לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
אירוע פיצ'ינג – קצר על הדרך | סטודנטים
פסטיבלים ומופעים

אירוע פיצ'ינג – קצר על הדרך | סטודנטים /


Shorts on The Way

אורך 90 () שפה:

אירוע פיצ'ינג – קצר על הדרך
קצר על הדרך 2019 עסק בנושא רָעָב

רָעָב היא תחושה הפוקדת חיה או אדם כאשר לא מסופק לה מזון במידה הנדרשת. שיכוך הרעב הוא צורך בסיסי, קיים אצל כל בעלי החיים, גם הירודים ביותר. רָעָב אישי. רָעָב נפשי. רָעָב פיזי. רָעָב חברתי. רָעָב כצורך, חוסר, תשוקה. פרויקט קצר על הדרך הוא יוזמה משותפת של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ושל קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. הפרויקט נועד לחזק את מעמדו של הסרט הקצר ולאפשר ביטוי ליוצרים ויוצרות צעירים בתחילת דרכם המקצועית לקראת סרטם הראשון באורך מלא. במסגרת המיזם השנתי, הוזמנו בתחילת 2019 יוצרי קולנוע בראשית דרכם המקצועית, להגיש הצעות לסרטים עלילתיים קצרים העוסקים בנושא רעב. מבין כ-150 הצעות שהוגשו, חמישה יוצרים זכו במענקי פיתוח וליווי לכתיבת תסריט לסרט קצר. במהלך הפסטיבל יתקיים אירוע פיצ'ינג בו חמשת היוצרים יציגו את הפרויקט שלהם מול שלושה שופטים, אנשי תעשייה והקהל הרחב. שניים מהפרויקטים הללו יזכו במענק הפקה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. לאחר שתסתיים הפקתם, יוקרנו בהקרנת טרום בכורה בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ביוני 2020. ההכרזה על הזוכים תתקיים בערב הנעילה של הפסטיבל.

הפרויקטים המשתתפים:

קרמבו
במאית: אורית גוטליב
מפיק: רונן מכליס בלזם
אנה, עולה חדשה-ישנה, גרה עם אימה המבוגרת מריה בדירה קטנה באשדוד. מלבד החיים המשותפים הן חולקות גם תשוקה לאלי, המטפל הסיעודי של אימה. תשוקתה של אנה לאלי עומדת בתחרות רק עם תשוקתה לממתק העממי המסמל עבורה את תמצית הישראליות – הקרמבו! האם אנה תצליח לכבוש את יצרה?

משמה לשמה
במאי: אריק קאופמן
מפיקה: ליהי סבג
קצוץ השיער רק עכשיו יצא משמה. משמה הכוונה לבית הסוהר. קצוץ השיער רק יצא והכל נראה שונה. העצים מקרוב, השיכונים. הכל מאכזב ומדהים ביופיו. קצוץ השיער רק יקנה משהו קטן לאשה ולילד וכבר הוא שוב בבית בחיק המשפחה כאילו מעולם לא עזב…

תענית נעורים
במאית: פראג בנבניסטי
מפיק: אורי שטרנפלד
זהו יום כיפור ורחלי (12) חייבת להצליח לצום בפעם הראשונה ולעבור את טקס ההתבגרות הסימבולי, כדי לזכות בגאווה של אמה ובכבוד מבנות משפחתה. בבוקר החג היא מגלה שסדין מיטתה ספוג דם ומבינה שקיבלה מחזור ראשון. בזמן שאמה המתחזקת שקועה בעצמה ובטקס הסימבולי, רחלי מתמודדת עם טקס ההתבגרות האמיתי לבדה.

זריחה ביפו
במאי: אלי רזיק
מפיקה: לורה סמארה
במהלך טיולה בארץ אבותיה, ליליאן, פלסטינית שנולדה וגדלה בצרפת, מוצאת את עצמה מבלה לילה גשום ביפו בחיפוש אחרי הבורקס הכי טעים בעיר עם שלושה פלסטינים וסיפוריהם. סודות מתגלים, והרצון העז לזהות מבעבע בכל אחד מהם.

פיל בסנטר
במאית: זיו ממון
מפיקה: אלה טל
תמרה רוצה להיות זמרת אבל בינתיים היא בייביסיטר. כשתמרה אוספת ילד מהגן היא מגלה שאחד האבות שם הוא זמר מפורסם. היא מזמינה אותם לבילוי משותף בגינה, ומתכננת להשמיע לזמר סקיצות שכתבה. אבל זה לא כל כך מצליח. למי יש ראש לשמוע שירים של בייביסיטר בגן שעשועים.

רכישת כרטיסים