראנר 2049") והשחקן הטייוואני צ'אנג צ'ן ("נמר, דרקון").