לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר

סדרה מקוונת | אנחנו על המסך | עונת 21/22

img

מסע הקסם הקולנועי | עונת 22/23

מפגש 1
יום שני 8.11.21 10:00-13:00
קולנוע ישראלי תחילת הדרך – מה אתה עשית בשביל מדינה? הסרטים שרצו לעצב חברה

סרטי ראשית המדינה נוצרו ברוח הניסיון ליצור חברה חדשה תוך הנחת העבר מאחור ומתוך הצורך לגייס אהדה ומשאבים לפיתוח הארץ. מי היו מזמיני הסרטים? מה ביקשו להראות ולאיזו מטרה? כיצד פעלו יוצריהם? ביחד נחזור אל סיפורי ההפקות הקולנועיות של מדינת ישראל הצעירה.
סרט מלא: התגנבות יחידים

מפגש 2
יום שני 22.11.21 10:00-13:00
אלוהים הוא בסרטים – זהות יהודית בקולנוע ישראלי

מראשיתו של הקולנוע הישראלי ניסו יוצרים לגשר באמצעות היצירה בין השאיפה לספר סיפור של הישראלי החדש שאינו מביט אל עברו, לבין הרצון לגעת ולחשוף את המקורות והזיקה שלו לדת ולמסורת היהודית. ביחד נברר את זהותן של דמויות קולנועיות בלתי נשכחות ונתחקה אחר מקורות הבריאה שלהן ודרכי ההתמודדות עם שאלות אמוניות.
סרט מלא: גאולה

מפגש 3
יום שני 6.12.21 10:00-13:00
לא חרדים מהמסך – לא שומרים נגיעה עם קולנוע כשר למהדרין (אקשן! בעזרת השם)

בימי חול המועד ו"בין הזמנים" מתכנסים, גברים ונשים חרדים בנפרד, במתנ"סים ובאולמות של שמחות לצפות בדרמות משפחתיות, סרטי פעולה ומתח ואפילו קומדיות. מה שהתחיל עם מופעי שקופיות לקול סיפורי צדיקים מתוסרטים הפך לתופעה מרתקת של סרטי קולנוע עם תעודת הכשר. ביחד נברר מה בין סצנה פורצת דרך לבין אמצעי מתקדם המשכפל נורמות וערכים קיימים.
סרט מלא: למלא את החלל

אנחנו על המסך: הרצאות מאת רינת ריבק ואגון על יוצרים ויצירה קולנועית בישראל
ימי שני | 10:00-13:00
סדרת ההרצאות "אנחנו על המסך" הן מסע חווייתי של געגוע וצלילה אל מרחבי הסיפור הישראלי. בכל אחד מהמפגשים נחקור באמצעות צפייה בקטעי סרטים שנעשו לאורך שנות העשייה הקולנועית בארץ חלק אחר מהפאזל הישראלי. התבוננות ביצירות ובדרך עבודתם של היוצרים המקומיים תפגיש אותנו עם תקופות שונות בחיינו, מרחבים חברתיים ותרבותיים משתנים וכמובן עם התפתחותה של שפה קולנועית ייחודית שכבשה מקום של כבוד בתעשייה העולמית.
שימו לב: השנה הסדרה תתקיים באופן מקוון בלבד!
מחיר: 350 ש"ח. ניתן לרכוש מפגש בודד במחיר 70 ש"ח. לינק לשיחת הזום יישלח ביום המפגש.

מפגש 4
יום שני 20.12.21 10:00-13:00
שתי אצבעות וטראומה – לוחמה בשטח בימוי: קולנוע בזמן מלחמה
מסוף שנות השבעים החייל הישראלי בקולנוע איננו עוד הצבר הגיבור ההרואי של ראשית הדרך. דמותו של החייל החדש סדוקה ומהורהרת. הוא רגיש ולעיתים טראומטי ומעבר למילוי הפקודות מבין כי הוא גם חייל במשחק פוליטי מורכב, כואב ומתמשך. ביחד נקשיב לתותחים שרעמו בחזית וממשיכים לרעום בנשמתו של החייל הישראלי גם לאחר ששב משדה הקרב.
סרט מלא: אחד משלנו

מפגש 5
יום שני 3.1.22 10:00-13:00
כאבי הגדילה של הקולנוע הישראלי – לכולם היה קשה באייטיז
הקרן לעידוד סרטי איכות שהוקמה בסוף שנות השבעים ולימים הפכה לקרן הקולנוע הישראלי, מסמנת ראשיתו של תהליך התבגרות של היוצרים והיצירה המקומית. מאז ועד היום שוטפים המסכים עושר גווניה של החברה הישראלית על שפע פינותיה הנסתרות והגלויות. ביחד נאיר את הדיון בתמונות מציאות חיינו.
סרט מלא: על חבל דק

מפגש 6
יום שני 17.1.22 10:00-13:00
הנשים משני צדי המצלמה – כח נשי בקולנוע הישראלי
מיכל בת אדם, טליה לביא, חנה אזולאי-הספרי, רונית אלקבץ, ענת וקסמן ואסתי זקהיים הן רק חלק מרשימה ארוכה של יוצרות ושחקניות שהעמידו במרכז העשייה הקולנועית של העשורים האחרונים את ההוויה והחוויה הנשית לאור המציאות המקומית המורכבת. מבעד לחשיבה מגדרית, נצפה במבחר סצנות שעוצבו מתוך תודעה נשית ונעמוד על תרומתן המשמעותית לפריחתו של קולנוע העכשווי.
סרט מלא: נודל

סדרות נוספות שאולי יעניינו אותך

לכל הסדרות
img

קורס חנוכה | כיתות ז'-ט' | 10-12.12.23

לפרטים
img

קורס חנוכה | כיתות ג'-ו' | 10-14.12.23

לפרטים

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים