לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
16.07.20 16.07.20 - חמישי
סופ"ש בודהיסטי | מיינד אחד
סרט / הרצאה

סופ"ש בודהיסטי | מיינד אחד /


אורך 150 , סין (2016) בימוי: אדוארד בורגרשפה: מנדרינית, תרגום לעברית

סינמה נירוונה: הדרך לחופש - לעשות שלום עם האויבים הפנימיים בתודעה
הפשטות שבחיי מנזר והשקט האופף את מתרגלי המדיטציה עשויים להראות לצופה מהצד כאידיליה רומנטית. אך מי שנמצא במסע הפנימי לשחרור ולהתעוררות, במנזר מבודד או בתל אביב, יפגוש בהכרח את השדים והאויבים הפנימיים שמתעתעים את התודעה וגורמים לנו להרגיש רחוקים מהאפשרות לשלום ולאושר. בשיחה ננסה להכיר יותר את השדים המתעתעים הללו ולראות כיצד מפגש ער, אמיץ ואינטימי עם כוחות התעתוע יכולים להוביל לשלווה ואושר.
על המרצה: יונתן דומיניץ, מתרגל מדיטציה וצועד בדרך הדהרמה הבודהיסטית למעלה מעשרים שנה. מורה למדיטציה ודהרמה בעמותת תובנה. מלמד מדיטציה ומיינדפולנס במסגרות אקדמיות, בתי חולים, בחברות ועוד. ממייסדי וממובילי פרוייקט 'מדיטציה אחד על אחד' למתמודדים עם סרטן. מורה ומנחה לחשיבה יצירתית בחברות וארגונים ברחבי העולם.
יוקרן הסרט: מיינד אחד | ONE MIND
מנזר ז'נרו צ'אן הוא מהמנזרים הקפדניים והמכובדים ביותר בזרם הזן הבודהיסטי. הנזירים של ז'נרו צ'אן מקיימים מסורת עתיקה בת 1200 שנה. הנזירים חיים בהרמוניה עם הטבע ומקיימים חווה אורגנית, מגדלים תה וקוצרים במבוק שמשמש אותם לדלק. כחלק מסדר היום שלהם, הם מקיימים שתיקה בישיבה מדיטטיבית במשך שמונה שעות. מיינד אחד מאפשר לנו ל הצצה נדירה אל תוך אחד מן המנזרים הייחודיים והמרתקים בסין.
(81 דקות, מנדרינית, תרגום לעברית) (81 min, Mandarin, Heb. Sub)

רכישת כרטיסים

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הסינמטק סגור
אנחנו ממשיכים להעלות סרטים לסינמטק VOD
ניתן ליצור קשר ב service@cinema.co.il