הסבר להצגת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
פסטיבלים ותכניות מיוחדות

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו
שנת 2018 הוכרזה בעולם כשנת ברגמן לציון 100 שנים להולדתו של הבמאי שנחשב בעיני רבים כיוצר הקולנוע הגדול מכולם. הסינמטקים בישראל מצטרפים לחגיגה העולמית והחל מאמצע פברואר ועד סוף שנת 2018 נקרין את כל סרטיו העלילתיים של המאסטר השבדי. בחודשים פברואר מרץ נקרין את סרטיו המוקדמים, בין יוני לאוגוסט את היבול של שנות החמישים והשישים (הסרטים המפורסמים ביותר) ולקראת סוף השנה את עבודותיו המאוחרות. התוכנית מאורגנת בעזרת קרן ברגמן ומכון הקולנוע השבדי.

מחווה למלחין יונתן בר גיורא

מחווה למלחין יונתן בר גיורא
לראשונה בחרו הסינמטקים לקיים רטרוספקטיבה ליוצר ישראלי שאינו במאי או צלם, ולהפנות זרקור לשדה יצירה קולנועי שאינו זוכה להערכה הראויה - מוזיקה מקורית למסך. בחרנו להקדיש את המחווה לדמות הכי פורה ופעילה בתחום בארץ - המלחין יונתן בר גיורא

ברלין אלכסנדרפלאץ

ברלין אלכסנדרפלאץ
סדרת הטלוויזיה המונומנטלית של פאסבינדר שהוקרנה בסינמטקים בעולם גם כסרט הקולנוע הארוך בתולדות האמנות השביעית לראשונה בתרגום לעברית ובעותק דיגיטלי משוחזר! זוהי פסגת יצירתו של פאסבינדר שמת אחרי השלמתה, עיבוד לרומן מכונן מאת אלפרד דובלין, הנחשב משיאי הפרוזה הגרמנית של המאה ה-20. "קללתו של אדם הנותן אמון בבני אדם אחרים" הוא המוטו של הספר והסדרה. אחרי ששהה מספר שנים בכלא על הריגת חברתו, יוצא פרנץ ביברקופף לחופשי, כשהוא נחוש להפוך ל"אדם הגון". פרנץ מוצא את עצמו בסבך העיר הגדולה, במבוך של מקומות מפגש של גנגסטרים וזונות, ברובעי השעשועים ובבתי המטבחיים. פרנץ פוגש סרסור בשם ריינולד, אליו הוא נצמד בנאמנות עיוורת, מבלי להיות מודע שהוא נופל בידיו של פושע חסר מוסר. כך ביברקוף נגרר שוב אל עולם הפשע, למרות ההחלטות הקודמות. כ-15 וחצי שעות, גרמנית, תרגום לעברית

שבוע קולנוע צ'כוסלובקי ומחווה ליאן קאדאר

שבוע קולנוע צ'כוסלובקי ומחווה ליאן קאדאר
סרטים זוכי אוסקר, במאים זוכי אוסקר, מפורסמים, שערורייתיים וחלקם אף אסורים להקרנה ע"י המשטר הטוטליטרי. השנה אנחנו מציגים את מיטב הסרטים הצ'כוסלובקים לציון 100 שנה להקמת צ'כוסלובקיה העצמאית.

שבת המכשפות | 25.8

סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים

סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים
  הספריה לקולנוע מציגה את "סופרים קולנוע": סדרת מפגשי תרבות עם מיטב הסופרים ואנשי הרוח על נקודות המפגש שבין הדף למסך. הבדיון הקולנועי והספרותי יוצרים לא פעם ממשקים שונים ומשוחחים ביניהם. ננסה להבין את המשמעויות שעולות מהיצירות המדוברות והחשובות שנוצרו כאן ואת הרלוונטיות שלהן בעולם משתנה. האירועים יתקיימו בספריה ובחינם בהרשמה באתר הסינמטק.  

קיץ עם ה- National Theatre

קיץ עם ה- National Theatre
מחזות מצליחים מהרפרטואר של הNATIONAL THEATRE לונדון על המסך בתרגום לעברית

סרטים ישראלים בתרגום לצרפתית | 15/7-5/9

סרטים ישראלים בתרגום לצרפתית | 15/7-5/9
אחרי ההצלחה אשתקד חוזרות הקרנות מיוחדות בחודשי הקיץ של הלהיטים הגדולים של הקולנוע הישראלי של השנה האחרונה - ובתרגום לצרפתית. חוויה לדוברי צרפתית, תושבי ישראל או תיירים, וכל אוהבי הקולנוע הישראלי והשפה הצרפתית.  במהלך הקיץ, החל מ-15/7, בימי ראשון ורביעי בשעות 17:00 ו-19:30 בסינמטק יוקרנו סרטים ישראליים המלווים בכתוביות בצרפתית ויאפשרו לדוברי צרפתית ועברית לראות מקרוב את מרקם החיים בארץ דרך נקודת מבטם של הבמאיות והבמאים הישראלים.

שבוע הבימאיות 1-8.9