לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר

תכניות החודש

פסטיבל תל אביב לסרטי ילדים.ות

פסטיבל תל אביב לסרטי ילדים.ות

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים.ות ה- 17 בסרט הזה אתם.ן הגיבורות.ים!

פסטיבל סרטי הילדים.ות הבינלאומי ה-17 יתקיים בסינמטק תל אביב בחג החנוכה 1-5 בדצמבר 2021 והוא כולו בסימן העצמת ילדים וילדות. הפסטיבל יכלול עשרות הקרנות של סרטים מובחרים, חדשים ואהובים מהעבר, מהארץ ומהעולם, ופעילויות תוכן וקולנוע עשירות ומגוונות. הסרטים והפעילויות פונים לגילאים שונים, מהקטנטנים בני שנתיים-שלוש, ועד לגילאי 11-12.
מתוך האפלה: 14 יצירות נאו נואר

מתוך האפלה: 14 יצירות נאו נואר

בהמשך לתוכנית ה"פילם נואר" שרצה באולמות באוקטובר, אנו שמחים להציג בנובמבר את התכנית העוקבת של מקבץ סרטים המכונים "נאו נואר".
מבחינת נקודה בזמן הקולנועי, הנאו נואר הסתמן כסגנון מודע לעצמו החל משנות ה 70, וממשיך מאז עד היום, בסרטים שנעשים ברחבי עולם, כשהוא משחק עם האלמנטים הפורמליסטים של הנואר מצד אחד, וממשיך לקיים ולהציג את האווירה הרגשית האפלה שהיא לב-לבו של הנואר מצד שני.
בניגוד לפילם נואר המקורי - סרטים אשר אובחנו ואוחדו תחת כותרת זו ע"י מבט תיאורטי-ביקורתי של חוקרי ומבקרי קולנוע, הרי שיוצרי הנאו נואר ציינו בפירוש שמטרתם ליצור סרטים בהשראת קודמיהם.
יוצרי הנאו נואר לקחו כנקודת מוצא סגנונית ועלילתית את הפילם נואר של שנות ה 40 וה 50. הם השתמשו באלמנטים המוכרים של הסגנון – סיפורי פשע דטרמיניסטיים, בלשים שנלכדים ברשתותיהן של ה"פאם פאטאל", טשטוש בין טוב ורע, גבולות לא מוגדרים בין המוסרי ללא-מוסרי, צילום קונטרסטי מרובה צללים, קריינות שמלווה את העלילה ועוד. אבל אותם יוצרים שברו מוסכמות ופיתחו את הנואר לכדי וריאציות שחורגות ממאפייני הסגנון המקוריים ומרחיבות אותו. בתור התחלה, רובם לא מגבילים עצמם לצילום בשחור-לבן, אלא משתמשים דווקא בצבעוניות אקספרסיבית, חלקם מתרחשים דווקא באור יום בוהק ולא בצללי הלילה, בחלקם דווקא האשה היא הדמות שמניעה את העלילה, וחלקם הם בכלל סרטי מדע בדיוני.
בניגוד לפילם נואר שנוצר ופרח בארצות הברית, הנאו נואר חצה גבולות ויבשות, וכך נקרין בנוסף לסרטים אמריקאים גם סרטים מדרום קוריאה, צרפת וגרמניה וסרטים אמריקאים של יוצרים לא אמריקאים.
כמו תכנית הפילם נואר, גם תכנית זו הציבה לנו אתגרים אוצרותיים לא פשוטים, וכנראה שלא יהיה מנוס מלערוך מחזור שני לתכניות אלו...
יוקרנו הסרטים הבאים: "צ'יינטאון" של פולנסקי, "סודות אל. איי" של קרטיס הנסון, "קטיפה כחולה" ו"מלהולנד דרייב" של דיוויד לינץ', "רציחות פשוטות" של האחים כהן, "קשורות" של האחיות וואשובסקי, "ידיד אמריקאי" של וים ונדרס, "רכבת תחתית" של לוק בסון, "האישה שלבשה כחול" של קארל פרנקלין, "הפיתוי האחרון" של ג'ון דאהל, "בלייד ראנר" של רידלי סקוט, "כחום הגוף" של לורנס קסדן, "המשרתת" של יים סאנג-סו, "דרייב" של ניקולאס וינדינג רפן.
מבט על הקולנוע הנורדי 3

מבט על הקולנוע הנורדי 3


TLVFest הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה 2021

TLVFest הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה 2021

הפסטיבל הבינלאומי ה-16 לקולנוע גאה יתקיים בין ה-11 ל-20 בנובמבר 2021, בסינמטק תל אביב ומרכז תרבות אניס ביפו. השנה יוצגו 150 סרטים מ-41 מדינות שונות. הסרטים הלהט"בים הגדולים של שנת 2021 שהוקרנו בפסטיבלי הקולנוע החשובים ביותר בעולם: קאן, ברלין, ונציה, טרייבקה, סאנדנס, טרונטו ועוד. בנוסף נציג את הנציגים של דנמרק, אוסטריה וברזיל לקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר לטקס האוסקר 2022. תתקיים תחרות סרטים קצרים ישראלים, תחרות סרטי נוער, מקבצי קצרים בינלאומיים, פאנלים מקצועיים וגם תחרות דראג מסחררת חושים.

 

לילדים בחנוכה קורס בן 3 ימים לגילאי 8-12 + מתנה לכל נרשם

קורס אקTV – כי בסרט הזה אתם הגיבורים.ות

לפרטים והרשמה