לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
קטן מדיי עבור מלחמה כל כך גדולה+היסטוריה קצרה | VOD
קולנוע רומני

קטן מדיי עבור מלחמה כל כך גדולה+היסטוריה קצרה | VOD /


אורך 77 , רומניה (1969) בימוי: ראדו גבראהשחקנים: מירצ'אה אלבולסקו, מיחאי פיליפ, ג'ורג'ה דיניקה שפה: רומנית | תרגום לעברית

קטן מדיי עבור מלחמה כל כך גדולה | Too Little for Such a Big War
מחיר רגיל: 19.90 ש"ח | מחיר למנויים: ללא תשלום
הסרט זמין לצפייה מ 7/1/21 ועד ל 31/1/21
קורותיו של נער צעיר המתבגר על רקע זוועות מלחה"ע השנייה. לאחר מות אביו, הוא יוצא לחפש אחר חברו ומוצא את עצמו בקו האש. מרגע זה תלאות המלחמה נראות מבעד לעיניו של נער המתקדם בחזית לצד החיילים הלוחמים עד אשר הם נופלים בקרב בזה אחר זה.
** סרט הביכורים של ראדו גבראה – אחד מבכירי בימאי רומניה שבאמתחתו 31 סרטים. סרט זה שנכתב בהשראת נובלה של אאורל פטרי ומבוסס על סיפור אמיתי, זכה בפרס בפסטיבל לוקרנו והוצג בפסטיבל קאן. הסרט מציג את יופיה של חברות וחבלי גיל ההתבגרות על רקע קשה של מלחמה ומצולם באופן מעורר השראה. את הסרט ראו קרוב למיליון צופים ברחבי רומניה.

יחד עם הסרט יוקרן הסרט הקצר:
היסטוריה קצרה | A Brief History
סרט אנימציה קצר, זוכה פרס "דקל הזהב" לסרט הקצר הטוב ביותר לשנת 1957 בפסטיבל קאן. סרטו של יון פופסקו גופו, מי שנחשב לאבי האנימציה הרומנית, מצליח לבטא בצורה אומנותית ומקורית את כל נרטיב התפתחות כדור הארץ והאנושות בתוך 10 דקות ואפילו לצפות את ניצחון המעצמה הרוסית לנחות ראשונים על הירח.
"קטן מידיי בשביל מלחמה כה גדולה" / שיח לזכרו של הבימאי, ראדו גבראה - עם מיחאי פולג'ר, מבקר קולנוע מרומניה
משתתפים: איריס לקנר - מנהלת אומנותית של הפסטיבל ומרטין סולומון - מנהל המכון הרומני לתרבות תל אביב"הסטוריה קצרה" / שיח עם ליביו כרמלי - יוצר קולנוע משתתפים: איריס לקנר - מנהלת אומנותית של הפסטיבל ומרטין סולומון - מנהל המכון הרומני לתרבות תל אביב

רכישת כרטיסים

לקראת יום השואה הבין לאומי

גולדה מריה | טרום בכורה
ושיחה מקוונת בזום עם היוצרים
לרכישה