לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
4.07.20 4.07.20 - שבת
תפסו את אמריקה | מפגש מקצועי עם אייל רש ולירית רוזנצוויג-טופז | אנימיקס
פסטיבלים ומופעים

תפסו את אמריקה | מפגש מקצועי עם אייל רש ולירית רוזנצוויג-טופז | אנימיקס /


Guests from abroad – professional meeting with Eyal Rash and Lirit Rosenzweig

אורך 75 () שפה:

ארה”ב, המעוז היציב ביותר של אמנות הקולנוע ותעשיית האנימציה מאז ימיהן הראשונים, לוקחת חלק רציני בפעילות העצומה המתרחשת באנימציה העולמית. ישראל הקטנה שולחת עוד ועוד נציגים למכונת ההנפשה האמריקאית, והם נושאים עמם את הידע שצברו בארץ ואת מכלול התכונות
המייחד יזמים ישראלים.
שני נציגים מצליחים המייצגים תופעה זו משתתפים השנה בפסטיבל, ובמפגש מיוחד איתם הם יספרו על עשיית האנימציה בארה"ב ועל מקומם של הישראלים בעשייה זו. הם יציגו, יחלקו מניסיונם ויתארו את תמונת האנימציה המסחרית בחוף המערבי של ארה"ב, דרישות השוק, הכשרת יוצרים צעירים ומסלול ההתקדמות של האנימיטור בלב התעשייה האמריקאית.
לירית רוזנצוויג-טופז היא מפיקת אנימציה, מופעי טלוויזיה, קליפים מוסיקליים ואירועים חיים, לרבות סרטים, בעלת ניסיון של 20 שנה. היא גם המייסדת והמפיקה בפועל של Neko Productions, סטודיו לאנימציה בבורבנק, קנדה, וכן הבעלים של FBF אנימציה, בית ספר מקוון לאנימציה המכשיר אנימטורים ואמני קונספט בעולם כולו. כמפיקה בפועל עבדה על מגוון פרויקטים עבור להקות גדולות כגוןSonic the Hedgehog, Marvel Avengers, Harry Potter, Barbie והפיקה את הסרט העלילתי "שאלו את דר' רות”.
אייל רש עושה סרטי פעולה בלייב וסרטי אנימציה. הוא גדל בתל אביב, סיים בהצטיינות את מגמת הסרטים של בית הספר לאמנויות תלמה ילין ולאחר מכן שימש כמנהל יחידת הקולנוע של חיל האוויר הישראלי. הוא בוגר תוכנית בימוי סרטים MFAשל CalArts. עבודתו של אייל הוקרנה וזכתה להכרה בפסטיבלים כגון Sundance, Tribeca, LA Film Festival, Outfest, Viennale ועוד. הסרט הקצר שלו  Boys הופץ וזכה ליותר ממיליון צופים ברחבי העולם.
לאחרונה ביים את האנימציה בסרט הדוקומנטרי "שאלו את דר' רות", שהבכורה שלו הייתה ב-Sundance וב-Tribeca ב-2019.

רכישת כרטיסים