דלג לתפריט עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר דלג לפוטר
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
todayshowהיום בסינמטק
close
20.04.18 20.04.18 - שישי
פסטיבלים ותכניות מיוחדות

70 שנה לקולנוע הישראלי

70 שנה לקולנוע הישראלי
סינמטק תל אביב חוגג 70 שנות קולנוע ישראלי בסוף שבוע של הקרנות הסרטים הגדולים מכל החל ממוצאי יום העצמאות ולאורך סוף השבוע שלאחריו. בסוף השבוע 19-21.4.18, יוקרנו בסינמטק תל אביב מבחר עשיר של סרטים ישראליים אהובים מכל הזמנים, בכורות סרטים חדשים, מרתון סרטים קצרים וסדרות טלוויזיה נבחרות. לצד הקרנות הסרטים יתקיימו מפגשים מיוחדים והרצאות.

פסטיבל הקולנוע האיטלקי ה-5 בישראל

פסטיבל הקולנוע האיטלקי ה-5 בישראל
שמונה הסרטים החדשים וחמשת הקלאסיקות הכלולים בתכנית של צ'ינמה איטליה 2018 מעניקים לקהל הזדמנות להתוודע אל הקולנוע האיטלקי האיכותי העכשווי וההיסטורי. 

סולידריות – פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם

סולידריות – פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם
SOLIDARITY – TEL AVIV HUMAN RIGHTS FILM FESTIVAL | סולידריות – פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם הוא אירוע ייחודי, המעלה לשיח ציבורי בישראל סוגיות חברתיות-פוליטיות מרכזיות באמצעות הקרנתם של סרטים פורצי דרך בנושאי זכויות אדם, מהארץ ומהעולם, החותרים לקידום השלום, דמוקרטיה וזכויות אדם לצד שיוויון וצדק חברתי, וניהול דיונים בעקבותיהם.  

קולנוע דוק אביב

שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4

שבוע של סרטים ירוקים משני מציאות | 22-28.4
GREEN FILMS ECO FILM WEEK הסביבה שלנו משתנה ללא הרף. היא מרגשת, עוצמתית, מסעירה, פוליטית ומשפיעה על החיים של כולנו, ואין כמו הקולנוע כדי לספר את סיפורה הדרמטי. כחלק מאירועי פתיחת "חודש הקיימות" של עיריית תל-אביב יפו נקיים שבוע של סרטים העוסקים בסביבה ובקיימות וחושפים את ההשלכות של אורח חיינו והחלטות יומיומיות שלנו לשינויים גלובליים רחבי היקף.

סוף הדרך! 2-5.05

סוף הדרך!  2-5.05
מטרת הכנס היא הסברה על כל התחומים בהם הטיפול הפליאטיבי רלוונטי לחולים קשים וסופניים. הטיפול הפליאטיבי דואג לצמצם את הכאב הפיזי והנפשי של החולה ומאפשר תמיכה והקלה עבורו ועבור הסובבים אותו. מחקרים הראו שחולים סופניים המקבלים טיפול פליאטיבי זוכים באיכות חיים טובה יותר וחיים זמן ארוך יותר בהשוואה לחולים המקבלים טיפול רפואי בלבד וכל זאת בעלות נמוכה יותר למערכת הבריאות. תכנית הכנס עשירה ומגוונת וכוללת הרצאות מאנשי רפואה ואקדמיה, מטפלים ותומכים רפואיים ועובדים סוציאליים. בנוסף התכנית כוללת הצגות וסרטים הממחישים סיטואציות שונות בהם נתקלים/נמצאים החולים הסופניים. הכנס בנוי כך שייתן תמונה שלמה ומרתקת של כל האופציות לטיפול פליאטיבי העומדות בפני חולים סופניים. כנס מיועד הן לאנשי המקצוע והן לקהל הרחב.

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו
שנת 2018 הוכרזה בעולם כשנת ברגמן לציון 100 שנים להולדתו של הבמאי שנחשב בעיני רבים כיוצר הקולנוע הגדול מכולם. הסינמטקים בישראל מצטרפים לחגיגה העולמית והחל מאמצע פברואר ועד סוף שנת 2018 נקרין את כל סרטיו העלילתיים של המאסטר השבדי. בחודשים פברואר מרץ נקרין את סרטיו המוקדמים, בין מאי לאוגוסט את היבול של שנות החמישים והשישים (הסרטים המפורסמים ביותר) ולקראת סוף השנה את עבודותיו המאוחרות. התוכנית מאורגנת בעזרת קרן ברגמן ומכון הקולנוע השבדי.