לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
10.05.21 10.05.21 - שני

תכניות החודש

גודאר: במאי

גודאר: במאי

בדצמבר 2020 חגג ז'אן לוק גודאר 90 חורפים. גיליון מס' 222 של כתב העת סינמטק הוקדש בחלקו לבמאי איקוני ומהפכן ששינה בשנות השישים את אמנות הקולנוע. מסיבות הידועות לכולנו לא יכולנו ללוות את כתב העת עם הקרנות סרטיו. במהלך חודש מאי נערוך מחווה עם שבעה מסרטיו המוקדמים (אשר, יש להודות, גם הנגישים ביותר מבין יצירותיו), כולם אבני דרך בתולדות הקולנוע: "עד כלות הנשימה", לחיות את חייה", "אישה היא אישה", "אישה נשואה", "חבורה נפרדת", "פיירו המשוגע" ו"אלפאוויל". ובנוסף נקרין סרט מהמילניום הנוכחי שחוגג 20 שנה, "הלל לאהבה". הסרטים הקלאסיים יהיו זמינים ב-VOD של הסינמטק מסוף חודש מאי אחרי הקרנתם על המסך הגדול.
מחווה לזכרו של גיל תורן

מחווה לזכרו של גיל תורן

גיל תורן | 1962-2020
גיל תורן היה מבכירי אנשי הפוסט סאונד בישראל ב-25 השנים האחרונות.
הוא למד הנדסת קול בבית הספר SAE באנגליה. בעשור הראשון של הקריירה שלו עבד כטכנאי מוזיקה והיה שותף בהקלטת אלבומים לבכירי האמנים בארץ. בין היתר היה שותף ב"אם ננעלו" של עופרה חזה – הקטע המוזיקלי הישראלי המצליח ביותר בעולם.
בשנת 1995 החל את דרכו בעולם הקולנוע כמעצב פסי קול ומיקסר לסרטים. הסרט הראשון עליו עבד היה "קלרה הקדושה" ומשם המשיך לעוד עשרות רבות של סרטים עלילתיים תיעודיים וסדרות טלוויזיה, וזכה בשלל פרסים, ביניהם 8 פרסי אופיר.
במקביל לעשייה האמנותית עסק גיל בפיתוח תחום הפוסט סאונד בארץ. זאת על ידי הפיכת אולפני DB מאולפן מוזיקה לאולפן הפוסט הגדול והמשפיע בישראל תוך מתן אפשרות גם לסרטים שאינם עתירי תקציב (רוב הסרטים הישראלים) להפיק פסי קול בדולבי סראונד ובהמשך בדולבי דיגיטל ובכך לשדרג משמעותית את איכות פסי הקול של הקולנוע הישראלי. וכן על ידי העמדת דורות חדשים של טכנאי סאונד באמצעות הוראה וכתיבת תכניות לימוד.
במסגרת המחווה לזכרו סינמטק תל אביב יקרין 13 מהסרטים הבולטים שעיצב להם את הפסקול ותתפרסם חוברת מאמרים מאת יוצרים שעבדו איתו.

לגרסה הדיגיטלית של החוברת


הרשמו לניוזלטר של סינמטק תל אביב וקבלו עדכונים על תכניות קולנוע סרטים והטבות לפני כולם!
לעמוד ההרשמה