לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר

שכנוע עדין | בשיתוף אוף סקרין

ארה"ב / 1985 / אורך: 120

  • לא לפספס
  • חופשי למנויים
בימוי: גרייס צ'ופרה
שחקנים: טריט וויליאמס, לורה דרן, מרי קיי פלייס
שפה: אנגלית, תרגום לעברית

"אוף סקרין" נרגשים להציג את ״שכנוע עדין״ של ג׳ויס צ׳ופרה, מהחשובות שבבמאיות הקולנוע האמריקאי העצמאי, יחד עם סרט קצר שביימה ״ג׳ויס בת 34״. ״שכנוע עדין״ עוקב אחר קוני בת ה־15 (לורה דרן בהופעת פריצה), כשהיא נהנית מהגילויים החדשים של המיניות בגיל הנעורים וניצבת בפתח של עולם המבוגרים. בתום קיץ אידילי שאותו היא מבלה בטיולים על חוף הים, שופינג בקניון המקומי ופלירטוטים עם בני גילה – מפגש עם זר מסתורי ומאיים (טריט וויליאמס המוכר מ״שיער״) מפגיש אותה עם הצד האפל של ההתבגרות המינית ומביא לאובדן התמימות. סרטה של ג׳ויס צ׳ופרה מבוסס על סיפור קצר של ג׳ויס קרול אוטס, זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל סאנדנס. הסרט לוכד את ריגוש הנעורים – יחד עם האימה הכרוכה בכך, וצ׳ופרה מצליחה לבטא את הדינמיקה המורכבת הזאת בחוכמה ובדיוק אפקטיביים שלא מזילים ממאמץ אבל מלאים בקסם הייחודי של סרטי נעורים אמריקאיים. הרבה לפני עידן המי־טו, ״שכנוע עדין״ מעלה שאלות נוקבות בנוגע לדרך בה מתעצבת את דרכן של נערות לבגרות, בציפיות שמציבה החברה וגם בדינמיקות בתוך התא המשפחתי. לפני הסרט נקרין את ״ג׳ויס בת 34״, שעוסק בהפיכתה של צ׳ופרה לאם טריה, ומגולל את השאלות החברתיות והאישיות שכרוכות בשילוב בין אמהות וקריירה ובקשר של ג׳ויס עם בתה ועם אמא שלה. החיבור בין הסרטים חושף את הזווית האמהית המורכבת של צ׳ופרה גם ב״שכנוע עדין״.

שכנוע עדין | Smooth Talk
קוראים לה קוני, היא בת 15 ועלומיה מתבלטים בסביבתה הקרובה, חוף הים והקניון. אמא שלה אומרת לה שהיא מביטה בה וכל מה שהיא רואה הם חלומות זולים, אחותה הבכורה מקנאה בה ואילו אביה לא יודע מה לעשות. בין שיטוט לפלירטוט, בין הגלידריה לטיילת, בינות אין ספור הנערים מתבלט לו גבר, ארנולד “החבר”. הוא מביט בה ורואה אותה ולא נותן לה להתחמק ממבטו החודר. מתעוררת בה משיכה גדולה המהולה ברגשות עזים של פחד ורתיעה. הוא מתקרב אליה והיא נסוגה. אבל עד מתי?
עותק פילם 35 מ"מ

ההקרנות של הסרט הסתיימו

מוזמנים לצפות בכל ההקרנות החמות שעכשיו בסינמטק

לרכישה

עוד מספרים על הסרט

כתב העת סינמטק

עוד בכתב העת סינמטק
img

דבר המערכת

סינמטק /  19.05.2024

שלושה סרטים ישראליים, שניים מהם כבר יצאו לאור, השלישי ייצא בחודש יוני, ראויים לתשומת לב מיוחדת ולמאמרים נפרדים שיעסקו בכל אחד מהם בנפרד. ה

לקריאה

Gift Card לסינמטק תל אביב

המתנה המושלמת!

לפרטים ורכישה

נשארים מעודכנים

הרשמו לניוזלטר ותקבלו מאיתנו עדכונים והמלצות על כל הסרטים והאירועים החדשים והכי מעניינים    הכי משתלם מועדון המנויים!

    נהנים באופן קבוע מחוויות קולנועיות איכותית וייחודיות

    לפרטים