לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
היום בסינמטקהיום בסינמטק
close
היום בסינמטקהיום בסינמטק
פסטיבלים ותכניות מיוחדות

חודש זכויות האדם

חודש זכויות האדם
חודש זכויות האדם | HUMAN RIGHTS MONTH

פסטיבל 48 מ"מ

פסטיבל 48 מ"מ
"עמותת זוכרות שמחה להזמין אתכן להקרנות ודיונים במסגרת 48 מ"מ פסטיבל סרטים שיתקיים בין 15-13 לדצמבר 2018 בסינמטק תל אביב ובמועדון קולנוע הגדה השמאלית.

מענטש!

מענטש!
פסטיבל "מענטש!" נערך השנה לראשונה בסינמטקים בתל אביב ובירושלים. זהו פרויקט משותף בין שוויץ, אוסטריה וגרמניה החוגג 70 שנה להצהרת זכויות האדם העולמית, ציון דרך בהיסטוריה של זכויות האדם ובהכרה של כל המדינות בחשיבות ובכבוד של כל בני האדם.

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן – 100 שנים להולדתו
שנת 2018 הוכרזה בעולם כשנת ברגמן לציון 100 שנים להולדתו של הבמאי שנחשב בעיני רבים כיוצר הקולנוע הגדול מכולם. הסינמטקים בישראל מצטרפים לחגיגה העולמית והחל מאמצע פברואר ועד סוף שנת 2018 נקרין את כל סרטיו העלילתיים של המאסטר השבדי. בחודשים פברואר מרץ נקרין את סרטיו המוקדמים, בין יוני לאוגוסט את היבול של שנות החמישים והשישים (הסרטים המפורסמים ביותר) ולקראת סוף השנה את עבודותיו המאוחרות. התוכנית מאורגנת בעזרת קרן ברגמן ומכון הקולנוע השבדי.

קריאת מסך | עם נחמן אינגבר

קריאת מסך | עם נחמן אינגבר
הספרייה לקולנוע בסינמטק תל אביב מציגה: סדרת מפגשים חודשית בהנחייתו של המרצה והמבקר נחמן אינגבר. בתחילת כל חודש יעסוק אינגבר בנושא קולנועי מרתק, שיהווה הקדמה עיונית להקרנות שיתקיימו בהמשך אותו החודש בסינמטק.

סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים

סופרים קולנוע – מפגשים עם מיטב הסופרים
  הספריה לקולנוע מציגה את "סופרים קולנוע": סדרת מפגשי תרבות עם מיטב הסופרים ואנשי הרוח על נקודות המפגש שבין הדף למסך. הבדיון הקולנועי והספרותי יוצרים לא פעם ממשקים שונים ומשוחחים ביניהם. ננסה להבין את המשמעויות שעולות מהיצירות המדוברות והחשובות שנוצרו כאן ואת הרלוונטיות שלהן בעולם משתנה. האירועים יתקיימו בספריה ובחינם בהרשמה באתר הסינמטק.  

תחרות קליפ צעיר 2018

תחרות קליפ צעיר 2018
תחרות נושאת פרסים ליוצרי וידאו קליפים צעירים בגילאי 15- 21  

אירועים בספריה

סוף שבוע מיינדפולנס

סוף שבוע מיינדפולנס
בשנים האחרונות תפס המיינדפולנס תאוצה הן במדיה והן בעולם התרפיה הנפשית על סוגיה. מה סוד המשיכה אל תירגול המדיטציה שעד לפני מאה שנים היה נחלתם של נזירים בודהיסטים יחידי סגולה? בסופ" של מיינדפולנס בקולנוע נאמץ לליבנו את עקרונות המיינדפולנס והחמלה דרך שילוב מיוחד של .סרטים מעוררי השראה, הרצאות על חכמה עתיקה ומודרנית ומדיטציה בסוף השבוע של מיינדפולנס בקולנוע נציג כ5 סרטים העוסקים בתרגול מיינדפולנס מהמנזרים המבודדים בסין אל חברות הייטק מהמתקדמות בעולם. את החוויה הקולנועית נלווה בהרצאות מאת מיטב המורים הלומדים ומלמדים מיינדפולנס במסגרות אקדמיות בישראל ואחרות