דלג לתפריט עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר דלג לפוטר
todayshowהיום בסינמטק
close
todayshowהיום בסינמטק
פסטיבלים ותכניות מיוחדות

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו
שנת 2018 הוכרזה בעולם כשנת ברגמן לציון 100 שנים להולדתו של הבמאי שנחשב בעיני רבים כיוצר הקולנוע הגדול מכולם. הסינמטקים בישראל מצטרפים לחגיגה העולמית והחל מאמצע פברואר ועד סוף שנת 2018 נקרין את כל סרטיו העלילתיים של המאסטר השבדי. בחודשים פברואר מרץ נקרין את סרטיו המוקדמים, בין מאי לאוגוסט את היבול של שנות החמישים והשישים (הסרטים המפורסמים ביותר) ולקראת סוף השנה את עבודותיו המאוחרות. התוכנית מאורגנת בעזרת קרן ברגמן ומכון הקולנוע השבדי.

בין "פיגומים" ל"מוטלים בספק"– סרטי הנוער הזועם 2-27.2

בין "פיגומים" ל"מוטלים בספק"– סרטי הנוער הזועם 2-27.2
החבר'ה מהשכונה | בוטלה ההקרנה ב 13.2

יום מחווה לעם הטיבטי

יום מחווה לעם הטיבטי
יטי"ב - ידידי טיבט בישראל, וסינמה נירוונה במחווה משותפת לעם הטיבטי
העם הטיבטי בחר, מזה אלף שנה, להשקיע את כל אונו בחקר התודעה האנושית במקום בצבירת כוח ועושר. במאה הקודמת נכבשה טיבט על ידי סין, אשר ביצעה בפועל השמדת-תרבות. קהילה קטנה של טיבטים שגלו להודו, בראשות הדאלאי לאמה, הצילה את התרבות הנכחדת ומפיצה אותה בעולם כולו
באירוע בסינמטק יוצגו שני סרטים המתארים פנים שונות של החיים הטיבטיים: הבודהיזם כמעורבות חברתית, ואוצרות הרוח בתרבות הטיבטית. בין ההקרנות אפשר יהיה לפגוש את פעילי יטי"ב ולהתוודע לסיוע שהיא מגישה לטיבטים הגולים בהודו

פורים לכל המשפחה

פורים לכל המשפחה
1-3.03 חמישי-שבת
90 שנה לקרקס של צ'רלי צפלין וטרום בכורה לסרט "הקדמונים"

הקרנות חגיגיות של הסרט "הקרקס" של צ'רלי צ'פלין, הסרט המבריק והמצחיק בכל הזמנים החוגג 90 שנים ומפגשים חווייתיים סביב דמותו ויצירותיו של הכוכב הראשון של הקולנוע שכולנו אוהבים. דמות הנווד של צ'רלי צ'פלין, תגיע לסינמטק תל-אביב בפורים ותשתף את הילדים בפעלולי קרקס וקסמים. בלובי הסינמטק יוצב מסך הקסם ופינת יצירה ואתם מוזמנים להצטלם עם הנווד על רקע סצנות מכוננות מתוך הסרט וליצור אלמנטים מהסרטים בשחור לבן.

הסרט "הקדמונים" מבית אארדמן, יבקר בסינמטק בהקרנות טרום בכורה לכל המשפחה. לאוהבי הומור בריטי, פרה היסטוריה, כדורגל, כוח נשי וסטופמושן מפלסטלינה.

שבוע קולנוע נשי
5-12/3

שבוע קולנוע נשי<BR>  5-12/3
שבוע של סרטים לציון יום האישה הבינלאומי בשיתוף עם פורום הקולנועניות, הקרן החדשה לקולנוע ופסטיבל הקולנוע הגאה. בכורות, מפגשים, פאנלים, סרטים של יוצרות ישראליות ובינלאומיות, וגם סרטים של במאים גברים עם זווית פמיניסטית.