לחץ על לחצן ESC לפתיחת סרגל הנגישות עבור לתפריט הראשי דלג לתוכן דלג למפת האתר
close
24.05.19 24.05.19 - שישי
סין: שחור לבן בצבעים: מקומוניזם לריקוד חופשי עם זאביק רילסקי
סרט / הרצאה

סין: שחור לבן בצבעים: מקומוניזם לריקוד חופשי עם זאביק רילסקי /


Maos Last Dancer

אורך 180 , אוסטרליה ( 2009) בימוי: ברוס ברספורד שפה:

סינמה נירוונה: שחור לבן בצבעים: מקומוניזם לריקוד חופשי
מפגש קולנועי עם זאביק רילסקי, ארכיאולוג ואנתרופולוג, מרצה מתמחה בתרבויות מזרח אסיה ובקשרי סין – יפן למן העת העתיקה ועד היום.

המהפכה הגדולה ביותר בחיי העם הסיני היא בימי פוסט מאו מקומוניזם לליברליות, ימי הרפורמות של דנג שהיה אדריכל השינוי הסיני בעידן החדש. מפתיחת האוניברסיטאות לראשית העיור, מתום מהפכת התרבות לשוק חופשי גלובאלי ועל מקומה של האמנות המשתנה בביקורת עכשווית בסין.

יוקרן הסרט:
הרקדן האחרון של מאו | Maos Last Dancer
117 דקות

מבוסס על רב המכר האוטוביוגרפי של לי שונסין המתאר את סיפור חייו המרתק. לי שונסין נולד למשפחה ענייה בפרבר שנדונג שבסין. בגיל 11 הוא נבחר ע"י יועציה של אשת המושל מאו צה טון, להירשם לאקדמיית הריקוד היוקרתית של בייג'ין – מקום בו מתאמנים בריקוד למשך 16 שעות ביום. שנות שלטונו של מאו קרבת לקיצן ולי מצטרף לבית ספר לבלט אמריקאי במסגרת חילופי תלמידים בין סין לארה"ב. במהלך שהותו בארה"ב מגלה לי גם את יכולותיו המדהימות בתור רקדן קלאסי, וגם את התרמית שעומדת מאחורי השלטון הקומוניסטי הדיקטטורי של מאו בסין. הוא מתאהב ברקדנית אמריקאית בשם אליזבת מאקי וזוכה להצלחה רבה, חברים ומעריצים. אך למרות חיבתם ונאמנותם יוצאת הדופן, לא מצליח לי שלא לחוש בדידות עמוקה, הרחק ממשפחתו ומארץ מולדתו אותה אהב. אלא שחשדנותה של הממשלה הסינית ורצונו של לי להישאר למרות הכל בארה"ב - מובילות אותו לעמוד במרכז תקרית בינלאומית מתוקשרת בין ארה"ב לסין, בין מערב למזרח

רכישת כרטיסים