לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
13.07.20 13.07.20 - שני
סינמה נירוונה | שלום לפילגש | בין מסורת לקידמה
סרט / הרצאה

סינמה נירוונה | שלום לפילגש | בין מסורת לקידמה /


Farewell My Concubine

אורך 180 , סין/ הונגקונג (1993) בימוי: צ`ן קייגהשפה: מנדרינית, תרגום לעברית ואנגלית

סינמה נירוונה: סין - בין מסורת לקידמה
מפגש קולנועי עם גיא שחר , מחבר הספרים "יומן סין" ו"הודו ונפאל".

על המרצה:
גיא שחר, מהנדס, גיאוגרף ואדריכל. סייר מקצועי בעולם ומומחה לסביבות חיים של אנשים. כותב, מרצה ומנחה סיורים בגישה רב תחומית. מחבר הספרים "יומן סין" ו"הודו ונפאל". https://guyshcahar.com

סין היא קדרה רותחת של ניגודים: אזורים כפריים נידחים מל תנופת פיתוח עירוני דורסני, טיבטים מבודדים אל מול רוב סיני, מסורת מול מודרניזציה, צנע וצניעות מול נובורישיות ונהנתנות. בהרצאה-מצגת מרתקת יפרשו לפנינו פניה הרבים של סין באמצעות מסע מצולם מרהיב אל הנופים הפיזיים והאנושיים של חבל ארץ מגוון זה.

יוקרן הסרט :
שלום לפילגש | Farewell My Concubine
156 דקות

אפוס קולנועי יפהפה ורגיש הבוחן את כוחה של האמנות לשרוד לנוכח תנאיה הקשים של המציאות המשתנה ללא הרף. הסרט מלווה מערכת יחסים בין שני שחקני אופרה בפקין המתחילים את הקריירה שלהם ב"סין הישנה", בה משחק נחשב למקצוע מדויק ויוקרתי ביותר. הם משחקים יחד באופרה "שלום לפילגש", והופכים להצלחה גדולה. תפקיד המלך ופילגשו הופכים, בסופו של דבר, לתפקידהם לכל החיים. במשך חמישים שנה, על רקע הכיבוש היפני, המהפכה ושינויי השלטון בסין, הם מעלים את אותו המחזה. אצל ה"פילגש" מיטשטשים הגבולות בין המשחק לבין החיים, כמו גם הזהויות המיניות וההכרה בזמן החולף. לעומתו, ה"מלך" יודע להפריד בין האמנות לבין החיים עצמם, אך אין ביכולת זו לעזור לו לשרוד בסין בשנותיה הקשות. השניים מגיעים לעימותים עם כל משטר, עוברים השפלות ומגיעים אף לכדי הכפשיות הדדיות. הסרט מטפל במספר נושאים בו-זמנית, אך בצורה עדינה ומבלי להגרר לקלישאות.

רכישת כרטיסים

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הסינמטק סגור
אנחנו ממשיכים להעלות סרטים לסינמטק VOD
ניתן ליצור קשר ב service@cinema.co.il